Wpis powstał dzięki współpracy z:

Stellan Skarsg i # 229. występują w Out Stealing Horses, zgłoszeniu Norwegii w 2019 roku do najlepszego międzynarodowego filmu fabularnego.

Recenzja Out Stealing Horses: Oszałamiający wizualnie dramat o dojrzewaniu

Stellan Skarsg i # 229. występują w Out Stealing Horses, zgłoszeniu Norwegii w 2019 roku do najlepszego międzynarodowego filmu fabularnego.

Nieoczekiwane spotkanie zmusza pogrążonego w żałobie wdowca do przypomnienia sobie fatalnego lata z ojcem. Out Stealing Horses w żywy sposób przedstawia przejście od niewinnego okresu dojrzewania do zatwardziałej dorosłości. Na podstawie nagrodzonej powieści norweskiego pisarza Pera Pettersona „Out Stealing Horses” to głęboko uduchowiony, pięknie nakręcony dramat o dojrzewaniu. Bada, jak tragiczne wydarzenia nieodwracalnie niszczą nasze drogie więzi i zmieniają bieg naszego życia.

Film rozpoczyna się w zaśnieżonym domku w pobliżu wiejskiej norweskiej wioski. Jest listopad 1999 r., Miesiąc przed nowym tysiącleciem. Trond (Stellan Skarsgård) nie jest zainteresowany świętowaniem. Jego jedynym pragnieniem jest pozostawienie go w spokoju. Jest nawiedzany przez wypadek samochodowy, w którym zginęła jego żona. Niespokojny sen Tronda przerywają krzyki. Wychodzi na zewnątrz w mroźną noc, aby znaleźć mężczyznę (Bjørn Floberg) szukającego swojego zagubionego psa. Sąsiad przedstawia się jako Lars. Trond wzdryga się ze zdumienia. Poznał tego mężczyznę już … dawno temu.

Out Stealing Horses wraca do lata 1948 roku. Trond (Jon Ranes) to cichy piętnastolatek spędzający lato z jego ojciec (Tobias Santelmann) w odległej chacie. Powściągliwy i drobny Trond ubóstwia swojego przystojnego i surowego ojca. Zostawili jego matkę i siostrę na spokojne chwile z dala od dziewcząt. Trond szybko zdaje sobie sprawę, że wykluczenie nie dotyczy wszystkich kobiet.

Tronda odwiedza starszy chłopiec, Jon (Sjur Vatne Brean). Spędzali czas, walcząc dla zabawy z lokalnymi końmi. Jon jest wyraźnie zrozpaczony. Trond nie wie, dlaczego. Potajemnie zakochał się w matce Jona (Danica Curcic). Trond po raz pierwszy doświadcza pociągu seksualnego. Byłby to również ostatni raz, kiedy Trond zobaczy Jona. Następnego dnia ojciec Tronda wyjaśnił, co się stało. Przerażający wypadek otworzył na nowo stare rany i od dawna skrywane tajemnice. Postrzeganie ojca przez Tronda zaczyna ciemnieć. Obecnie Trond zastanawia się, czy Lars rozpoznaje go po pięćdziesięciu latach.

Out Stealing Horses było zgłoszeniem Norwegii w 2019 roku do Oscara dla najlepszego międzynarodowego filmu fabularnego. Zasługuje na ten zaszczyt. Film, napisany i wyreżyserowany przez Hansa Pettera Molanda (Aberdeen, Cold Pursuit), podejmuje trudne tematy z artystycznym rozmachem. Myśli Tronda są słyszalne, gdy opowiada historię na wielu liniach czasu. Jego najgłębsze uczucia miłości, złości i opuszczenia zestawione są z bujną skandynawską scenerią. Moland używa różnych wizualnych i dźwiękowych wskazówek, aby wywołać reakcje emocjonalne. Out Stealing Horses ma wciągającą, oniryczną jakość. Stylistycznie przypomina twórczość Terrence’a Malicka.

Rozczarowanie rodzica może być dla dziecka miażdżeniem. Świat staje się potem innym miejscem. Out Stealing Horses przypomina, że ​​cena dojrzałości może być surowa i bezlitosna. To, jak reagujemy na to zrozumienie, określa naturę naszego charakteru. Czy powinien nas trawić gniew? Zakopać ból w żalu? Albo spróbować pogodzić się z krzywdami, których nigdy nie można naprawić? Podróż Tronda można odnieść pod każdym względem. Jego wybory cię zaskoczą. Out Stealing Horses to norweska produkcja z angielskimi napisami. Będzie dostępny 7 sierpnia na żądanie w Magnolia Pictures.

Tytuł oryginalny: Out Stealing Horses Review: A Visually Stunning Coming of Age Drama
Źródło: movieweb

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Serdecznie polecamy nasze zaprzyjaźnione serwisy: