Wpis powstał dzięki współpracy z:

Reżyser Yeon Sang-ho's Train to Busan 2 pomógł ożywić międzynarodową kasę po raz pierwszy od miesięcy.

Pociąg do Busan 2: Półwysep wskrzesza międzynarodowe kasy biletowe z debiutem za 20 milionów dolarów

Reżyser Yeon Sang-ho's Train to Busan 2 pomógł ożywić międzynarodową kasę po raz pierwszy od miesięcy.

Reżyser Yeon Sang-ho’s Train to Busan 2 pomógł ożywić międzynarodową kasę biletową po raz pierwszy od miesięcy.

To oficjalne: Train to Busan prezentuje: Półwysep to hit. Kontynuacja zombie zadebiutowała za granicą w weekend na pięciu kluczowych rynkach, w tym w Korei, skąd pochodzi film. Podsumowując, reżyser Yeon Sang-ho kontynuacja uznanego przeboju z 2016 roku przyniosła w swoim debiucie ponad 20 milionów dolarów. Ponieważ kina na całym świecie są zamknięte w dużej mierze od połowy marca, otwarcie tej wielkości nie miało miejsca od miesięcy, co czyni to ogromną wygraną i bardzo potrzebnym znakiem życia dla branży.

Pociąg do Busan 2 przyniósł 13,2 miliona dolarów w Korei, wyprzedzając kolejny lokalny hit, #Alive. Na Tajwanie film zarobił 4,7 miliona dolarów, co stanowi 76 procent całkowitej wartości sprzedaży w kraju. W Wietnamie sequel zarobił nieco ponad 1 milion dolarów na pokazach przedpremierowych. Malezja dodała do sumy 995 000 dolarów, a Singapur 795 000 dolarów. Jak na film tej wielkości, to zachęca pod każdym względem. Co więcej, oznacza to, że widzowie są bardzo spragnieni nowych treści i wrócą do kin, gdy będzie to bezpieczne.

Odkładając na chwilę na bok wyjątkowe okoliczności, pod wieloma względami to nie wszystko. ta zaskakująca (choć mimo wszystko świetna wiadomość), że Półwysep poradził sobie tak dobrze. Pociąg do Busan był ogromnym hitem, zarabiając 92 miliony dolarów na całym świecie. W lutym prawa do kontynuacji sprzedano na całym świecie, co wskazuje na duże zainteresowanie. Well Go USA przejęło prawa w Ameryce Północnej i planuje premierę kinową pod koniec miesiąca. Choć w dużej mierze zależy to od ponownego otwarcia teatru. Będzie również transmitowany na Shudder na początku 2021 roku, a usługa przejmie wyłączne prawa.

Train to Busan Presents: Peninsula stars Gang Dong-won i Lee Jung-hyun. Koncentruje się na żołnierzu imieniem Jung-seok, który już uciekł z pustkowia opanowanego przez zombie. Jest zmuszony do ponownego przeżycia horroru, kiedy ma za zadanie wykonać tajną misję odzyskania. Zespół zostaje rzucony na pętlę, gdy niespodziewanie znajduje grupę ocalałych. Ich życie będzie zależało od tego, czy w tych tragicznych okolicznościach zwycięży najlepsza lub najgorsza natura ludzka.

To rodzi pytania o to, co może się wydarzyć w kasie w nadchodzących tygodniach. Jeśli kina w USA nie mogą zostać otwarte zgodnie z planem, a niedawny raport analityka z branży sugerował, że kina mogą nie zostać otwarte masowo do połowy 2021 r., Studia mogą stanąć przed trudnymi decyzjami. Czy to możliwe, że hity, takie jak Tenet, mogłyby najpierw zostać wydane za granicą, a następnie w USA, gdy wszystko wróci do normy? Jeśli pieniądze będą nadal napływać na otwartych rynkach w miarę upływu tygodni, mogą pojawić się unikalne strategie dystrybucji, ponieważ wytwórnie poświęciły miliony dolarów w kasie podczas przerwy. Na razie dobra wiadomość jest taka, że ​​mamy legalny cios w nasze ręce. Ta wiadomość przychodzi do nas za pośrednictwem Deadline.

Tytuł oryginalny: Train to Busan 2: Peninsula Resurrects International Box Office with $20M Debut
Źródło: movieweb

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Serdecznie polecamy nasze zaprzyjaźnione serwisy: