Wpis powstał dzięki współpracy z:

Film Marvela The New Mutants stał się jedną z najbardziej intrygujących historii branży filmowej ery COVID. W końcu, kiedy branża poradziła sobie z spinoffem z zakończonej franczyzy, która po ukończeniu spędziła ponad dwa lata poobijana opóźnieniami, tylko po to, by zobaczyć, jak ciężko zdobyta ostateczna data premiery ląduje w środku dziwnego

Josh Boone, dyrektor ds. Nowych mutantów o możliwym wydaniu strumieniowym

Film Marvela The New Mutants stał się jedną z najbardziej intrygujących historii branży filmowej ery COVID. W końcu, kiedy branża poradziła sobie z spinoffem z zakończonej franczyzy, która po ukończeniu spędziła ponad dwa lata poobijana opóźnieniami, tylko po to, by zobaczyć, jak ciężko zdobyta ostateczna data premiery ląduje w środku dziwnego

Chociaż The New Mutants wciąż ma trafić do kin w sierpniu, reżyser Josh Boone nie jest przeciwny strumieniowemu wydaniu, jeśli to konieczne.

Film Marvela The New Mutants stał się jedną z najbardziej intrygujących historii branży filmowej ery COVID. W końcu, kiedy branża poradziła sobie z spinoffem z zakończonej serii, która po ukończeniu spędziła ponad dwa lata z powodu opóźnień, tylko po to, by zobaczyć, jak ciężko zdobyta ostateczna data premiery wylądowała w środku cholernej pandemii? W związku z tym istnieje grupa kinomanów wzywająca do tego, aby film porzucił swoje teatralne aspiracje i od razu przeszedł do streamingu lub VOD, co wydaje się ulegać reżyserowi filmu, Joshowi Boone.

W wywiadzie dla ComicBook.com z rund ostatniego wirtualnego wydarzenia Comic-Con @ Home, Boone odnosi się do niepewności i coraz bardziej niebezpiecznych okoliczności towarzyszących zbliżającemu się planowi wypuszczenia pierwotnie wyprodukowanego przez Foxa, a obecnie należącego do Disneya The New Mutants w kinach 28 sierpnia. Jednak mimo że preferuje teatralne przeżycia dla swojej publiczności, w razie potrzeby zdecydowałby się na przejście na wersję strumieniową – prawdopodobnie na platformie streamingowej premium firmy macierzystej, Disney +. Jak wyjaśnia Boone:

„Cóż, mam na myśli, tak naprawdę nie boję się takich rzeczy. Chcę tylko, aby zobaczyło to jak najwięcej osób i aby każdy, kto chce to zobaczyć, mógł to zobaczyć ”. Dodaje: „Więc oczywiście, jeśli możemy to robić w kinach, to zawsze jest mój pierwszy wybór. Ale tak jakby [jeśli] Disney przyszedł do mnie i powiedział, że będą to streamować, byłbym jak „niesamowity”. Wtedy każdy może to obejrzeć. Byłoby wspaniale. ”,

Co ciekawe, powszechne było oczekiwanie, że wirtualny panel filmu Comic-Con w ubiegły czwartek posłuży jako platforma do oficjalnego ogłoszenia o nowej strategii dotyczącej bezpośredniego przesyłania strumieniowego i / lub VOD. Jednak żadne takie ogłoszenie nie pochodziło ze wspomnianego panelu, a data sierpniowa pozostaje niezmieniona, nawet gdy liczba przypadków koronawirusa rośnie w całym kraju, a główne miasta powracają do niektórych środków blokujących wdrożonych z ostrzegawczego wzrostu pandemii w kwietniu / maju. Być może najbardziej trafnie, nie ma żadnych istotnych oznak – teraz dokładnie miesiąc od planowanej daty premiery filmu – że kina zostaną szeroko otwarte w najbliższym czasie.

Rzeczywiście, sierpniowa data premiery The New Mutants sprawiła, że ​​ktoś zaczął się zastanawiać, czy Disney ma jakąś inną motywację do utrzymania coraz bardziej niewykonalnej strategii wydawniczej. Cóż, okazuje się, że jest wytłumaczenie i nie ma to nic wspólnego ze ślepą chciwością lub donkiszotycznymi aspiracjami do szybkiego cudu branży teatralnej. W innym wywiadzie, tym razem z Colliderem, Boone otwarcie ujawnia, że ​​film wyprodukowany przez 20th Century Fox – zgodnie z nieco standardową praktyką branżową – jest najwyraźniej związany umową o doczekanie premiery, zanim trafi do streamingu lub VOD. Jak wyjaśnia w punkcie sprzedaży:

„W przypadku większości filmów podpisujesz umowy, które gwarantują kinową premierę, więc najpierw musi zostać otwarty, aby przejść do cyfrowej wersji. Po prostu chcielibyśmy, żeby ludzie zobaczyli to w teatrze. Ale oczywiście musi to być właściwy moment, kiedy można bezpiecznie wrócić. ”,

Oprócz oczywistych niebezpieczeństw dla ryzykownych mecenasów teatrów istnieje również (bardzo prawdopodobna) praktyczna możliwość, że liczba teatrów, które zostaną faktycznie otwarte do 28 sierpnia – przynajmniej w Stanach Zjednoczonych – będzie niewielka. , a te, które byłyby otwarte, prawdopodobnie działałyby z ograniczonym dystansem społecznym. Tak więc każdy możliwy scenariusz ustawia długo zapowiadany film na upokarzające doświadczenie kasowe. Szkoda też, ponieważ film wydaje się być odważnym, wyjątkowym filmem retro-horroru, nawiązującym do zmutowanych mitów Marvela z filmów Foxa X-Men, które – bez charakterystycznej obecności Wolverine’a Hugh Jackmana – jego planowane crescendo z zeszłorocznym X-Men: Dark Phoenix. Co więcej, nosi godną pozazdroszczenia obsadę młodych talentów, przede wszystkim z wschodzącą gwiazdą Anya Taylor-Joy, do której dołączają Maisie Williams z Game of Thrones, Stranger Things ‚Charlie Heaton, a także Blu Hunt, Henry Zaga i postać mentora grana przez Alice Braga.

Niezależnie od tego, został nam tylko miesiąc, aby sprawdzić, czy The New Mutants ostatecznie trafi do kin 28 sierpnia, czy też wycofa się z tej przysłowiowej gry w kurczaka i ruszy do transmisji strumieniowej (na Disney +) lub VOD.

Tytuł oryginalny: The New Mutants Director Josh Boone on a Possible Streaming Release
Źródło: d-o-g

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Serdecznie polecamy nasze zaprzyjaźnione serwisy: