Wpis powstał dzięki współpracy z:

Gdy kina w Chinach zaczną się ponownie otwierać, Bloodshot, Dolittle i inne filmy wreszcie będą mogły zostać otwarte.

Bloodshot i Dolittle w końcu dotrą do Chin, gdy teatry zaczną się ponownie otwierać

Gdy kina w Chinach zaczną się ponownie otwierać, Bloodshot, Dolittle i inne filmy wreszcie będą mogły zostać otwarte.

Kilka hollywoodzkich hitów filmowych wreszcie będzie długo oczekiwanym debiutem w Chinach. Krwawe strzały Vin Diesel i Dolittle Roberta Downeya Jr. zostaną wydane w chińskich kinach od przyszłego tygodnia. Dzieje się tak, ponieważ teatry są zamknięte w kraju od stycznia. Ale, jak niedawno informowaliśmy, lokalni urzędnicy w końcu zezwalają na ponowne otwarcie teatrów, co pozwoli na ostateczne uwolnienie tych i innych filmów, co może zapewnić bardzo potrzebny wzrost sprzedaży biletów.

Według kilku raportów zarówno Bloodshot, jak i Dolittle zostaną otwarte 24 lipca. Oba filmy trafiły do ​​kin w kraju wcześniej w tym roku. W szczególności przekrwienie zostało znacznie utrudnione przez krótki występ teatralny, gdy teatry zaczęły się zamykać na całym świecie. Film wyreżyserowany przez Davida S.F. Wilson, jest oparty na serii Valiant Comics o tej samej nazwie. Zarobił na całym świecie zaledwie 29 milionów dolarów, pracując z 45 milionów dolarów budżetu. Chiny są drugim co do wielkości narodem ruchomym na świecie, co może pomóc w dodaniu dodatkowych dolarów do tej sumy.

Z drugiej strony mamy Dolittle. To był po prostu dobry, staroświecki flop. Pierwszy znaczący film Roberta Downeya Jr. po Avengers: Endgame, który stał się najbardziej dochodowym wydawnictwem w historii, zarobił zaledwie 223 miliony dolarów podczas swojej kinowej premiery. Biorąc pod uwagę budżet 175 milionów dolarów, jest to brutalne. Universal Pictures liczyło na wydanie w Chinach, które pomoże odrobić część strat. Prawie sześć miesięcy później wreszcie będą mieli szansę. Chociaż premiera prawdopodobnie nie wystarczy, aby uchronić najnowsze dzieło reżysera Stephena Gaghana przed całkowitą katastrofą finansową, wszystko pomaga.

To tylko pierwsze z kilku ostatnich hitów, które będą miały szansę na dodanie do ich sprzedaż w nadchodzących tygodniach dzięki Chinom. Epos Sama Mendesa z I wojny światowej 1917 trafi do kin w Państwie Środka 31 lipca. Zdobywca Oscara jest już wielkim hitem, ponieważ zarobił 374 miliony dolarów na całym świecie. Inne tytuły, które nie otrzymały jeszcze dat premiery, to Jojo Rabbit, Bad Boys For Life i Sonic The Hedgehog.

Ponowne otwarcie kina wiąże się z kilkoma ważnymi zastrzeżeniami. Po pierwsze, rząd nałożył poważne ograniczenia na chińskie teatry. Pojemność audytorium zostanie ograniczona do 30 procent, a seanse w ciągu dnia zostaną zmniejszone o połowę. Ponadto około 40 procent kin w całym kraju może już nigdy nie zostać ponownie otwartych w wyniku zamknięcia. To poważnie zmniejszy potencjalne zyski kasowe, przynajmniej na razie.

Tak jak będzie w Stanach Zjednoczonych po ponownym otwarciu kin, poprzednie hity będą również wyświetlane w Chinach, aby pomóc w zwiększeniu ruchu. Ne Zha, Wolf Warrior 2, The Mermaid, Coco i A Dog’s Purpose to tylko niektóre z tytułów, które mają zostać ponownie wydane. Powinno to pomóc całej branży w zapewnieniu bardzo potrzebnego zwiększenia dochodów. Globalna kasa teatralna mocno ucierpiała podczas zamknięcia. Chociaż wciąż mamy przed sobą długą drogę, może to być początek ożywienia. Ta wiadomość była wcześniej podawana przez The Hollywood Reporter.

Tytuł oryginalny: Bloodshot and Dolittle Will Finally Arrive in China as Theaters Begin Reopening
Źródło: movieweb

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Serdecznie polecamy nasze zaprzyjaźnione serwisy: