Wpis powstał dzięki współpracy z:

Ten artykuł jest prezentowany przez MSI. Spójrzmy prawdzie w oczy: laptopy do gier mogą być drogie, dlatego dobrze jest poszukać ich przed zakupem. Ważne jest, aby podsumować specyfikacje potrzebne do grania w najnowsze gry, a także komponenty, dzięki którym te specyfikacje są możliwe. Prawie tak samo ważny jak

Dlaczego laptopy do gier MSI są idealne dla każdego gracza?

Ten artykuł jest prezentowany przez MSI. Spójrzmy prawdzie w oczy: laptopy do gier mogą być drogie, dlatego dobrze jest poszukać ich przed zakupem. Ważne jest, aby podsumować specyfikacje potrzebne do grania w najnowsze gry, a także komponenty, dzięki którym te specyfikacje są możliwe. Prawie tak samo ważny jak

Ten artykuł jest prezentowany przez MSI.

Spójrzmy prawdzie w oczy: laptopy do gier mogą być drogie, dlatego dobrze jest poszukać ich przed zakupem. Ważne jest, aby podsumować specyfikacje potrzebne do grania w najnowsze gry, a także komponenty, dzięki którym te specyfikacje są możliwe.

Prawie równie ważna jak specyfikacja jest firma, od której kupujesz laptopa. Jeśli o to chodzi, łatwo jest polecić MSI. Firma działa w branży komputerowej od ponad 30 lat, co czyni ją jednym z najbardziej zaufanych producentów laptopów do gier na świecie.

Jedną z najlepszych rzeczy w MSI są niezliczone możliwości, jakie oferują graczom, którzy chcą kupić nowy komputer przenośny. Ale z kilkoma laptopami w czterech różnych seriach – GE, GS, GL i GF – wybranie odpowiedniego dla ciebie może wydawać się zniechęcające. Rozważmy więc to, co musisz wiedzieć, zaczynając od specyfikacji i komponentów, których potrzebujesz szukać w 2020 roku, zanim przejdziesz do tego, co oferuje każda seria MSI.

Podzielę to na cztery sekcje: procesor, pamięć RAM, procesor graficzny i ekran. Tak, inne komponenty są ważne, ale są to te, które najbardziej wpłyną na twoją grę, a jeśli porównujesz koszty z wydajnością, są to kluczowe obszary, na których chcesz się skoncentrować.

Procesory Intel występują w czterech odmianach: Core i3, Core i5, Core i7 i Core i9. Wszystko, co naprawdę musisz wiedzieć, to że im wyższa liczba na końcu, tym lepsza wydajność – pod warunkiem, że porównujesz układy z tej samej generacji. Biorąc pod uwagę, że nowe laptopy MSI do gier korzystają z najnowszych i najlepszych procesorów 10. generacji, to kwestia sporna, więc nie musimy tutaj wchodzić w szczegóły.

Możesz także zdyskontować układ Core i3, który jest budżetowym procesorem, który nie nadaje się do grania. Na szczęście MSI się z tym zgadza – żaden z ich modeli nie skręcił za rogiem, pakując i3. Wszystkie najnowsze laptopy MSI zapewniają moc procesora potrzebną do grania.

Mając to na uwadze, i5 jest bardzo zaawansowanym chipem i jest wystarczająco mocny dla większości gier, ale z czasem może stać się wąskim gardłem. Z drugiej strony i9 jest na pierwszym miejscu, jeśli chcesz zabezpieczyć swój laptop na przyszłość – i ma swój koszt. Dla nas szczęśliwym medium jest układ i7: wystarczająca moc obliczeniowa, aby płynnie uruchamiać najnowsze gry bez rozbijania banku.

Pamięć RAM ma również zasadnicze znaczenie dla wydajności gier. W tym miejscu komputer przechowuje dane w celu szybkiego dostępu, a ponieważ gry stają się coraz bardziej wymagające, im więcej, tym lepiej.

Podczas gdy większość gier podaje 4 GB pamięci RAM jako minimalny wymóg dobrego grania, MSI rozsądnie rozpoczyna swój zakres od 8 GB, sięgając aż do 32 GB w swoich najlepszych modelach. Dla prawie wszystkich graczy 16 GB jest w porządku i prawdopodobnie będzie w najbliższej przyszłości. Zwiększenie pojemności do 32 GB pomoże niektórym grom – wymagającym symulatora lotu Digital Combat Simulator World zaleca go do bardziej złożonych misji – ale w 2020 roku nie jest to wcale konieczne.

Ale hej: odrobina zabezpieczenia na przyszłość jest zawsze miła.

Jeśli chcesz zaszaleć na jednym elemencie, to jest to miejsce, aby to zrobić. Twój układ graficzny – lub GPU – ma największy wpływ na to, z jaką rozdzielczością możesz grać i jak wysoko możesz popchnąć ten szczegół.

Laptopy MSI są wyposażone w układy NVIDIA GTX lub RTX, ale zdecydowanie zalecamy to drugie. Procesory graficzne z serii RTX 20 są nie tylko szybsze, ale także obsługują śledzenie promieni, które renderuje efekty świetlne, takie jak cienie i odbicia w czasie rzeczywistym, zapewniając niespotykany realizm w obsługiwanych grach. Mówiąc najprościej, ray tracing to najnowsza innowacja w grafice do gier i powinieneś poważnie rozważyć zakup laptopa z procesorem graficznym zaprojektowanym do dostarczania tej zaawansowanej grafiki.

Nie chodzi o to, że procesory graficzne GTX działają wolno i będą wystarczające dla większości tytułów w perspektywie krótko- i średnioterminowej. Ale jeśli chcesz zwiększyć liczbę klatek trzykrotnie, potrzebujesz karty RTX. Jeśli twój budżet nie rozciąga się tak daleko, to przynajmniej wybierz kartę z serii GTX 1660 w porównaniu z kartą 1650. Różnica między nimi jest spora.

Każda karta NVIDIA występuje w dwóch lub trzech klasach: zwykła, super i Ti. Najszybsza jest Ti, a następnie Super, z ostatnią kartą waniliową. Pamiętaj tylko, że zwykły układ wyprzedzi wersję Ti generacji – innymi słowy, 1660 jest wciąż lepszy niż 1650 Ti.

Najważniejszą rzeczą, o której należy pamiętać przy ekranach laptopów, jest częstotliwość odświeżania mierzona w hercach (Hz) i czas reakcji mierzony w milisekundach (ms). Pierwszym z nich jest to, jak często obraz na ekranie można przerysować w ciągu sekundy, podczas gdy drugim jest to, jak szybko piksele wyświetlacza mogą przełączyć się z aktywnego na nieaktywne.

Lub inaczej mówiąc, częstotliwość odświeżania ogranicza liczbę klatek na sekundę, w których można grać, a krótszy czas reakcji zapobiega zjadaniu obrazu. Większość laptopów gamingowych MSI 2020 ma uspokajająco niski czas reakcji wynoszący 3 ms, a częstotliwość odświeżania wynosi 120 Hz – co oznacza, że ​​możesz wygodnie osiągnąć standard 120 klatek na sekundę. Laptopy o wyższej specyfikacji mogą osiągać nawet 300 Hz, co oznacza, że ​​teoretycznie możesz osiągnąć niesamowitą płynność 300 klatek na sekundę w grach – chociaż to oczywiście zależy od mocy innych wewnętrznych elementów.

Rozdzielczość również ma znaczenie, ale wszystkie laptopy MSI mają ekrany FHD zamiast przesyłać 2K, a nawet 4K. Jest to rozsądne z punktu widzenia wydajności: gra nie tylko jest płynniejsza w rozdzielczości 1080p, ale także zmniejsza zużycie energii.

Już od 799 USD z przyjemnością usłyszysz, że laptopy do gier MSI 2020 oferują więcej niż tylko powyższe specyfikacje i komponenty. Każdy laptop jest wyposażony w co najmniej procesor Intel Core i5, 8 GB pamięci RAM i ekran 120 Hz, aby zapewnić najlepszą możliwą rozgrywkę.

Ale z czterema różnymi seriami do wyboru, może być trochę mylące, aby wiedzieć, który laptop jest dla Ciebie odpowiedni. Jaka jest różnica między seriami GS, GL, GE i GF? Zgodnie z tym wykresem, dzięki uprzejmości MSI, możesz je podzielić w następujący sposób :,

Tak więc laptopy MSI GS i GF zostały zaprojektowane z myślą o przenośności, podczas gdy maszyny GE i GL są przygotowane na wydajność? To przydatna szeroka kategoryzacja, ale nie do końca pasuje do tych laptopów, biorąc pod uwagę, że GS66 10SGS-031 jest wyposażony w procesor Intel Core i9 i najnowszą kartę graficzną Super RTX 2080 na pokładzie !,

Laptopy do gier MSI są dość stylowe, rezygnując z ponadprzeciętnego designu, który niektóre marki gier preferują dla czegoś dyskretnego, ale nowoczesnego, który można wtopić zarówno na imprezach LAN, jak i w klasie.

Linia GS jest tutaj prawdziwie wyjątkowa: zasłużony zwycięzca nagród za wzornictwo 2020 zarówno od iF, jak i Red Dot, jej cienka rama emanuje jakością w piaskowanej czerni, z wytrawionym laserowo logo MSI z tyłu.

Jeśli chcesz uczynić więcej stwierdzenia, wówczas linia GF oświetlona RGB może być na twojej drodze. Zdobywca nagrody iF Design Award w zeszłym roku, jego szczotkowane aluminiowe elementy z pewnością przyciągają wzrok, a 0,1-calowe ramki również nie odwracają uwagi od gry. Przy grubości zaledwie 0,8 cala po zamknięciu i przechyleniu wagi na zaledwie 4,1 funta, jest wyraźnie zaprojektowany, aby być po twojej stronie, gdziekolwiek go potrzebujesz.

Te 0,1-calowe ramki są przyjmowane zarówno przez cięższe konstrukcje GL, jak i GE – i ta ostatnia jest tym, do którego możesz się zwrócić, jeśli chcesz zwrócić uwagę. Rzeźba Dragon Armor na podstawie nadaje jej wiele osobowości, a pasek oświetlenia RGB z przodu może zmienić się w dowolny z 16,7 miliona kolorów, aby dopasować się do twojej gry lub nastroju.

Ponieważ istnieją pewne zwrotnice pod względem konstrukcji i komponentów, prawdopodobnie najlepiej jest ocenić laptopy według ich względnych punktów cenowych. Oto szybki przegląd tego, czego możesz się spodziewać po każdej serii, a także nasze typy dla każdej kategorii :,

799 USD do 1200 USD

W tym przedziale cenowym prawie wyłącznie patrzysz na serię GF, ale nadal nie jest to garbić. GF75 10SCXR-003 o wartości 799 USD jest wyposażony w procesor i5 10. generacji, 8 GB pamięci RAM i procesor graficzny GTX 1650 – więcej niż wystarcza do uruchomienia gier takich jak Fortnite w rozdzielczości 1080p z jakością grafiki ustawioną na „wysoką”.

Ale wydaj trochę więcej, a sytuacja ulegnie znacznej poprawie. Jeśli uda Ci się osiągnąć 1199 USD, Twoje liczby klatek będą Ci wdzięczne: zarówno GF75 10SCXR-055, jak i GL65 10SDR-221 są wyposażone w procesory Core i7, podwójną pamięć RAM i najnowszą kartę graficzną 1660 Ti z serii GTX, która zrobi mięso mielone z dzisiejszych najlepszych tytułów.

1200 $ do 1500 $

Jeśli masz takie pieniądze do wypalenia, sprawy znacznie się otwierają: procesor Core i7 i 16 GB pamięci RAM są oczywiste i możesz zacząć rozważać super mocne procesory graficzne Nvidia z funkcją śledzenia RTX. Wszystkie te maszyny są również jednoznacznie gotowe na VR – szczęśliwych dni !,

Najtańsze maszyny z grafiką RTX zaczynają się od 1399 USD. Jest GF75 10SER-257, który jest wyposażony w procesor Core i7, 16 GB pamięci RAM, układ GPU RTX 2060 ze śledzeniem promieni, dysk SSD 1 TB NVMe i ogromny ekran 17,3 ”.

Ale najlepszym wyborem jest GL65 10SFK-062 za 1399 USD. Ten laptop jest wyposażony w procesor graficzny RTX 2070, który zapewnia dodatkową wydajność graficzną, a także ekran 15,6 ”, który zapewnia jeszcze większą przenośność.

1500 $ +,

Jeśli masz do wydania ponad 1500 USD, naprawdę możesz się uwolnić. Laptopy MSI w tym przedziale cenowym oferują dużą moc i powinieneś spodziewać się wysokiego FPS nawet w najbardziej wymagających grach. Większość tych laptopów oferuje również ekrany o częstotliwości 240 Hz i wyższej !,

Niemal bez wyjątku na poziomie entuzjastów otrzymujesz grafikę na poziomie co najmniej RTX 2070. Na przykład model GS66 10SF-005 za 1799 USD jest wyposażony w procesor Core i7, procesor graficzny RTX 2070 i ekran 15,6 cala 240 Hz.

A jeśli przełamiesz barierę 2000 USD, sprawy staną się naprawdę potężne. GE66 10SFS-048 za 2199 USD stanowi fundament GS66 i zawiera 32 GB pamięci RAM oraz układ GPU Super RTX 2070.

Jeśli pieniądze nie są przedmiotem, a chcesz sprawić, że wszyscy będą bardzo zazdrosni, zarówno GS66 10SGS-031, jak i GE66 10SGS-057 są tak dobre, jak laptopy do gier za 2999 USD. Oba są wyposażone w procesor Intel Core i9 10. generacji, 32 GB pamięci RAM, układ GPU RTX 2080 Super, 1 TB szybkiej pamięci NVMe i wyświetlacz 300 Hz. Tego rodzaju konfiguracja z łatwością poradzi sobie z każdą grą, w którą rzucisz, nawet jeśli zmienisz wszystko w ultra-detale i dodasz śledzenie promieni.

Dla jasności, wszystkie wyżej wymienione laptopy będą odtwarzać najnowsze gry w jakiejś formie, ale w przypadku laptopów do gier obowiązuje żeliwna zasada: im więcej wydasz, tym lepsza wydajność.

Więc zawsze strzelaj do swojego maksymalnego budżetu. Jeśli nie w celu uzyskania natychmiastowego wzrostu liczby klatek na sekundę, pomyśl o tym, jak długo ma trwać Twój laptop – i, co ważniejsze, zazdrość wygląda od znajomych, gdy wygodnie trafiasz potrójną liczbą klatek na sekundę we wszystkich najnowszych grach ze śledzeniem promieni.

Więcej informacji na temat pełnej gamy laptopów MSI można znaleźć tutaj.

Tytuł oryginalny: Why MSI Gaming Laptops Are Perfect for Any Kind of Gamer
Źródło: d-o-g

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Serdecznie polecamy nasze zaprzyjaźnione serwisy: