Wpis powstał dzięki współpracy z:

Christopher Nolan i Warner Bros. zrezygnowali z planu wydania Tenet w kinach w Ameryce Północnej tego lata.

Tenet ma nową datę premiery w USA, najpierw pojawi się w międzynarodowych kinach

Christopher Nolan i Warner Bros. zrezygnowali z planu wydania Tenet w kinach w Ameryce Północnej tego lata.

Christopher Nolan i Warner Bros. porzucili swój plan wydania Tenet w kinach w Ameryce Północnej tego lata.

Christopher Nolan i Warner Bros. wydadzą Tenet jeszcze tego lata na całym świecie. . Film nie pojawi się w kinach w USA w tym samym czasie ze względu na trwające problemy ze zdrowiem publicznym. Przypadki wciąż rosną w głównych miastach USA, co oznacza, że ​​kina nie zostaną wkrótce otwarte. Tenet zostanie otwarty na arenie międzynarodowej 26 sierpnia, a 3 września trafi do wybranych kin w Ameryce Północnej. Film pojawia się w 70 krajach, w tym w Australii, Kanadzie, Francji, Niemczech, Włoszech, Japonii, Korei, Rosji i Wielkiej Brytanii. W tej chwili nie planujemy premiery filmu w Chinach.

Pierwotnie Tenet miał wejść do kin w połowie lipca. Christopher Nolan był nieugięty co do wypuszczenia filmu tego lata, aby pomóc w przywróceniu kin w Ameryce Północnej. Kiedy jednak okazało się to niemożliwe, reżyser i studio zaczęli wszystko cofać. Kiedy Warner Bros. ogłosił, że film jest opóźniany w nieskończoność, zasugerowali, że może on nadal otwierać się na arenie międzynarodowej, zanim trafi do kin w USA.

Opóźnianie premiery na rynku północnoamerykańskim jest ryzykowne, chociaż to naprawdę wszystko studio ma w tym czasie. Umieszczenie filmu w niektórych kinach, w przeciwieństwie do żadnego, jest oczywiście lepsze niż nic. Jednak wielu kinomanów miało nadzieję, że Tenet trafi do VOD i HBO Max zamiast w kinach. Warner Bros. i Christopher Nolan od początku byli nieugięci, twierdząc, że unikanie teatrów nie wchodzi w grę. Mając to na uwadze, wielu miało nadzieję, że kryzys zdrowia publicznego będzie już bliski końca i już z nim zakończony.

Wraz z międzynarodową premierą Tenet pod koniec sierpnia pojawi się wiele spoilerów. Oznacza to, że fani Christophera Nolana będą musieli omijać wiele miejsc w internecie, co nie będzie łatwe. Książka towarzysząca, w której ujawniono sekrety związane z kręceniem filmu, jest również w drodze i już krąży wokół, ponieważ pierwotnie miał ukazać się 17 lipca. Mimo że film w końcu trafi do kin, będzie to cios dla studia i reżysera.

Tenet podobno kosztował 200 milionów dolarów, co oznacza, że ​​jest to ogromny priorytet dla Warner Bros. Opening. w Europie i innych międzynarodowych miastach jest obecnie najlepszym wyborem, mimo że nie będzie to idealne rozwiązanie dla kinomanów w USA. Nawet gdy kina będą w stanie ponownie otworzyć swoje drzwi, nie jest jasne, czy ludzie nadal będą chcieli tam iść, nawet przy rozszerzonych protokołach bezpieczeństwa. Na razie musimy tylko poczekać i zobaczyć, jak to się skończy pod koniec sierpnia. Variety jako pierwszy poinformowało o nowym harmonogramie wydawniczym Tenet. W chwili pisania tego tekstu międzynarodowa data premiery powinna pozostać.

Tytuł oryginalny: Tenet Gets a New U.S. Release Date, Will Arrive in International Theaters First
Źródło: movieweb

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Serdecznie polecamy nasze zaprzyjaźnione serwisy: