Wpis powstał dzięki współpracy z:

Podczas panelu Comic-Con @ Home Guillermo del Toro wyjaśnił, jak stworzyłby trylogię filmową Frankensteina, gdyby miała szansę.

Guillermo Del Toro zrobiłby trylogię Frankensteina, gdyby miał budżet

Podczas panelu Comic-Con @ Home Guillermo del Toro wyjaśnił, jak stworzyłby trylogię filmową Frankensteina, gdyby miała szansę.

Zdobywca Oscara Guillermo del Toro ujawnił, że chce nakręcić trylogię filmową Frankensteina. Del Toro od dawna jest znaną postacią w Hollywood i zawsze fascynował go potworami. Ale The Shape of Water postawiło go na zupełnie nowym poziomie. Podczas panelu dla [chroniony pocztą elektroniczną] filmowiec ujawnił, że chciałby dostosować ponadczasową powieść Mary Shelley, gdyby nadarzyła się taka okazja.

San Deigo Comic-Con nie dzieje się tak jak zwykle W tym roku. Zamiast tego przez weekend odbywała się internetowa wersja wydarzenia. Guillermo del Toro brał udział w panelu dla Antlers, który wyprodukował wraz z reżyserem Scottem Cooperem. Podczas rozmowy zostali zapytani, jaki projekt wykonaliby, gdyby dostali budżet i zielone światło ze studia. Oto, co del Toro miał do powiedzenia na ten temat.

Po pierwsze, At the Mountains of Madness stał się w tym momencie białym wielorybem Guillermo del Toro. Del Toro spędził dużo czasu rozwijając H.P. Klasyczna powieść Lovecrafta na duży ekran, z Tomem Cruisem dołączonym do gwiazdy. Byli bardzo blisko filmowania w pewnym momencie, zanim wtyczka została wyciągnięta. Część problemu polega na tym, że zrobienie tego dobrze i dopasowanie się do wizji del Toro byłoby bardzo kosztowne. Nawet z osiągnięciami del Toro nie jest to łatwa sprzedaż, ale najwyraźniej coś, co wciąż grzęźnie mu w głowie.

Ale pomysł Frankensteina, nawet w tak ambitny sposób, wydaje się teraz nieco bardziej wykonalne. Universal Pictures obecnie restartuje swoje klasyczne potwory po niepowodzeniu koncepcji Dark Universe. Mumia Toma Cruise’a nie rozpoczęła planowanego kinowego wszechświata tak, jak mieli nadzieję. Bill Condon pracował nad remake’iem Bride of Frankenstein w ramach uniwersum Universal Monsters. Jednak tegoroczny The Invisible Man okazał się ogromnym hitem, co skłoniło studio do przyjęcia podejścia filmowego przede wszystkim. Od tego czasu zaczęli opracowywać inne projekty, takie jak nowy film Wolfmana z Ryanem Goslingiem w roli głównej.

W zeszłym roku krążyły plotki, że Jams Wan (The Conjuring, Aquaman) miał na celu nowy film Frankensteina, ale to jeszcze nie zostało potwierdzone. Tymczasem Guillermo del Toro jest zajęty Nightmare Alley. Zdjęcia do filmu rozpoczęły się na początku tego roku, zanim rozpoczęło się powszechne zamknięcie produkcji. Gdy wszystko się uspokoi, del Toro wznowi zdjęcia. Nie ma jeszcze żadnej informacji o dacie premiery, ale prawdopodobnie zapewni mu to zajęcie do 2021 roku. W serwisie Netflix ma też swój długo dojrzewający film Pinnochio. Tak więc, nawet gdyby spełnił swoje życzenie, Frankenstein byłby daleko. Ta wiadomość dociera do nas za pośrednictwem Comic-Con.org.

Tytuł oryginalny: Guillermo Del Toro Would Do a Frankenstein Trilogy If He Had the Budget
Źródło: movieweb

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Serdecznie polecamy nasze zaprzyjaźnione serwisy: