Wpis powstał dzięki współpracy z:

Netflix chce tworzyć serie, które rywalizują z Harrym Potterem i Gwiezdnymi Wojnami.

Netflix chce znaleźć serię Gwiezdnych wojen lub Harry’ego Pottera, którą można nazwać własną

Netflix chce tworzyć serie, które rywalizują z Harrym Potterem i Gwiezdnymi Wojnami.

Netflix chce stworzyć franczyzy, które rywalizują z Harrym Potterem i Gwiezdnymi Wojnami.

Wielką historią następnej dekady rozrywki będzie niewątpliwie sposób, w jaki usługi przesyłania strumieniowego zajmą centralne miejsce, gdy chodzi o tworzenie treści dla globalnej publiczności. Niegdyś uważane za domenę hollywoodzkich studiów, franczyzy szybko stają się ostoją internetowych platform streamingowych. W wywiadzie dla The Hollywood Reporter, Tendo Nagenda, wiceprezes ds. Oryginalnych filmów w Netflix, ujawniła, że ​​gigant strumieniowania ma ambicje wprowadzenia na świat kolejnej generacji gigantycznych serii filmowych.

Pomysł, że streaming Platforma mogłaby być w stanie konkurować z Hollywood, jeśli chodzi o franczyzową własność intelektualną, wydawałaby się nie do pomyślenia zaledwie dziesięć lat temu. Teraz wydaje się nie tylko prawdopodobne, ale także nieuniknione, że następna Gra o Tron, Harry Potter czy Matrix pojawi się na VOD, a nie na dużym ekranie w kinach.

Był czas, kiedy Netflix i inne platformy streamingowe były postrzegane jako wysypisko filmów i programów, które były zbyt niskiej jakości, aby znaleźć dystrybutorów w odpowiednich hollywoodzkich studiach. Netflix ciężko pracował, aby poprawić ten obraz, oferując reżyserom kalibru Oscara, takim jak Martin Scorses i Spike Lee, połączenie gigantycznych budżetów, pełnej swobody w procesie tworzenia filmów i obietnicy, że ich filmy otrzymają ograniczoną premierę kinową, aby odciągnąć ich od tradycyjnych studiów .

Strategia opłaciła się, a Scorsese’s The Irishman i Lee’s Da 5 Bloods zadebiutowały w serwisie Netflix, sygnalizując przejście platformy w kierunku programowania bardziej zorientowanego na jakość. Innym kluczowym czynnikiem, który odegrał ważną rolę w ekspansji Netflixa, jest globalna blokada i środki dystansowania społecznego, które spowodują zamknięcie wielu sieci kin na całym świecie na nadchodzące miesiące.

W tak rozpaczliwych czasach dla rozrywki branży, strumieniowanie online szybko staje się popularną opcją, z zaskakująco lukratywnymi wynikami, o czym świadczy ponad 100 milionów dolarów zarobków z cyfrowej premiery Trolls World Tour.

Teraz, gdy Disney ogłosił swój nadchodzący hit Mulan zadebiutuje w Disney + zamiast w kinach, szanse wciąż rosną na korzyść transmisji online. Ponieważ Netflix jest liderem wśród platform do wirtualnego przesyłania strumieniowego, dzień nie jest odległy, kiedy jego ostatnie samodzielne sukcesy, takie jak The Old Guard czy Extraction, dały początek kolejnej generacji najbardziej dochodowych serii filmowych na świecie. Ta wiadomość pochodzi z The Hollywood Reporter.

Tytuł oryginalny: Netflix Wants to Find a Star Wars or Harry Potter Type Franchise to Call Its Own
Źródło: movieweb

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Serdecznie polecamy nasze zaprzyjaźnione serwisy: