Wpis powstał dzięki współpracy z:

Joe i Anthony Russo w jakiś sposób zdołali dokonać największego filmowego crossovera wszechczasów, kiedy zakończyli 22 filmy Marvela Avengers: Infinity War i Avengers: Endgame. Luźno oparte na sadze Infinity z komiksów, przedstawiają nie tylko zwieńczenie dziesięcioletniej historii Marvela na ekranie, ale

Secret Wars może skusić braci Russo z powrotem do Marvel Cinematic Universe

Joe i Anthony Russo w jakiś sposób zdołali dokonać największego filmowego crossovera wszechczasów, kiedy zakończyli 22 filmy Marvela Avengers: Infinity War i Avengers: Endgame. Luźno oparte na sadze Infinity z komiksów, przedstawiają nie tylko zwieńczenie dziesięcioletniej historii Marvela na ekranie, ale

Joe i Anthony Russo w jakiś sposób udało się zrealizować największy crossover filmowy wszechczasów, kiedy zakończyli 22 filmy Marvela z Avengers: Infinity War i Avengers: Endgame. Luźno oparte na sadze Infinity z komiksów, reprezentują nie tylko kulminację dziesięcioletnich historii Marvela na ekranie, ale także najbardziej rozległą, epicką historię komiksową, jaką kiedykolwiek przeniesiono na duży ekran (DC’s Crisis on Infinite Earths został dostosowany do telewizja).

A potem Rosjanie odeszli. Ale w wywiadzie dla Brobible rozmawiali o jednej adaptacji komiksu, która mogłaby sprowadzić ich z powrotem do MCU: Secret Wars.

„Czytałem to, gdy miałem 10 lub 11 lat i była to skala zebrania wszystkich bohaterów razem. To była jedna z pierwszych dużych książek, które to zrobiły – to było dla mnie naprawdę opowiadanie historii w najlepszym wydaniu ”- powiedział Joe Russo.

Marvel’s Secret Wars jest powszechnie uważany za pierwszy komiks eventowy wszechczasów. W nim grupa bohaterów i złoczyńców zostaje porwana przez wszechpotężną istotę, Beyonder, i przeniesiona do Battleworld, gdzie walczą ze sobą o szansę na zdobycie wielkiej mocy. Miał wszystko, czego można się teraz spodziewać po serii crossoverów o szerokiej linii – bohaterowie walczący z bohaterami, złoczyńcy i zespoły bohaterów, Dr Doom idący WAAAAY na szczyt i zdradzający wszystkich, aby ukraść władzę dla siebie, Colossus łapiący uczucia do przypadkowej dziewczyny z kosmosu.

To był także bezwstydny zgarnięcie gotówki – nazwa pochodzi od grupy fokusowej Mattel, z kilkoma długotrwałymi zmianami nadchodzącymi do celów merchandisingowych, takich jak Dr. Doom, Iron Man i Spider-Man w nowych strojach. Nowy kostium Spideya zdołał się utrzymać przez jakiś czas, stając się kombinezonem symbionta, który ostatecznie zrodził Venoma. Przeszedł również do co najmniej 13 różnych trwających serii w tym czasie, choćby tylko dla krótkich błysków.

„Byłby to największy film, jaki można sobie wyobrazić, więc to naprawdę podnieca nas w tej historii – jego ambicja jest nawet większa niż ambicja Sagi Nieskończoności”, powiedział Anthony Russo.

W Secret Wars pojawiło się kilka komiksów, zarówno duchowych, jak i sequelowych, z których mogliby czerpać Rosjanie. Secret Wars II przyszedł rok po oryginale i przyniósł Beyonder na Ziemię, gdzie Spider-Man nauczył go robienia kupy i zabił wszystkich nowych mutantów.

List, w Secret Wars Deadpool, dowiadujemy się, że Deadpool naprawdę tam był, ale wszyscy zapomnieli.

A potem były tajne wojny kończące wieloświat Jonathana Hickmana i Esada Ribica, w których cały multiwers został zderzony ze sobą, Doom zabił wszystkich Beyonders z nieskończonymi aspektami Molecule Man i Franklina Richardsa jako arbitra Marvela Czas został kanonizowany. Gdyby Rosjanie włączyli fragment filmu Hickman / Ribic do filmu, nie byłaby to ich pierwsza adaptacja jego dzieła, a Wojna bez granic czerpała mocno z krzyżówki Hickman Avengers Infinity.

Aby dowiedzieć się więcej na temat Secret Wars, w tym szalejących, bezpodstawnych spekulacji, po której stronie mutanci wybraliby w filmie, trzymaj się Den of Geek!

Tytuł oryginalny: Secret Wars Could Tempt Russo Brothers Back to Marvel Cinematic Universe
Źródło: d-o-g

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Serdecznie polecamy nasze zaprzyjaźnione serwisy: