Wpis powstał dzięki współpracy z:

Czas płynie inaczej podczas blokady. Ale tym razem przyniosło to korzyści reżyserowi Robowi Savageowi, któremu udało się stworzyć niesamowicie aktualny, szczerze przerażający i cudownie nakręcony horror w 12 tygodni. To 12 tygodni od pomysłu do pojawienia się w usłudze przesyłania strumieniowego Shudder. Rezultatem jest Host, zestaw horrorów

Recenzja prowadząca: Zoom Horror, który jest świeży i przerażający

Czas płynie inaczej podczas blokady. Ale tym razem przyniosło to korzyści reżyserowi Robowi Savageowi, któremu udało się stworzyć niesamowicie aktualny, szczerze przerażający i cudownie nakręcony horror w 12 tygodni. To 12 tygodni od pomysłu do pojawienia się w usłudze przesyłania strumieniowego Shudder. Rezultatem jest Host, zestaw horrorów

Czas płynie inaczej podczas blokady. Ale tym razem przyniosło to korzyści reżyserowi Robowi Savageowi, któremu udało się stworzyć niesamowicie aktualny, szczerze przerażający i cudownie nakręcony horror w 12 tygodni. To 12 tygodni od pomysłu do pojawienia się w usłudze strumieniowej Shudder.

Rezultatem jest Host, horror osadzony w rozmowie z Zoom, który nie mógłby być bardziej odpowiedni i bardziej aktualny, który prawdopodobnie zapewni miejsce w historii horroru jako film, który uchwycił moment, który przy odrobinie szczęścia będzie wyglądał jak dziwny błysk. Chociaż Host z pewnością opiera się na tropach z horroru, które istniały wcześniej – widać tu cienie Blair Witch, Paranormal Activity i Unfriended – Host jest zestawiony z taką pomysłowością, szczególnie biorąc pod uwagę całą sytuację zamknięcia, że ​​trudno jest nie być trochę w podziw dla tego, co Savage i jego niezwykła obsada i ekipa osiągnęli.

Pamiętasz lipiec 2019 roku, kiedy wiele osób nigdy nie słyszało o Zoom? Nie ma nas już w tym świecie. Teraz oprogramowanie do wideokonferencji jest wszechobecne, to ilu z nas prowadzi spotkania, rozmawia z przyjaciółmi i rodziną, bierze udział w quizach i najlepiej jak potrafimy powielać wrażenia z pubu. Dlaczego więc nie wykorzystać go do zorganizowania seansu? Okazuje się, że z wielu dobrych powodów…,

Haley (Haley Bishop) umówiła się z nią i pięcioma innymi kumplami za pośrednictwem Zoom, gdzie dołączy do nich Seylan (Seylan Baxter), medium, które jest przyjacielem Haley’s i zgodziło się pomóc im komunikować się ze światem duchów . Haley robiła to już wcześniej i błaga swoich przyjaciół o szacunek. Jemma (Jemma Moore) jest bardzo sceptyczny wobec całej sprawy. Caroline (Caroline Ward) i Emma (Emma Louise Webb) są bardziej łatwowierne, ale także bardziej nerwowe. Radina (Radina Drandova), która wprowadziła się ze swoim partnerem do blokady, ma większe zmartwienia, a Teddy (Edward Linard) naprawdę chce się po prostu wkurzyć na swoich kumpli.

Podobnie jak Blair Witch Project ponad 20 lat wcześniej, Host decyduje się na użycie prawdziwych nazwisk aktorów i działa najlepiej ze względu na niesamowicie naturalistyczne role całej obsady. Dialog jest zabawny i autentyczny, lekki ekspozycyjny i całkowicie przekonujący obraz tego, jak wyglądałyby prawdziwe rozmowy Zoom między tymi ludźmi, w tym uznanie nowych fryzur, odejście od dziewczyny Teddy’ego, gdy nie słyszy, i niesamowicie ujmująca kamea ojca Caroline, pokazująca swoją opaleniznę. Jednak nawet w miarę postępów w filmie i intensyfikacji akcji dziewczyny zachowują absolutne poczucie rzeczywistości – strach jest wiarygodny i dlatego łatwo podzielany przez widzów.

Gospodarz polega na wielu przerażających skokach, ale są one dostarczane z tak wielkim skutkiem, że możesz to wybaczyć. A dreszcze w programie Host są o wiele bardziej wyrafinowane niż przerażające rzeczy pojawiające się w tle okien Zoom – jest tutaj praca kaskaderska i FX, która jest naprawdę imponująca.

Host używa Zoom – a konkretnie Zoom – również z doskonałym efektem – używając jego funkcjonalności z dodatkiem horroru. Niestandardowe tło, które tworzy Caroline, pokazujące, jak wchodzi do swojego pokoju za nią, jest sprytne, potem przerażające, a potem strasznie przejmujące, podczas gdy ujawnienie związane z funkcją czatu jest inspirowane. To naprawdę naprawdę dezorientujące, gdy film zaczyna się od znajomego ekranu głównego Zoom – przez chwilę myślisz, że przypadkowo wrzuciłeś laptopa do telewizora – a nawet napisy końcowe trzymają nas w uniwersum „Zoom”.

Host jest sam w sobie świetnie zrealizowanym filmem, ale w czasie odtwarzania trwającym mniej niż godzinę wydaje się, że jest to coś zupełnie nowego, być może część wyłaniającego się innego sposobu konsumpcji mediów. Nigdy nie był przeznaczony na duży ekran i jako taki nie działałby tak dobrze. Na małym laptopie jest to prawdopodobnie tak samo przyjemne, jak na dużym telewizorze. W przeciwieństwie do niektórych „internetowych” horrorów, w których trudno jest nadążyć za zmieniającymi się technologiami i które stają się niezręcznie przestarzałe, zanim jeszcze zostaną wydane – Najbardziej oczywistym przykładem jest Chatroom z 2010 roku – Host czuje się cudownie świeży. Jest w tym knebel, że trzeba zatuszować kaszel pierdnięciem, a nie odwrotnie, i cudowny moment prostym dotknięciem łokcia, który rok temu nie miałby najmniejszego sensu.

Savage jest reżyserem znakomitego filmu krótkometrażowego Dawn Of The Deaf, który był nominowany do nagrody głównej jury na Sundance, wielopiętrowego i fascynującego nowego podejścia do gatunku zombie, wykorzystującego niesłyszących aktorów i wykorzystującego innowacyjny projekt dźwiękowy, który zawiera również Caroline, Haley i Radina, a współautorem scenariusza był Jed Shepard, a współproducentem był Douglas Cox, z którym ponownie połączył się przy Host. To zespół wyraźnie nastawiony na przerażenie, który robi interesujące rzeczy w ramach gatunku. Kiedy blokada się skończy i filmowanie może wrócić do normy, nie bylibyśmy zaskoczeni, gdyby Savage stał się kolejną wielką rzeczą – mamy tylko nadzieję, że będzie kontynuował innowację, nawet jeśli nie zrodziła się z konieczności.

Host jest już dostępny do transmisji w Shudder

Tytuł oryginalny: Host Review: Zoom Horror That’s Fresh and Frightening
Źródło: d-o-g

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Serdecznie polecamy nasze zaprzyjaźnione serwisy: