Wpis powstał dzięki współpracy z:

Jeśli widziałeś Dark Season 3, będziesz wiedział, że Martha i Jonas zdołali zakończyć węzeł. Aby to zrobić, musieli przede wszystkim uniemożliwić Tannhausowi eksperymentowanie z podróżami w czasie, co oznaczało podróż do świata początków. Gdy dotrą do świata początków, możesz pamiętać piękną

Mroczny sezon 3 Podróż w czasie odkryta – Co to jest tunel światła?

Jeśli widziałeś Dark Season 3, będziesz wiedział, że Martha i Jonas zdołali zakończyć węzeł. Aby to zrobić, musieli przede wszystkim uniemożliwić Tannhausowi eksperymentowanie z podróżami w czasie, co oznaczało podróż do świata początków. Gdy dotrą do świata początków, możesz pamiętać piękną

Jeśli widziałeś Dark Season 3, będziesz wiedział, że Martha i Jonas zdołali zakończyć węzeł. W tym celu musieli przede wszystkim uniemożliwić Tannhausowi eksperymentowanie z podróżami w czasie, co oznaczało podróż do świata początków.

Gdy dotarli do Świata Początków, możesz pamiętać piękny, wirujący tunel światła, który po prostu podróżuje coraz dalej w otchłań. Bez końca i bez początku tunel ten pozwolił Martha i Jonasowi otworzyć okno na swoją „przeszłość”, gdzie mogli zobaczyć swoje młodsze ja, gdy nawoływały się nawzajem. Po emocjonalnym momencie wracają do momentu, w którym zostali pierwotnie umieszczeni w tunelu i się odnajdują.

Ale ten piękny, kosmiczny tunel różni się od zwykłej formy Mrocznych podróży w czasie. Zwykle podczas podróży przez jaskinie Winden można było zobaczyć porywisty wiatr, a nie tunel światła. Oczywiście pozostawiało to nas do zastanowienia, dlaczego Martę i Jonasa przetransportowano w inny sposób podróży w czasie.

Tunel można wyjaśnić teorią, że Martha i Jonas zostali przetransportowani do miejsca, które nie istnieje w regularnych ramach czasu i przestrzeni, ale w innym wymiarze. Wydarzenie w stylu apokalipsy, które ma miejsce we współczesnych czasach, tworzy kolejne bardzo skomplikowane uwikłanie, które zatrzymuje czas w jego biegu.

Ponieważ Marta i Jonas podróżowali w tym zatrzymanym w czasie momencie, byli w nieistniejącym czasie, który był tworem apokalipsy, więc byli w centrum tego uwikłania i podróżowali w wyjątkowy sposób.

Trudno wyjaśnić, czym tak naprawdę jest tunel, ponieważ nikt nie wie. Jeśli jednak pójdzie się z teorią, że była to forma podróży poza regularnym czasem i przestrzenią, która była wynikiem wydarzenia w stylu apokalipsy, można założyć, że tunel ma zupełnie inny wymiar. Wymiar, który jest unikalny i istnieje poza „zwykłym” światem. Taki, który jest czymś innym niż wszystko, czego doświadczyła wcześniej jedna z postaci. Kiedy Martha i Jonas otwierają te okna na swoją przeszłość, mają dostęp do innej rzeczywistości i osi czasu na ułamek sekundy.

Alternatywny czas

Kiedy dochodzi do apokalipsy, pamiętając, że dzieje się to dwa razy w dwóch różnych światach, cały czas stoi w miejscu, tylko na ułamek sekundy.

Ale ta ułamek sekundy jest wyjątkowy. W tym momencie postacie mogą tworzyć wiele alternatywnych osi czasu w tym wszechświecie. Oznacza to coś wyjątkowego dla bohaterów Dark – raz są w stanie zmienić coś, co wydaje się „przeznaczeniem” lub to, co zostało „skazane”, od nowa powtarzając historię.

Podróże w czasie,

Trudno wyjaśnić podróżowanie w czasie w Dark, gdy wydaje się, że nawet sam program nie jest całkiem pewien, co się dzieje. Podróże w czasie to kolejna sfera.

W niektórych fabułach, jeśli cofniesz się w czasie i zabijesz osobę, która cię urodziła, nie istniałbyś, co oznacza, w przeciwieństwie do tego, że nie możesz wrócić do zabijania swoich przodków. Nazywa się to „paradoksem dziadka”. Dark skłania się bardziej w kierunku „Paradoksu Bootstrap” – w którym pętle podróży w czasie tworzą wydarzenia, które wydają się nie mieć żadnego źródła. Jaskinie, które umożliwiają pracę w czasie w 33-letnich skokach, więc jest wiele czekania, ale pośród tego całego czekania postacie często kończą się wydarzeniem, któremu starają się zapobiec, takim jak Claudia zabijająca ojca.

Głównym miejscem, w którym można podróżować w czasie, jest jaskinia w lesie Windena. W wyniku katastrofy nuklearnej tunele w jaskini zamieniły się w wejścia do innych czasów. Ograniczenie podróży każdej podróży trwającej w wielokrotności 33 lat ma niesamowicie nadprzyrodzony klimat. Kiedy gwiazdy wyrównują się, co 33 lata, jaskinia staje się aktywna dla swoich odkrywców.

Noah zaczął stosować tortury we własnej przerażającej wehikule czasu w 1986 roku, w wyniku czego wiele dzieci zaginęło w Winden. W jakiś sposób sam Noah jest na każdej osi czasu i bez starzenia się w ciągu dnia. Może udoskonalił użycie wehikułu czasu po tym, jak jego eksperymenty na dzieciach Windena poszły okropnie źle – wypalając im oczy.

Sezon 3 rzuca zupełnie inny element podróży w czasie. Mamy do czynienia z jedną osobą, ale na trzech różnych etapach życia: małym dzieckiem, dorosłym i starszym mężczyzną. Na początku serii widzimy, jak te trzy istoty spalają legowisko Adama i zabijają dwóch kompletnie nieznajomych, a wszystko to bez wyraźnego powodu. Z powodu rozszczepionej wargi fani nazywają je Trio Rozszczepionej Wargi – znani są również jako „Nieznani”. Ujawniono, że ten nienazwany mężczyzna jest synem Adama i Ewy.

Tytuł oryginalny: Dark Season 3 Time Travel Explored -What is the Tunnel of Light?
Źródło: d-o-g

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Serdecznie polecamy nasze zaprzyjaźnione serwisy: