Wpis powstał dzięki współpracy z:

Kryzys zdrowia publicznego siał spustoszenie na świecie, a firma Walt Disney Company nie została wykluczona.

Disney informuje o stracie prawie 5 miliardów dolarów za ostatni kwartał

Kryzys zdrowia publicznego siał spustoszenie na świecie, a firma Walt Disney Company nie została wykluczona.

Rok 2020 był brutalny dla Walt Disney Company. Tylko w ostatnim kwartale odnotowali straty w wysokości prawie 5 miliardów dolarów. Przychody spadły o 40% do 11,7 mld USD, podczas gdy rozwodniony zysk na akcję za kwartał spadł o 94% do 8 centów, spadając z 1,34 USD w okresie ubiegłego roku. Wszystko za sprawą obecnego kryzysu zdrowia publicznego, który od początku tego roku sieje spustoszenie na całym świecie. Parki rozrywki Disneya zostały zamknięte w marcu i powoli zaczęły ponownie otwierać swoje drzwi. Jednak park w Anaheim w Kalifornii jest nadal zamknięty i nie ma harmonogramu ponownego otwarcia w chwili pisania tego tekstu.

Cały biznes rozrywkowy ucierpiał, ale Disney widzi go gorzej niż większość, ponieważ polegają na wydarzeniach i doświadczeniach na żywo. Niektóre z ich największych filmów miały wejść do kin wcześniej tego lata, ale nie były w stanie tego zrobić, ponieważ kina w Ameryce Północnej wciąż są zamykane. Właśnie ogłosili, że Mulan będzie dostępny do streamowania w Disney + w przyszłym miesiącu za dodatkowe 30 $. Ciekawie będzie zobaczyć, czy eksperyment zadziała na ich korzyść.

Z kolei Mulan będzie ciosem dla kin, które również tracą miliony dolarów. Disney + był jedynym jasnym punktem dla firmy, częściowo dzięki Hamiltonowi i Beyonce’s Black is King, co doprowadziło do gwałtownego wzrostu liczby subskrybentów na początku tego lata. Jednak to nie wystarczy, aby utrzymać dochody przez resztę roku. Disney stara się przywrócić i uruchomić wszystkie swoje parki rozrywki, co pomoże przynieść pewne zyski.

Przychody z parków rozrywki Disneya w ostatnim kwartale wyniosły tylko 983 miliony dolarów, co jest bliskie szacunkom analityków. 1,05 miliarda dolarów. W zeszłym roku parki przyniosły 6,58 miliardów dolarów. Walt Disney World na Florydzie niedawno ponownie otworzył swoje podwoje, aczkolwiek z mniejszym tłumem, aby ćwiczyć dystans społeczny. Bilety się wyprzedały, a ludzie wydają się być bardzo podekscytowani możliwością ponownego odwiedzenia parku rozrywki. Dla Disneya i dla kogokolwiek inny zysk jest lepszy niż żaden, zwłaszcza w tych niepewnych czasach. Ciekawie będzie zobaczyć, co przyniesie przyszłość Walt Disney Company. Po Mulan, Black Widow and the Eternals mieli być silnymi pretendentami do sprzedaży kasowej. Black Widow nadal zgodnie z harmonogramem pojawi się w kinach jeszcze w tym roku, a Eternals został przeniesiony na początek przyszłego roku. Sukces Mulan najprawdopodobniej wpłynie na to, co Disney zdecyduje się zrobić z samodzielnym filmem Natashy Romanoff. Jeśli chodzi o park rozrywki w Kalifornii, nie jest jasne, kiedy będzie można je otworzyć, zwłaszcza w przypadku gwałtownych wzrostów liczby przypadków w Kalifornii. Variety było jednym z pierwszych podmiotów, które poinformowały o ogromnych stratach Disneya w trzecim kwartale.

Tytuł oryginalny: Disney Reports Losses of Nearly $5B for Last Quarter
Źródło: movieweb

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Serdecznie polecamy nasze zaprzyjaźnione serwisy: