Wpis powstał dzięki współpracy z:

This THE 100 review contains spoilers The 100 Season 7 Episode 9 This episode backfills Octavia, Diyoza, Hope, and Echo’s experience with the Disciples that led to their dramatic entrance/reveal in the stone room with Clarke in the previous episode. It turns out that the reason Hope was missing is that she didn’t pass the training and

The 100 Season 7 Episode 9 Review: The Flock

This THE 100 review contains spoilers The 100 Season 7 Episode 9 This episode backfills Octavia, Diyoza, Hope, and Echo’s experience with the Disciples that led to their dramatic entrance/reveal in the stone room with Clarke in the previous episode. It turns out that the reason Hope was missing is that she didn’t pass the training and

Ta recenzja THE 100 zawiera spoilery,

Ten odcinek wypełnia doświadczenia Octavii, Diyozy, Hope i Echo z uczniami, które doprowadziły do ​​ich dramatycznego wejścia / ujawnienia w kamiennym pokoju z Clarke w poprzednim odcinku. Okazuje się, że powodem, dla którego Hope zaginęła, jest to, że nie przeszła szkolenia i nie była w stanie zerwać „samolubnych więzi”, by walczyć o „całą ludzkość”,

Kupowanie echa w Bardo BS ma pewien sens. Jest lojalna, ale jej problemem zawsze było pytanie, kogo uważa za „swojego ludu”. Echo porusza interesujący moment, kiedy po raz pierwszy zostaje zainwestowana: dzieci ucznia mają to lepiej niż kiedykolwiek wcześniej. Kto powiedziałby, że Azgeda nie prała mózgu do pewnego stopnia? Nadal jest bardzo Azgeda w swoim podejściu, strzelając do wszystkich innych, aby mogła wygrać, choć wydaje się, że to wygrywa Andersa. Jak silny jest etos Uczniów, gdyby mogła go zmienić w jednym schludnym momencie jako taktyk Azgeda? Z pewnością odpowiedź Levitta reprezentowała typowego ucznia, podczas gdy Anders patrzy na nagrodę wygraną za wszelką cenę.

Mówiąc o tym etosie, Anders może przyjąć swoją filozofię i ją przejąć. Trudno jest przełknąć ideę matczynej miłości jako samolubnej. Symulacja, w której Anders powstrzymuje kogoś od zabicia dziecka Hope tylko po to, by zadeklarować, że należy do wszystkich, jest skrajnie manipulacyjna. Pomysł, że nikt nie prowadzi ciąży na Bardo, jest fascynujący. Chociaż są oczywiste zalety – jednym z odwołań ich rodzinnych ustaleń w Sky Ring jest to, że Octavia wydawała się uwielbiać być rodzicem, ale także wydaje się zupełnie niezainteresowana zajściem w ciążę – mandat, że nikt nie nosi dzieci, wydaje się tak zły, jak mandat, którego nikt nie nosić dzieci. I choć świat bez wad wrodzonych może brzmieć dobrze, istnieje pomysłowy pomysł na uczynienie ludzi „doskonałymi”.

Diyoza po prostu grała razem, podczas gdy O przyjął spokojną, podobną do Zen postawę. Spojrzenie, które rzucili, gdy Echo ukarało Hope, wyraźnie pokazało, że wciąż nie są w pełni wykupione. W końcu Hope jest ich dzieckiem. To może w końcu oderwać Echo od Bellamy i wszystkich innych na Spacekru. Wciąż jest w niej miejsce dla Echo, może wychodziła przed Andersa, żeby nie wymierzył surowszej kary? Tak czy inaczej, pięć lat na samej Pokucie wydaje się szczególnie trudne dla Hope. Ale to nie brzmi jak coś, co zrywa jej więzi, biorąc pod uwagę, że tam właśnie została wychowana i stworzyła swoje więzi ze wszystkimi. Stanie się bardzo mroczną osobą.

Warto również zauważyć, że podczas gdy osobą Hope w końcowym teście była jej matka, dla wszystkich innych osób była to Hope. Przypuszczalnie jest to osoba, do której czują się najbliżsi, osoba, której najtrudniej zabiją. To jest brutalny test końcowy i prawdopodobnie Octavia i Diyoza obwąchały go, biorąc pod uwagę ich doświadczenie i głowę od Levitta, podczas gdy młodzieńczy gniew i brak doświadczenia Hope powstrzymały ją przed zobaczeniem prawdy. Ale prawdziwy mieszany bah dla zespołu Hecho. Zwykle epizody z tajnymi obawami i najważniejszymi ludźmi są nieco bardziej odkrywcze (było to w dużej mierze bezmyślne), ale wydaje się, że 100 chciał wykorzystać czas poza symulacjami, aby otworzyć więcej znaków niż czas w środku.

Nie jestem pewien, co sądzę o Levitcie dla Octavii. W pewnym sensie ich łączenie wydaje się nieuniknione, biorąc pod uwagę jego fascynację nią i to, jak długo nie żyje bez zainteresowania miłością, pomyślała w pewnym momencie, że Gabriel lub Diyoza mogliby być pretendentami. Ale Levitt wydaje się gorszy niż każdy z nich. On jest trochę kwadratowy. Przypuszczam, że bardziej pasuje do tego, kim jest teraz Octavia, niż do tego, kim była wcześniej. Plusem jest to, że widział O „w jej najgorszym” i wciąż ma na jej punkcie obsesję (nie wszyscy jesteśmy). Ale nie oglądał jej historii do końca. Czy to nie wyjdzie? Czy to będzie inna sytuacja Maia? Nie jestem sprzedany Muszę zobaczyć jego zbuntowaną stronę.

Większość odcinków w tym sezonie miała jakiś czasochłonny nonsens z różnym powodzeniem. Ten odcinek był niezwykle subtelny i prawdopodobnie dlatego tak dobrze działał. Podczas gdy nad Bardo pracowali przez trzy miesiące, poczynając od przeszłości, Sanctum pracowało w czasie teraźniejszym. Zakładam, że Sanctum jest mniej więcej w tym samym czasie lub tuż po przybyciu Clarke do kamiennej komnaty na Bardo, ale nie wiemy na pewno, odkąd Clarke skacze po planecie. W tym odcinku nie było wiele bałaganu, poza tym, że nie miał pojęcia, jak długo Raven, Gaia i wszyscy odeszli, ale miło byłoby wiedzieć, jak na pewno dylatacja między Clarke a Sanctum na pewno. Byłoby miło napisać od pisarzy o różnicach czasowych między światami.

Mam nadzieję, że wkrótce sprawdzimy stan emocjonalny Murphy’ego, oprócz ogólnego strachu przed Emori. W tym odcinku ma chwilę prawdziwego heroizmu, mówiąc, że to jego pomysł, aby użyć Hatcha i chłopaków do naprawy reaktora zamiast Ravena. Ma to na celu pomóc wszystkim w tej chwili, ale w pewnym sensie wciąż spłaca ten niespłacalny dług, który jest trwale niezdolny do niej, gdy strzelił na statek, nie widząc jej podczas sytuacji zakładników tak wiele sezonów temu. Powiedział także Nikki, że Hatch był bohaterem, co jest prawdą – Hatch to rozgryzł i pracował dalej, ratując wszystkich. Jeśli Murphy lub Emori naprawdę umrą, ponieważ pismo wydaje się nadal nadawać, dobrze byłoby spędzić z nimi trochę więcej czasu emocjonalnego, który był bardziej charakterystyczny.

Po raz kolejny John Murphy po cichu stara się być patronem dzieci w Sanctum. O ile dosłownie fałszywe jest bycie oszukanym przez dosłownie fałszywego boga, dla człowieka, którego dziecko zostało uratowane, można by pomyśleć, że byłby co najmniej tak samo szczęśliwy, ponieważ jego dziecko wciąż żyje, a być może nawet bardziej wdzięczne, ponieważ regularnie osoba z technicznego punktu widzenia nie ma „łaski”, aby ocalić kogokolwiek (sądzę, że Murphy mimo to posługiwał się społeczną koncepcją tej łaski). Tak czy inaczej, twoje dziecko żyje, więc bądź szczęśliwy !,

Biedna Indra myślała, że ​​opuściła lud, by zmasakrować Sheidhedę, ale było na odwrót. Murphy przypadkowo wypuszczając kota Sheidheda z torby sprawi, że poczuje się bardziej cholernie piekła. To trochę przerażające, że żołnierze Wonkru natychmiast otworzyli drzwi dla jego dowództwa. Może to był szok, gdy usłyszał Trigadeslang, ale widząc, jak kilku z nich kłania się mu, zakrwawionych, wydaje się czymś znacznie bardziej złowrogim. Jedyną rzeczą bardziej przerażającą niż Sheidheda, gratulując Indrze jej planu, było to, że powiedział: „Moja walka dopiero się zaczyna”. Tyle o pokoju w Sanctum! Wygląda na to, że Nikki, Nelson, Indra i SpaceKru będą musieli to wypracować, jeśli chcą żyć.

Tytuł oryginalny: The 100 Season 7 Episode 9 Review: The Flock
Źródło: d-o-g

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Serdecznie polecamy nasze zaprzyjaźnione serwisy: