Wpis powstał dzięki współpracy z:

Po tym, jak Sony zachwyciło graczy PlayStation 5 w czerwcu, nadszedł wreszcie czas, aby Microsoft wszedł na scenę z grami, które pojawią się na Xbox Series X. Julys Xbox Games Showcase ujawni więcej o Halo Infinite, flagowym tytule Xbox Series Xs, a także nadchodzące tytuły własne i osób trzecich

Transmisja na żywo z Xbox Games Showcase: oglądaj premiery Xbox Series X i Halo Infinite

Po tym, jak Sony zachwyciło graczy PlayStation 5 w czerwcu, nadszedł wreszcie czas, aby Microsoft wszedł na scenę z grami, które pojawią się na Xbox Series X. Julys Xbox Games Showcase ujawni więcej o Halo Infinite, flagowym tytule Xbox Series Xs, a także nadchodzące tytuły własne i osób trzecich

Po tym, jak Sony zaimponowało graczom PlayStation 5 w czerwcu, nadszedł czas, by Microsoft w końcu wystąpił z grami, które pojawią się na Xbox Series X. Lipcowe Xbox Games Showcase ujawni więcej o Halo Infinite, Flagowy tytuł Xbox Series X, a także inne tytuły własne i osób trzecich, które pojawią się na konsoli następnej generacji.

Wydarzenie cyfrowe, które zaplanowano na 23 lipca o godzinie 12:00 czasu wschodniego, będzie dla firmy Microsoft okazją do odpowiedzi na PS5, główną gwiazdę czerwcowych imprez IGN Summer of Gaming i Summer Game Fest. Sony ujawniło kilka dużych ekskluzywnych tytułów, które pojawią się na konsoli podczas wydarzenia cyfrowego, w tym Marvel’s Spider-Man: Miles Morales, Horizon Forbidden West, Demon’s Souls, Gran Turismo 7 i Ratchet & Clank: Rift Apart. Jak dotąd Xbox Series X ma tylko dwa potężne hity, których nie można uzyskać na PS5: Halo Infinite i Senua’s Saga: Hellblade II.

Ale Microsoft spędził także kilka ostatnich lat na przejmowaniu studiów, aby uzupełnić swoje własne portfolio. Nie wiemy jeszcze, nad czym mogą pracować Obsidian Entertainment, Rare, Double Fine, Compulsion Games, Undead Labs i reszta Xbox Game Studios dla Xbox Series X. Fani powinni spodziewać się, że usłyszą przynajmniej kilka z nich własne studia podczas pokazu.

Jednak Halo Infinite prawdopodobnie zajmie dużo czasu antenowego. To nie tylko pierwsza główna gra Halo od czasu wydania Halo 5: Guardians z 2015 roku, ale także pierwsza konsola Xbox z grą Halo od czasu pierwszej wersji Xbox. W Halo Infinite Microsoft może mieć nadzieję, że po raz kolejny znajdzie tego głównego sprzedawcę systemów, który daje Xbox Series X wczesną przewagę nad PS5.

Sądząc po tym, co widzieliśmy do tej pory w grze, powrót Master Chiefa może być również powrotem do korzeni serii, wraz z przygodą na nowym pierścieniu Halo, a także mnóstwem Brutów i innych Covenantów wrogów, aby zamienić się w papkę. Nie wiemy jeszcze, jak historia rewolucji sztucznej inteligencji Cortany z Halo 5 pasuje do nowej gry, ale mamy nadzieję, że podczas transmisji na żywo dowiemy się dużo więcej o historii gry.

Możesz obejrzeć wydarzenie na żywo tutaj:

Czy Microsoft skorzysta również z okazji, aby zaprezentować podobno Xbox Series S (inaczej Lockhart), bezdyskową wersję konsoli nowej generacji? Raporty z czerwca sugerowały, że Microsoft zorganizuje oddzielne wydarzenie w sierpniu, aby zaprezentować swoją konsolę cyfrową, która będzie rywalizować z PS5 Digital Edition. Istnieje również możliwość, że Microsoft w końcu ogłosi datę premiery lub Xbox Series X, a także otworzy zamówienia w przedsprzedaży dla swoich niespokojnych fanów. Ale o ile wiemy, nie będą to tematy do dyskusji podczas prezentacji gier.

Po raz pierwszy zaprezentowana podczas Game Awards 2019, Xbox Series X jest reklamowana jako najpotężniejsza jak dotąd konsola Microsoftu. Chociaż pierwszą rzeczą, którą zauważysz w konsoli, jest jej kształt, który nie przypomina żadnego sprzętu Xbox przed nią, w maszynie dzieje się wiele, co ekscytuje graczy.

Microsoft powiedział, że „Velocity Architecture” konsoli „znacznie skróci” czas ładowania, a funkcja Quick Resume „umożliwi graczom płynne przełączanie się między wieloma tytułami i natychmiastowe wznawianie od miejsca, w którym ostatnio przerwałeś.”,

Według Microsoftu Xbox Series X będzie w stanie zapewnić gry w prawdziwej rozdzielczości 4K, a także będzie gotowy do 8K dla gier kompatybilnych z tą rozdzielczością w przyszłości. 12 teraflopów mocy GPU AMD pozwoli również graczom na grę z prędkością do 120 fps w niektórych tytułach. Obecnie gry, które są „zoptymalizowane pod kątem serii X” – jak Assassin’s Creed Valhalla – będą „zapewniać wyższą, stabilniejszą liczbę klatek na sekundę, z docelową wydajnością 60 klatek na sekundę przy rozdzielczości 4K”. DiRT 5 będzie w stanie osiągnąć nawet 120 fps w momencie premiery.

Ogólnie rzecz biorąc, gry „Zoptymalizowane pod kątem serii X” „pokażą wszystko, od wirtualnego wyeliminowania czasu ładowania dzięki architekturze Xbox Velocity, ulepszonej grafiki i przyspieszanego sprzętowo śledzenia promieni DirectX obsługiwanego przez nasz niestandardowy procesor graficzny nowej generacji, po stabilniejsze i częstsze wyższa liczba klatek na sekundę do 120 fps. ”,

Po porównaniu specyfikacji każdej konsoli stwierdziliśmy, że Xbox Series X jest mocniejszy niż PS5. Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, spójrz na specyfikacje konsoli:

Xbox Series X ma obecnie premierę na święta 2020 r.

Tytuł oryginalny: Xbox Games Showcase Live Stream: Watch the Xbox Series X and Halo Infinite Reveals
Źródło: d-o-g

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Serdecznie polecamy nasze zaprzyjaźnione serwisy: