Wpis powstał dzięki współpracy z:

Poniżej znajdują się spoilery dotyczące sezonu 2 Akademii Umbrella. Jedną z najbardziej ekscytujących części każdej nowej opowieści o superbohaterach jest poznanie odpowiednich mocy bohaterów oraz ich wpływu na ich życie i osobowości. Tak było w pierwszym sezonie The Umbrella Academy. I o dziwo, tak jest w przypadku The

Wyjaśnienie uprawnień Akademii Umbrella

Poniżej znajdują się spoilery dotyczące sezonu 2 Akademii Umbrella. Jedną z najbardziej ekscytujących części każdej nowej opowieści o superbohaterach jest poznanie odpowiednich mocy bohaterów oraz ich wpływu na ich życie i osobowości. Tak było w pierwszym sezonie The Umbrella Academy. I o dziwo, tak jest w przypadku The

Poniżej znajdują się spoilery dotyczące sezonu 2. Akademii Umbrella

Jedną z najbardziej ekscytujących części każdej nowej historii o superbohaterach jest poznanie odpowiednich mocy bohaterów oraz ich wpływu na ich życie i osobowości.

Tak było w pierwszym sezonie The Umbrella Academy. I o dziwo, tak jest też w drugim sezonie The Umbrella Academy. Bo chociaż umiejętności Hargreeves zostały ustalone w pierwszym sezonie serialu, wiele z tych umiejętności ewoluuje i zmienia się w intrygujący sposób w sezonie 2.

Często zapominamy o części „Akademii” w „Akademii Umbrella”. Rodzina Hargreeves nigdy nie była super-biegłym zespołem do walki z przestępczością w stylu Fantastycznej Czwórki. Były bardziej w toku pod kierunkiem naprawdę strasznego człowieka. Jak wyjaśnia showrunner Steve Blackman: „(Reginald Hargreeves) nie był zbyt dobrym nauczycielem”.

„Wszyscy z nich przestali się uczyć w okresie dojrzewania, kiedy rodzina się rozpadła, i wciąż uczą się o swoich mocach, a ich moce wciąż się rozwijają”.

To trudne dla The Umbrella Academy jako jednostki, ale ekscytujące dla oddanych fanów programu. Jak ujawnia sezon 2, Hargreeves mogą mieć w rękawach kilka sztuczek, o których nawet oni nie wiedzieli. Mając to na uwadze, omówmy możliwości The Umbrella Academy i ich ewolucję w drugim sezonie programu.

Zgodnie z historią komiksów Reginald Hargreeves policzył swoje „dzieci” według tego, jak bardzo były dla niego przydatne. Jeśli tak jest, to pan Hargreeves cierpiał na poważny brak wyobraźni. Ponieważ Luter, bez względu na to, jak bardzo był użyteczny, ma zapewne najmniej niezwykłą supermoc. Supermoc Luthera jest w zasadzie najbardziej ogólną, początkową umiejętnością, jaką można sobie wyobrazić: super siła. Luther zawsze był silny i ta siła wydawała się zwiększona, kiedy wstrzyknięto mu DNA goryla, aby uratować mu życie.

Nasze zrozumienie mocy Lutra nie rozwija się zbytnio w sezonie 2. Chociaż jest kilka interesujących niespójności w sposobie stosowania jego super siły. Jego ciało jest wystarczająco silne, aby powstrzymać radzieckie RPG, ale wystarczająco słabe, aby krwawić z niektórych dobrze wymierzonych ciosów w bójce na gołe pięści. Być może stan psychiczny Lutra jest ważny dla zastosowania jego siły. Kiedy czuje się wrażliwy emocjonalnie – tak samo jest z jego ciałem. Ale kiedy już jest naładowany adrenaliną, szkoda radzieckiego żołnierza, który próbuje go zastrzelić.

Diego osiąga największą ewolucję mocy w sezonie 2 ze swojego rodzeństwa. Moc Numeru Dwa była wcześniej rozumiana jako nadprzyrodzona umiejętność rzucania nożem. Następnie finał sezonu 2 ujawnia, że ​​mistrzostwo w rzucaniu nożem rozciąga się na manipulowanie jakimkolwiek pociskiem, kiedy zatrzymuje serię kul rękami, w stylu Matrix.

„Jeśli myślisz o sile Diego, może on swoim umysłem kontrolować trajektorię obiektów” – mówi Blackman. „Zasadniczo lubi rzucać, więc może rzucać nożem i sprawiać, by szedł w dziwne, dziwne krzywizny i kierunki. W miarę przechodzenia przez sezony będziemy tego częściej widzieć. Ale poruszanie nożem w powietrzu – przedłużeniem tego jest możliwość manipulowania pociskami w powietrzu. ”,

W serialu komiksowym Gerarda Way i Gabriela Bá, na którym oparty jest program telewizyjny, Diego ma zupełnie inną supermoc. Chociaż komiczny Diego rzeczywiście lubi rzucać nożami, jego prawdziwą mocą jest umiejętność oddychania pod wodą (a może brak potrzeby oddychania w ogóle… nie jest jasne, jak to działa, ponieważ nie ma widocznych skrzeli). To pomaga wyjaśnić jego znak wywoławczy superbohatera „The Kraken”.

Podczas wizyty w sezonie 2 aktor Diego, David Castañeda, powiedział Den of Geek, że serial ostatecznie zdecydował się nie włączać tej mocy do postaci.

„Jason Momoa i tak robi to sto razy lepiej” – powiedział.

Prawie każda drużyna superbohaterów ma postać, której moc jest tak użyteczna i wygodna, że ​​narrator często musi wymyślać powody, by jej nie używać. Allison Hargreeves jest wyraźnie tą postacią dla The Umbrella Academy.

Allison ma moc „oszukiwania”. Albo mówiąc prościej: jej kłamstwa stają się prawdziwe. W komiksach ta umiejętność jest tak potężna, że ​​kiedy Allison kłamie na temat pójścia do biblioteki, żeby wymknąć się, żeby pogadać z polinezyjskim miotaczem noża, druga Allison faktycznie pojawia się i idzie do biblioteki!,

Czasami serial może trochę walczyć z zasadami i zastosowaniami umiejętności Allison. Jak Five mówi Reginaldowi w sezonie 2 „Allison może plotkować, że każdy może coś zrobić”, sugerując, że jej moc ogranicza się do czarowania ludzi. Ale są też inne chwile, w których Allison jest w stanie manipulować samą rzeczywistością. Robi to na początku sezonu 2, mówiąc żołnierzom radzieckim „Słyszałem plotkę, że rozwaliłem ci głowy”, a następnie eksplodując w głowach.

Jest więc bardziej prawdopodobne, że Five właśnie źle zinterpretował moc Allison… lub po prostu stara się nie wystraszyć Reginalda. Niezależnie od tego Allison często jest podrażniona zakresem swoich własnych mocy. I właśnie dlatego serial często uzasadnia jej rzadkie ich stosowanie.

„(Jej moc) zawsze przyniosła skutek, może nie od razu, ale w długiej grze” – mówi aktorka Allison, Emmy Raver-Lampman. „Postrzega je bardziej jako przekleństwo niż błogosławieństwo”,

Nie bez powodu Klaus ma wytatuowane na dłoniach „Hello” i „Goodbye”. On jest dosłownie: ludzką tablicą Ouija. Tak, główną mocą Klausa jest umiejętność komunikowania się ze zmarłymi. Ma to niezwykle przydatne zastosowania, jak widać w sezonie 1, kiedy używa go do zastraszania Hazel i Cha-Cha.

Jednak w sezonie 2 ta moc ma większe znaczenie fizyczne. Jak widać w scenie otwierającej sezon, Klaus jest w stanie przyzywać duchy do walki z jego wrogami. Widzieliśmy trochę tego w sezonie 1, kiedy Ben na krótko stał się cielesny, ale tym razem aplikacja jest jeszcze bardziej destrukcyjna i użyteczna. Klaus jest również w stanie pozwolić zmarłym zamieszkać w jego ciele. Ben odkrywa to ku swojemu wielkiemu zadowoleniu w 2. sezonie

Jednak podobnie jak Diego Klaus brakuje jednej ze swoich mocy z serii komiksów. Numer cztery w komiksie posiada moc telekinezy i może poruszać rzeczami swoim umysłem. Okazuje się, że jest tak potężny, że jest w stanie powstrzymać księżyc przed uderzeniem w Ziemię. Nie jest zły! Dziwną wadą jest to, że jego moc działa tylko wtedy, gdy jest boso. Klaus w serialu często jest również bez butów, ale wydaje się to być osobistą preferencją.

Numer Piąty nie ma imienia, ale ma całkiem prawą supermoc: podróże w czasie. Ale oto kwestia podróży w czasie… jest to trudne, nawet dla kogoś, kto ma wrodzoną umiejętność ich używania.

W sezonie 1, Numer Piąty próbował udowodnić swojemu ojcu, że cofnięcie się w czasie jest możliwe, przeskakując lata do przodu, a potem wracając. Okazało się, że Reginald prawdopodobnie miał rację, jak zwykle, irytująco.

Pięć udało się jednak powrócić, ale dopiero po latach eksperymentowania i analizowania liczb, próbując uzyskać prawidłowe równanie. W sezonie 2 Five odkrywa łatwiejsze zastosowania swojej mocy. Na początek jego „mrugnięcia”. Pięć mignięć w czasie i przestrzeni, aby zasadniczo teleportować się. Jest to niezwykle pomocne podczas wielu walk na pięści, w których się znalazł.

„Staje się znacznie silniejszy w drugim sezonie, jeśli chodzi o liczbę mrugnięć, które może zrobić” – mówi Pięć aktorów Aidan Gallagher. „Myślę, że w pierwszym sezonie było to jak sześć mrugnięć, a teraz prawdopodobnie jest dwa razy tyle. A to po prostu oznacza, że ​​nasze sceny walki stają się dużo fajniejsze. ”,

Oprócz mrugnięć, Five zdaje sobie sprawę, że podróże w czasie na mniejszą skalę są znacznie łatwiejsze do wykonania niż jego duże skoki.

„Five zdecydowanie lepiej rozumie naukę o podróżach w czasie w tym sezonie. Dzięki temu jest w stanie obsługiwać to znacznie wydajniej. W odcinku 10 widzisz, że Five korzysta z rady Hargreevesa, by cofnąć się o kilka sekund zamiast dziesięcioleci. A to ratuje rodzinę. ”,

W większości serii supermoc Bena po prostu nie żyje. Tak, Numer Szósty zmarł tragicznie (z wciąż nieznanej przyczyny) jako nastolatek. Od tego czasu spędza głównie czas ze swoim strasznym bratem Klausem.

Jednak przed śmiercią Bena jego prawdziwe supermocarstwo było imponujące. Jak wyjaśnia komiks, Ben jest w stanie przywoływać potwory z innych wymiarów i manifestować je poprzez swoje ciało. Dlatego jest znany jako „Horror”. W komiksie i serialu Ben używa tej mocy wyłącznie do wywoływania ogromnych macek przez brzuch. Jest jak Doc Ock skierowany przodem do kierunku jazdy.

Teraz, gdy Ben znowu żyje (choć na nowej osi czasu), interesujące będzie zobaczyć, czy utrzyma tę moc, czy otrzyma nową.

Naleganie Reginalda, by policzył dzieci według przydatności, mogłoby mieć więcej sensu, gdyby policzył je w odwrotnej kolejności. Bo chociaż wszystkie dzieci Hargreeves są potężne, tylko jedno z nich było tak potężne, że ich ojciec musiał opanować tę moc za pomocą pigułek.

Z pomocą Leonarda Wania porzuca te tabletki w pierwszym sezonie i uwalnia swoją niesamowitą moc. Nazwany „Białymi skrzypcami” w serii komiksów, Wania jest w stanie manipulować dźwiękiem w prawdziwie inspirujące widowiska energii. Jej erupcje mocy opartej na dźwięku są bliskie naturze nuklearnej – są w stanie zniszczyć budynek FBI lub zdmuchnąć kawałek księżyca.

Jedną interesującą rzeczą, na którą należy zwracać uwagę w miarę postępów w serii, jest to, jak Wania jest w stanie wykorzystać swoje moce na dobre teraz, gdy bycie zwiastunem apokalipsy jest prawdopodobnie w jej widoku z tyłu.

Finał drugiego sezonu Umbrella Academy jasno pokazuje, co było dość oczywiste na początku. Lila (Ritu Arya) jest rzeczywiście „rodzeństwem” Hargreeves. Cóż… w pewnym sensie. Choć najwyraźniej nie dorastała z nimi pod okiem torturowanego Reginalda Hargreevesa, Lila urodziła się 1 października 1989 roku, tak jak pozostałe 42 niezwykłe dzieci.

I podobnie jak pozostałe 42 niezwykłe dzieci, Lila ma niezwykłą moc. Jest w stanie naśladować moc każdej innej super-mocy, z którą się zetknie. W ten sposób jest w stanie dorównać sile Luthera, pokonać Rumor Allison i ostatecznie przeskoczyć w czasie z dala od Five po tym, jak została pokonana. Niewiele wiadomo na temat tego, jak teraz działają te moce, ale bez wątpienia zobaczymy ich więcej, jeśli The Umbrella Academy otrzymają przyszłe sezony.

„Jest jedną z 43 idących naprzód” – mówi Blackman. Jest jedną z nich i muszą dowiedzieć się więcej o tym, kim ona jest ”,

Harlan to najbardziej oczekiwany zaawansowany użytkownik drugiego sezonu The Umbrella Academy. Jako dziecko w 1963 roku z pewnością nie urodził się 1 października 1989 roku, tak jak reszta supermocnych jednostek w tym wszechświecie.

Więc w jaki sposób Harlan nagle przejawia moce podobne do Wani? Cóż, oczywiście z powodu działań Wani!

„To ma być trochę tajemnicze. Ale kiedy Harlan najwyraźniej umarł, Wania coś mu zrobiła w sposobie, w jaki go ożywiła. W tej chwili nie zdaje sobie sprawy, ale dała mu trochę siebie i trochę mocy. Efekt jest taki, że możesz zobaczyć, jak trochę tego żółtego, świecącego materiału przechodzi od niej do niego ”- mówi Blackman.

Harlan jest więc trochę superbohaterem czerwonego śledzia. Chodzi jednak o to, że chociaż Wania powstrzymuje jego niemal apokalipsę wywołującą freakout, supermocny Harlan może żyć do lat 70., 80. i później.

„Czy odniosła sukces? Ponieważ (Harlans) wydaje się nadal mieć trochę zdolności, kiedy widzimy go w ostatnim odcinku ”- mówi Blackman.

Tytuł oryginalny: The Umbrella Academy Powers Explained
Źródło: d-o-g

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Serdecznie polecamy nasze zaprzyjaźnione serwisy: