Wpis powstał dzięki współpracy z:

Legenda ekranu i rzecznik ds. Cukrzycy Wilford Brimley zmarł w wieku 85 lat po kilku dniach walki z chorobą na OIOM-ie.

Wilford Brimley nie żyje, legendarny aktor, twarz Quaker Oats miał 85 lat

Legenda ekranu i rzecznik ds. Cukrzycy Wilford Brimley zmarł w wieku 85 lat po kilku dniach walki z chorobą na OIOM-ie.

Legenda ekranu, gwiazda Cocoon i rzecznik ds. cukrzycy Wilford Brimley zmarł w wieku 85 lat po kilku dniach walki z chorobą na OIOM-ie.

Niestety, inny legendarny performer opuścił nas, ponieważ doniesiono, że zmarł weteran aktor Wilford Brimley. Wilford, znany również jako rzecznik edukacji diabetologicznej i twarz Quaker Oats przez wiele lat, oprócz swojej pracy aktorskiej, podobno zmarł w swoim domu w Utah w sobotę rano. Mówi się również, że aktor był bardzo chory i przebywał na oddziale OIOM szpitala poddawanego dializie w dniach poprzedzających jego śmierć. Miał 85 lat.

Urodzony jako Anthony Wilford Brimley, hollywoodzka legenda urodził się w Salt Lake City 27 września 1934 roku. Po porzuceniu szkoły i spędzeniu kilku lat na służbie w Marines, Brimley podejmował się różnych dorywczych prac, prowadząc do koncertu podkuwania koni do filmów i produkcji telewizyjnych. Ze stopą w drzwiach Brimley pojawiał się w niewymienionych rolach w filmach takich jak Bandolero! i True Grit Johna Wayne’a pod koniec lat sześćdziesiątych. Później pojawił się po raz pierwszy w filmie The China Syndrome.

Brimley pojawił się w dziesiątkach ról na dużych i małych ekranach w ciągu następnych kilku dekad. Szczególnie fani horrorów będą go czule wspominać jako dr Blaira z klasyka Johna Carpentera z 1982 roku The Thing. Jest również chwalony za rolę menedżera drużyny baseballowej Popa Fishera w The Natural z 1984 roku u boku długoletniego przyjaciela Roberta Duvalla. Ukochany aktor zagrał także główną rolę w komedii science-fiction Cocoon z 1985 roku reżysera Rona Howarda, w której wcielił się w przywódcę grupy starszych osób, które odkryły obcą fontannę młodości. Inne niezapomniane występy Brimley to In & Out, The Firm i Did You Hear About the Morgans? .

Oprócz aktorstwa Brimley lubił śpiewać na scenie. Obejmuje to śpiewanie na koncercie charytatywnym w 1993 roku dla Jazz Endowment Scholarship Fund Cal State Northridge. Wydał także album jazzowy w 2004 roku zatytułowany, tym razem, The Dream’s On Me. Brimley zagrał również na harmonijce ustnej na żywo podczas występu w The Late Late Show z Craigiem Fergusonem w 2011 roku, wywołując hałaśliwe brawa publiczności w studiu.

Warto również zauważyć, że Brimley był dobrze znany ze swojego statusu jako rzecznik ds. edukacji diabetologicznej, występujący w wielu reklamach telewizyjnych i reklamach poruszających temat choroby. Brimley osobiście spotkał się również z pacjentami w szpitalach Veterans Administration, aby porozmawiać z innymi osobami zajmującymi się cukrzycą. Wynika to z własnej diagnozy cukrzycy dokonanej przez aktora w 1979 roku. Ponieważ spędził tak wiele lat pomagając innym w radzeniu sobie z chorobą, Brimley został również uhonorowany za jego całokształt poparcia przez American Diabetes Association w 2008 roku.

Brimley była wcześniej żoną Lynne Bagley od 1956 roku do jej śmierci w 2000 roku. Obaj mieli czterech synów – Jamesa, Johna, Williama i Lawrence’a – podczas ich małżeństwa. Później poślubił Beverly Berry, która wraz z synami Brimleya i kilkoma wnukami zalicza się do ocalałych. Beverley i Brimley są również znani z założenia organizacji non-profit Hands Across the Saddle w 2009 roku. W tym trudnym czasie nasze myśli kierują się do niej i reszty rodziny i przyjaciół Brimleya. Niech spoczywa w pokoju. Ta wiadomość pochodzi z TMZ.

Tytuł oryginalny: Wilford Brimley Dies, Legendary Actor, the Face of Quaker Oats Was 85
Źródło: movieweb

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Serdecznie polecamy nasze zaprzyjaźnione serwisy: