Wpis powstał dzięki współpracy z:

Po zamknięciu, które trwało prawie cały 2020 r., Branża filmowa w Chinach robi duży krok naprzód.

Chińskie kina będą wreszcie mogły zostać ponownie otwarte za kilka dni

Po zamknięciu, które trwało prawie cały 2020 r., Branża filmowa w Chinach robi duży krok naprzód.

Po zamknięciu, które trwało prawie cały 2020 r., branża filmowa w Chinach robi duży krok naprzód.

Branża filmowa właśnie została nieco oddana bardzo potrzebnych dobrych wiadomości. Po zamknięciu w styczniu kina w Chinach oficjalnie otrzymały zielone światło, aby ponownie otworzyć je wkrótce. Według lokalnych urzędników teatry mogą wznowić działalność już 20 lipca, co nie tylko zapewni ogromny rozwój branży w samym kraju, ale być może całej branży.

Chińska administracja filmowa wysłał ostatnio zawiadomienie. Nie oznacza to jednak, że wszystkie teatry będą mogły zostać otwarte od razu. W szczególności stwierdzono, że kina na obszarach niskiego ryzyka będą mogły wznowić działalność. Konkretne kryteria nie zostały jeszcze określone w przypadku, gdy istnieje próg niskiego i wysokiego ryzyka. W każdym razie oznacza to, że drugi co do wielkości ruchliwy naród na świecie wprowadzi kasę w najbliższej przyszłości. Chociaż istnieją pewne poważne ograniczenia na lokalnych operatorów teatrów.

Nie jest tajemnicą, że Chiny zostały szczególnie mocno uderzone, a w interesie zdrowia publicznego teatry, które otwierają się ponownie, muszą przestrzegać ścisłych zasad środki ostrożności. Chociaż nakreślono również środki dla sieci w USA, takich jak AMC i Regal, które mają zostać otwarte w tym miesiącu, niektóre z chińskich teatrów będą musiały zapoczątkować powolny start. Po pierwsze, liczba miejsc w salach widowiskowych została ograniczona do zaledwie 30 procent, a liczba seansów dziennie jest ograniczona do 50 procent w normalnych okolicznościach.

Dodatkowe warunki sanitarne, kontrola temperatury i obowiązkowe obowiązują również zasady maskowania. Bilety należy również sprzedawać wyłącznie za pośrednictwem środków cyfrowych. Niektóre inne środki wydają się być szkodliwe dla portfeli właścicieli teatrów. Na przykład nie będą mogli sprzedawać koncesji. Ponadto nie można wyświetlić filmu dłuższego niż dwie godziny. Uzasadnienie tej konkretnej reguły jest nieco niejasne, ale wyklucza to całkiem sporo ostatnich hitów, które mogły zostać wykorzystane do rozwijania biznesu na początku. Na razie nowe filmy będą ograniczone, więc kina będą opierać się na starych hitach, aby odzyskać klientów.

To z pewnością dobra wiadomość dla Hollywood, ponieważ oznacza to, że niektóre bardzo potrzebne dolary kasowe będą zbliża się. Chociaż miesięczne zamknięcie przyniosło poważne konsekwencje. Jak wcześniej informowaliśmy, 40 procent chińskich kin nigdy więcej nie otworzy. Zamknięcie było obciążeniem finansowym i zmusiło wielu właścicieli firm do ogłoszenia upadłości i / lub zamknięcia. Ma to długofalowe konsekwencje, ponieważ ogranicza liczbę ekranów, w których przyszłe hity mogą być odtwarzane w Chinach po ich wydaniu. Tak czy inaczej, jest to duży krok we właściwym kierunku dla całej branży. Wiadomości te zostały wcześniej zgłoszone przez The Hollywood Reporter.

Tytuł oryginalny: Chinese Movie Theaters Will Finally Be Able to Reopen in Just a Few Days
Źródło: movieweb

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Serdecznie polecamy nasze zaprzyjaźnione serwisy: