Wpis powstał dzięki współpracy z:

Rozszerzony wszechświat Halo wykracza daleko poza Master Chief. W rzeczywistości nowe ustawienie Halo Infinites, pierścień Halo nigdy wcześniej nie eksplorowany w grach, łączy się z historią osadzoną setki tysięcy lat przed wojną ludzkości z Przymierzem. Instalacja 07, lub Zeta Halo, jak to określa UNSC, została zbudowana przez

Halo Infinite: Instalacja 07 i wyjaśnienie ustawienia Zeta Halo

Rozszerzony wszechświat Halo wykracza daleko poza Master Chief. W rzeczywistości nowe ustawienie Halo Infinites, pierścień Halo nigdy wcześniej nie eksplorowany w grach, łączy się z historią osadzoną setki tysięcy lat przed wojną ludzkości z Przymierzem. Instalacja 07, lub Zeta Halo, jak to określa UNSC, została zbudowana przez

Rozszerzony wszechświat Halo wykracza daleko poza Master Chief. W rzeczywistości,

Instalacja 07 lub „Zeta Halo”, jak to określają UNSC, powieści Grega Beara Forerunner Trilogy.

Chociaż akcja dzieje się trzy lata po wydarzeniach z Halo 5: Guardians i jest zapowiadana jako powrót do korzeni serii przed walką Master Chiefa z odrodzonymi Forerunnerami, Halo Infinite jest nadal kontynuacją wcześniejszych gier autorstwa 343. Dobrze więc, że nowa przygoda będzie miała duży wpływ na Forerunnera.

Oto, co wiemy o instalacji 07 i co to może oznaczać dla gry Halo Infinite:

Jedyny pozostały pierścień Halo, który został bezpośrednio zbudowany przez Forerunnerów, Instalacja 07 jest jednocześnie częścią potężnego zestawu broni i mieszkalnego biomu. Tysiące lat przed grami Halo instalacja 07 była domem Mendicant Bias, SI, która później pojawiła się w terminalach Halo 3.

Wraz z lasami oferuje prawie każdy rodzaj środowiska, jakiego potrzeba do gry Halo, która przypomina oryginał: laboratoria, w których przechowywano Flood, inne laboratoria badawcze i więzienia Forerunner, osiedla ludzkie o niskim poziomie technologii i żebractwo bias. Rdzeń AI. Seria książek związanych z Forerunnerem obejmowała wiele wędrówek po lasach, stawienie czoła dziwnej dzikiej przyrody i przemierzanie podziemnych metalowych tuneli.

A ten pierścień Halo jest duży, o średnicy 20 000 kilometrów większy niż pozostałe sześć obecnych pierścieni Halo, które mają średnicę 10 000 km. Rozmiar jest więcej niż idealny dla tego, co 343 Industries nazywa największą i najbardziej ambitną grą Halo do tej pory. Deweloper drażnił, że gracze będą mogli zbadać większą część ringu, a mapa pokazana w pierwszym nagraniu z rozgrywki pozwoli ci swobodniej zajmować się celami wokół ringu w dowolny sposób.

343 dyrektor kreatywny Chris Lee drażnił, że gracze będą mogli dowiedzieć się wiele o instalacji 07 podczas swoich przygód na ringu.

„Podczas gdy gracze będą doświadczać podstawowej fabuły w określonej kolejności, będą mieli swobodę eksplorowania świata Halo Infinite, odkrywania sekretów i wprowadzania po drodze własnego stylu gry” – powiedział Lee dla Games Radar.

Podczas instalacji 07 ludzie znaleźli się w ogniu konfliktów między Prekursorami a Powodzią. Lata wojen, zniszczeń i rekonstrukcji sprawiły, że Instalacja 07 stała się mozaiką zieleni i gołego metalu.

Bear szczegółowo opisał wiele historii Forerunnera i ludzkości w swoich książkach, które prawie przypominają Władcę Pierścieni Halo, z starożytnymi konfliktami rozgrywającymi się w gigantycznym krajobrazie, który ma prawie taką samą osobowość jak bohaterowie. Ze względu na ludzi żyjących tam pod auspicjami Prekursorów, Instalacja 07 jest w rzeczywistości jednym z najstarszych miejsc zamieszkania ludzi we wszechświecie.

Ludzie we wszechświecie Halo pochodzą z Ziemi, ale ich historia różni się od naszej. W historii Halo ludzkość ma 150 000 lat i odbyła lot kosmiczny na długo przed tym, co uważamy za prehistorię. Rozprzestrzeniły się na inne układy słoneczne, ale zakończyły się wojną z Prekursorami. Ludzie przegrali tę wojnę (po tym, jak ludzkość sprzymierzyła się z San’Shyuum) i dosłownie zostali wyrzuceni z powrotem do epoki kamienia łupanego, a historia na Ziemi skutecznie odrodziła się, aż doprowadziła do dalekiej przyszłości, która rozgrywa się w grach.

Ale niektórym ludziom pozwolono również żyć w Instalacji 07, która była częścią Działania Ochronnego stworzonego przez Prekursorów w celu zindeksowania wszystkich rozumnych gatunków w galaktyce przed rozprzestrzeniającą się Powodzią i w odpowiedzi na nią. Nowa Halo: Primordium Beara podąża za ludźmi żyjącymi na Instalacji 07 i pokazuje, jak Forerunners poddawali ludzi groteskowym eksperymentom, aby sprawdzić ich odporność na pasożyta.

Instalacja 07 została wystrzelona dwukrotnie, raz przez Mendicant Bias przeciwko San’Shyuum, o którym w grach Halo mówi się jako o Prorokach, gatunku, który utworzył Przymierze, a drugi raz jako część większego planu strzelania do wszystkich siedem pierścieni Halo, aby zniszczyć powódź. Jak już wiesz, jeśli grałeś w te gry, drugi strzał zlikwidował wszystkie gatunki w galaktyce na tysiąclecia. Na szczęście nielicznym pozostałym przy życiu Forerunnerom udało się „ponownie zasiedlić” (lub ponownie zaludnić) galaktykę gatunkami, które „ocalili” za pomocą środka ochrony.

Wydarzenia z trylogii Forerunner łączą się z głównym złoczyńcą ostatnich gier Halo, Didactem, przywódcą politycznym i dowódcą wojskowym Forerunnera, który wznowił swoją wojnę z ludzkością w Halo 4 po niemal wieczności w zastoju. Wraz z nim pojawia się również Płaszcz Odpowiedzialności, filozoficzny punkt widzenia, który kierował całą kulturą Forerunnera. Jest to także nacjonalistyczna flaga przewagi militarnej i technologicznej, więc konflikt o to, kto dzierży Płaszcz był głównym źródłem spisku w trylogii Halo 343. Pod koniec Halo 5, towarzyszka AI Master Chief, Cortana, technicznie przejęła Płaszcz, nazywając się głową frakcji AI i przejmując kontrolę nad Strażnikami, robotami zbudowanymi przez Prekursorów, by chronić Płaszcz.

Jeśli to brzmi trochę niejasno i przesadnie, to prawda. Historia gry Halo 4 była zajęta i zawikłana, w zależności od tego, jak na to spojrzeć, albo wciągające, albo wszystkie chwiejne rusztowania. Ale wyjaśnia, dlaczego Instalacja 07 jest odpowiednim wyborem na zakończenie trylogii, która rozpoczęła się od zemsty Forerunnerów za coś, o czym nie wiedział żaden żywy człowiek.

Halo Infinite pojawi się na Xbox Series X, Xbox One i PC w Święta 2020.

Tytuł oryginalny: Halo Infinite: Installation 07 and Zeta Halo Setting Explained
Źródło: d-o-g

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Serdecznie polecamy nasze zaprzyjaźnione serwisy: