Wpis powstał dzięki współpracy z:

Pracownicy wielkoekranowego formatu IMAX byli jednymi z pierwszych szczęśliwych widzów, którzy mogli spojrzeć na Tenet Christophera Nolana, jego thriller science fiction, który pojawi się w kinach 2 września w Ameryce Północnej (tydzień wcześniej na arenie międzynarodowej), w oczekiwaniu na koronawirusa rozwój. Według Deadline, pracownicy IMAX mieli okazję zobaczyć

Przegląd założeń przyciąga entuzjastyczne recenzje pracowników IMAX

Pracownicy wielkoekranowego formatu IMAX byli jednymi z pierwszych szczęśliwych widzów, którzy mogli spojrzeć na Tenet Christophera Nolana, jego thriller science fiction, który pojawi się w kinach 2 września w Ameryce Północnej (tydzień wcześniej na arenie międzynarodowej), w oczekiwaniu na koronawirusa rozwój. Według Deadline, pracownicy IMAX mieli okazję zobaczyć

Pracownicy wielkoformatowego formatu kinowego IMAX byli jednymi z pierwszych szczęśliwych widzów, którzy mogli zobaczyć Tenet Christophera Nolana, jego thriller science-fiction, który pojawi się w kinach 2 września w Ameryce Północnej (tydzień wcześniej na arenie międzynarodowej), w oczekiwaniu na rozwój koronawirusa.

Według Deadline, pracownicy IMAX mieli szansę zobaczyć film w postprodukcji ze względu na wieloletnie związki Nolana z formatem i silne wsparcie. Reżyser nakręcił większość swoich filmów (począwszy od Mrocznego Rycerza z 2008 roku) przy użyciu ogromnych kamer IMAX, a Tenet nakręcił w całości w tym formacie.

Wiadomość o pokazie została podana przez dyrektora generalnego IMAX Richa Gelfonda podczas telekonferencji z analitykami z Wall Street. Według Gelfonda, reakcja na enigmatyczną epopeję Nolana była podekscytowana we wszystkich kategoriach – zarówno pod względem zawartości filmu, jak i dla doświadczenie oglądania go po miesiącach zamknięć kina z powodu COVID-19.

Gelfond powiedział: „Kilka osób z IMAX było zaangażowanych w Tenet na etapie postprodukcji. Ich reakcja brzmiała: „O mój Boże – zapomniałem, jak wspaniale było być w filmie”. Tenet to po prostu pięknie nakręcony, pięknie wykonany, wspaniały film… To nie była tylko jedna osoba w jednym wieku. Wielu pracowników IMAX spontanicznie mi to powiedział. ”,

IMAX planuje ponowne otwarcie około 90% swoich 1400 ekranów na całym świecie do końca sierpnia, co pozwoli firmie utrzymać się na równi z ponownym uruchomieniem sieci AMC i Regal również pod koniec przyszłego miesiąca. Nolan podobno chce, aby jak najwięcej widzów zobaczyło jego jedenasty film fabularny na gigantycznych ekranach IMAX. Gelfond zauważył podczas telekonferencji, że filmy Nolana często przewyższają wyniki na IMAX.

W rozmowie telefonicznej był również dyrektor finansowy IMAX, Patrick McClymont, który ujawnił, że firma ponownie otworzyła około 409 lokalizacji w Chinach i opisał, jak odczuli to pracownicy, którzy wypróbowali je z nowymi protokołami bezpieczeństwa.

Wyjaśnił: „Istnieją ulepszone protokoły bezpieczeństwa. Z pewnością to zauważyłeś. Kiedy usiądziesz i rozpocznie się film, wydaje się, że zawsze tak było. To było zabawne, wciągające doświadczenie. Zanim usiadłeś na swoim miejscu, były różnice, ale kiedy już tam byłeś, było to całkiem normalne ”,

Gelfond dodał, że „maski są absolutnie niezbędne”, zauważając, że IMAX zachęca swoich partnerów wystawienniczych, aby uczyniły je wymaganymi dla wszystkich klientów. Dodał, że wielkość sal IMAX, możliwość ćwiczenia w nich dystansu społecznego oraz zarządzania pojemnością i ruchem klientów sprawiają, że są one bezpieczniejsze niż pokazy na żywo i wydarzenia sportowe.

To, czy to wystarczająco zachęcające, by przyciągnąć widzów z powrotem do kin później tego lata i zobaczyć Tenet – który już trzykrotnie zmienił datę premiery – jest kluczowym pytaniem, przed którym stają właściciele studiów i teatrów. Na podstawie tej pierwszej recenzji Nolan nakręcił film, który warto obejrzeć na dużym ekranie. Czy warto ryzykować swoje zdrowie – to zupełnie inna sprawa.

Tenet pojawi się na arenie międzynarodowej 26 sierpnia, a 2 września w wybranych kinach w Ameryce Północnej

Tytuł oryginalny: Tenet Screening Draws Rave Reviews from IMAX Employees
Źródło: d-o-g

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Serdecznie polecamy nasze zaprzyjaźnione serwisy: