Wpis powstał dzięki współpracy z:

Istnieje kilka franczyz, które wytrzymują próbę czasu. Superbohaterowie, tacy jak Batman, Spider-Man i Teenage Mutant Ninja Turtles, są wielokrotnie restartowani i odtwarzani. Załoga Looney Tunes i Mickey Mouses to technicznie te same postacie na przestrzeni czasu, ale style artystyczne i osobowości zmieniają się z pokolenia na pokolenie i ewoluują, na lepsze

Recenzja Muppets Now Episode 1: Termin

Istnieje kilka franczyz, które wytrzymują próbę czasu. Superbohaterowie, tacy jak Batman, Spider-Man i Teenage Mutant Ninja Turtles, są wielokrotnie restartowani i odtwarzani. Załoga Looney Tunes i Mickey Mouses to technicznie te same postacie na przestrzeni czasu, ale style artystyczne i osobowości zmieniają się z pokolenia na pokolenie i ewoluują, na lepsze

Istnieją franczyzy, które przetrwają próbę czasu. Superbohaterowie, tacy jak Batman, Spider-Man i Teenage Mutant Ninja Turtles, są wielokrotnie restartowani i odtwarzani. Zespół Looney Tunes i Myszki Miki to z technicznego punktu widzenia te same postacie, ale style artystyczne i osobowości zmieniają się z pokolenia na pokolenie i ewoluują, na dobre lub na złe. Z drugiej strony muppety zawsze mają być takie same. To te same postacie z lat 70. o tym samym designie i dynamice. Nie chodzi o ponowne uruchomienie marki, ale o znalezienie nowych ustawień.

Muppety wytrwali przy różnych koncepcjach, takich jak organizowanie programu meta-różnorodności, występowanie w różnych filmach, robienie piekielnego świątecznego programu specjalnego, posiadanie własnego, datowanego na 4D programu Disney World i ponowne wyobrażanie sobie dzieci z kreskówek. Disney próbował wymyślić, jak sprawić, by były one odpowiednie w dzisiejszych czasach, co doprowadziło do pełnego nostalgii filmu powrotnego i mniejszych kontynuacji.

Potem nadeszła próba nakręcenia sitcomu, który łączył mockumentalistyczny styl Office and Parks and Recreation z komediowym stylem 30 Rock. Muppety, które trwały jeden 16-odcinkowy sezon, miały swoje problemy rozwojowe, ale zanim się zorientowały, zespół kreatywny został zastąpiony. Zanim TEN zespół kreatywny zaczął działać, został odwołany. W końcu poczułem, że program bardziej uderzył niż przegapił, nawet jeśli zajęło to kilka odcinków, zanim zaczął działać.

Mam nadzieję, że to samo można powiedzieć o Muppets Now, nowej serii na Disney +, która po raz kolejny próbuje umieścić te ponadczasowe ikony w konfiguracji, która zapewnia im aktualność. U samej podstawy stara się być jak Muppet Show. To kolejna seria o Muppetach chaotycznie wystawiających program z udziałem sławnych gości. Chociaż, aby odróżnić się od innych pojazdów Muppet, istnieją dwie sztuczki.

Po pierwsze, format jest bardziej zróżnicowany w internecie. To tak, jakby różne Muppety miały swoje własne, niepowiązane programy w YouTube, a jedyną rzeczą, która je łączy, jest urządzenie do kadrowania oparte na Scooter, który próbuje przesłać wszystko jako jeden podmiot. Miss Piggy prowadzi program z poradami dotyczącymi mody i makijażu, który przypomina genialny pomysł serialu, by uczynić Uncle Deadly jej osobistym asystentem. Walter prowadzi segment o tym, jak niektóre Muppety mają specjalne talenty, o których nie wiedzą widzowie. Szwedzki szef kuchni bierze udział w starciu z sławnym szefem kuchni. Następnie mamy wywiad z Kermitem the Frogiem.

Inną sztuczką jest to, że części programu są rzekomo nieskryptowane. Kiedy ogłoszono to dawno temu, wyobraziłem sobie coś w rodzaju Whose Line is it Anyway? z Muppetami. Jeśli byłoby to zabawne, wypadałoby równie imponująco. Z oglądania tego wynika, że ​​Muppety są scenariuszem (lub przynajmniej mają dużo wskazówek), podczas gdy to gwiazdy muszą z nich improwizować. Jeśli tak, to hoo boy, to nie działa.

W pierwszym odcinku występują cztery gwiazdy. Taye Diggs i Linda Cardellini pojawiają się w segmencie Piggy i wydaje się, że tylko Diggs ma czym pracować, choćby tak zwięzły. Carlina Will konkuruje ze szwedzkim szefem kuchni i jest… po prostu tam, nic nie dodając, ponieważ gospodarz Beverly Plume (gadający indyk) jest już prostym charakterem tego wędzidła. Jest też RuPaul jako gość wywiadu z Kermitem. Wykonywany bez scenariusza występ RuPaula to niewiele więcej niż toczenie się z ciosami, podczas gdy Muppety robią swoje. Jest dobrze, ale nic nie zapada w pamięć.

Cały eksperyment przypomina mi fragment Simpsonów, w którym Troy McClure udostępnia film edukacyjny i tworzy kopię zapasową swoich informacji, mówiąc: „Po prostu zapytaj tego naukowca!” i widzimy przypadkowego naukowca mówiącego „Uhhhh…”, zanim przejdzie do czegoś innego. Jak dotąd celebrytów i ich nieskryptowana natura są niezapomniane i bezużyteczne.

Co dziwne, najważniejszym wydarzeniem jest segment Waltera – ten, który jest całkowicie pozbawiony sławnych gości. Po pierwsze, wspaniale jest widzieć, jak Walter znów się pojawia i nie jest skazany na zapomnienie po opuszczeniu kin przez Muppets Most Wanted. W tym segmencie on, Kermit i Sam Eagle doskonale się ze sobą bawią i robi się na tyle głupio, że kilka osób się ze mnie śmieje (zwłaszcza gdy Kermit w zabawny sposób nawiązuje do pewnego memu Kermita). Świnka i wujek Deadly pojawią się na końcu, dzięki czemu odcinek będzie bardziej powiązany.

Dno beczki to „Okey Dokey Kookin”, segment szwedzkiego szefa kuchni. Wyobraź sobie swój przeciętny kawałek szwedzkiego szefa kuchni. Teraz dodaj dwie postacie omawiające to, aby mieć coś normalnego, z czym można by kontrastować, tak jakbyśmy już nie zauważyli, że zachowanie szwedzkiego szefa kuchni jest całkowicie dziwne. Zrób też ze szwedzkiego szefa dupka. Następnie niech bit trwa zbyt długo. To naprawdę trudne, a na horyzoncie czekają co najmniej trzy kolejne raty.

Przykre w tym wszystkim jest to, że sezon sześciu odcinków został nakręcony w ciągu kilku dni. Nie będzie majsterkowania w czasie rzeczywistym, więc jedyną nadzieją jest to, że zapisali swój materiał A na późniejsze odcinki lub nauczyli się niektórych błędów, siedząc na krześle montażowym.

Jeśli nie, wraca do deski kreślarskiej dla ekipy Henson.

Tytuł oryginalny: Muppets Now Episode 1 Review: Due Date
Źródło: d-o-g

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Serdecznie polecamy nasze zaprzyjaźnione serwisy: