Wpis powstał dzięki współpracy z:

Prezes NBCUniversal Jeff Shell uważa, że ​​niedawna umowa, jaką zawarli z AMC, przyniesie przynajmniej jedną potencjalną korzyść dla kinomanów.

Universal twierdzi, że nowa umowa AMC sprawi, że filmy wrócą do kin szybciej

Prezes NBCUniversal Jeff Shell uważa, że ​​niedawna umowa, jaką zawarli z AMC, przyniesie przynajmniej jedną potencjalną korzyść dla kinomanów.

Prezes NBCUniversal Jeff Shell uważa, że ​​niedawna umowa, jaką zawarli z AMC, przyniesie przynajmniej jedną potencjalną korzyść dla kinomanów.

Universal niedawno podpisał przełomową umowę z AMC Theatres, która umożliwiają nowo wydane filmy na VOD premium już 17 dni po ich pierwszym wydaniu. Okazało się to kontrowersyjnym posunięciem w branży. Ale jest to jedna z tych, które, zdaniem CEO NBCUniversal Jeff Shell, ostatecznie pomogą szybciej wrócić do kin.

Kina w USA są zamknięte od połowy marca, mając nadzieję, że otworzą się przez od połowy do końca sierpnia, czas na Tenet i inne filmy, które pojawią się w przygotowaniu. Podczas niedawnego kwartalnego wezwania do zarabiania, Jeff Shell odniósł się do umowy AMC, wyjaśniając, że możliwość publikowania filmów na VOD premium, a także w kinach, może stworzyć wystarczającą zachętę finansową, aby umieścić je w kinach. Oto, co miał do powiedzenia na ten temat.

Tenet, a także Mulan Disneya, byli wielokrotnie opóźniani w wyniku tej sytuacji jajko / kura, którą przedstawił Jeff Shell. Potencjał zbierania kas przez kilka tygodni, a następnie szybsze osiągnięcie zarobków premium VOD, z tymi tytułami kosztującymi około 20 USD za wypożyczenie, może wygenerować wystarczające przychody. Na przykład Trolls World Tour odniosła spory sukces na początku tego roku. Ogromny przebój o wartości 200 milionów dolarów może nie być w stanie zmusić tego modelu do działania, ale z pewnością film o średnim budżecie tak. Zostało to zasugerowane przez Shell podczas rozmowy.

W dużej mierze oczekiwano, że nadchodzące hity Universal, takie jak Fast & Furious 9 czy Jurassic World: Dominion, utrzymają dłuższe, ekskluzywne okno kinowe. Zazwyczaj nowe produkcje kin będą dostępne przez blisko trzy miesiące, zanim będzie można je udostępnić do wypożyczenia online. Na koniec Jeff Shell odniósł się do zmian w zwyczajach konsumenckich i dlaczego ta niedawna umowa ma dla nich sens.

Na razie wydaje się, że inne sieci kin i studia nie są tak chętne, aby wskoczyć na pokład. Cineworld, firma macierzysta Regal, niedawno podzieliła się kilkoma niezbyt subtelnymi przemyśleniami, które dały do ​​zrozumienia, że ​​nie będą zawierać podobnej umowy z Universalem. Tymczasem wydaje się, że inne studia skłaniają się ku nadziei, że sprzedaż biletów w przyszłym roku wróci do normy lub przynajmniej do normy. Ta wiadomość została wcześniej zgłoszona przez The Wrap.

Tytuł oryginalny: Universal Claims New AMC Deal Will Get Movies Back in Theaters Faster
Źródło: movieweb

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Serdecznie polecamy nasze zaprzyjaźnione serwisy: