Wpis powstał dzięki współpracy z:

Jeden z fanów zasugerował, że wszystkie filmy Gwiezdne Wojny powinny zamieniać się nazwami.

Filmy z Gwiezdnych wojen mają niewłaściwe tytuły, a oto film, który to udowodni

Jeden z fanów zasugerował, że wszystkie filmy Gwiezdne Wojny powinny zamieniać się nazwami.

Jeden z fanów zasugerował, że wszystkie filmy o Gwiezdnych wojnach powinny zamieniać się nazwami.

Nowy wirusowy film sugeruje, że wszystkie filmy o Gwiezdnych wojnach lub przynajmniej wpisy w sadze Skywalker mają złe nazwy. Wszystkie wpisy w serii mają podtytuł, który pasuje do odpowiedniego numeru odcinka. Część I to The Phantom Menace. Odcinek IV to Nowa nadzieja. Itd. itp. Ale ten film sugeruje, że filmy byłyby lepiej dopasowane, gdyby wszystkie zamieniały się tytułami.

Film pochodzi z konta Fake Disney Facts TikTok. W kolejności od odcinka I do odcinka IX oferowane jest krótkie wyjaśnienie każdego filmu, co pomaga ustalić, jaki będzie lepiej sugerowany tytuł. Gospodarz zaczyna od zmierzenia się z trylogią prequeli George’a Lucasa.

Chociaż nie wszystkie napisy były znane, gdy zostały wydane prequele, jest tu przynajmniej pewna logika. W szczególności The Phantom Menace zostało zakwestionowane przez niektóre lata, jeśli chodzi o znaczenie tego tytułu w odniesieniu do filmu. Następna była oryginalna trylogia. Ponownie, sugestie są dość proste.

Odcinek IV został pierwotnie wydany po prostu jako Gwiezdne Wojny. George Lucas później zdecydował się dodać podtytuł A New Hope z numeracją, kiedy zdecydowano, że następują sequele. Czy Powrót Jedi byłby lepszą opcją? Wreszcie, kontynuacja trylogii Disneya została wzięta za zadanie za błędne nazwy.

Co ciekawe, na końcu wszystko zatoczyło koło, a odcinek I otrzymał oryginalny podtytuł odcinka IX i na odwrót. Może to wszystko należy traktować poważnie. Może nie. Tak czy inaczej, jest to niezła zabawa dla fanów długiej serii. I nawet jeśli nazwy były błędne przez te wszystkie lata, Gwiezdne Wojny pozostają jedną z najbardziej udanych serii w historii. Koniecznie obejrzyj film, który został pierwotnie opublikowany przez Fake Disney Facts TikTok.

Tytuł oryginalny: Star Wars Movies Have the Wrong Titles, and Here’s the Video to Prove It
Źródło: movieweb

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Serdecznie polecamy nasze zaprzyjaźnione serwisy: