Wpis powstał dzięki współpracy z:

Ta recenzja Perry Mason zawiera spoilery. Perry Mason Odcinek 8 Nikt nie przyznaje się na stoisku, Hamilton Burger (Justin Kirk) doradza tytułowemu bohaterowi w finale pierwszego sezonu Perry Masons, rozdział ósmy. A szkoda. Nie tylko dlatego, że to właśnie uczyniło legendarną postać z serialu telewizyjnego legendarną, ale także dlatego, że Perry

Perry Mason Przegląd odcinka 8: Rozdział ósmy

Ta recenzja Perry Mason zawiera spoilery. Perry Mason Odcinek 8 Nikt nie przyznaje się na stoisku, Hamilton Burger (Justin Kirk) doradza tytułowemu bohaterowi w finale pierwszego sezonu Perry Masons, rozdział ósmy. A szkoda. Nie tylko dlatego, że to właśnie uczyniło legendarną postać z serialu telewizyjnego legendarną, ale także dlatego, że Perry

Ta recenzja Perry’ego Masona zawiera spoilery.

„Nikt nie przyznaje się na stoisku” – radzi Hamilton Burger (Justin Kirk) tytułowemu bohaterowi finału pierwszego sezonu Perry’ego Masona, „Rozdział ósmy”. Szkoda. Nie tylko dlatego, że to właśnie sprawiło, że kultowa postać serialu telewizyjnego stała się legendarna, ale dlatego, że Perry Mason (Matthew Rhys) świetnie sobie z tym radzi na próbach. Przynajmniej tak mówi sobie i wszystkim wokół niego, zanim oczyści pokój, by dopasować się do swojego ego.

Walka polega na tym, czy Mason powinien postawić detektywa Ennisa (Andrew Howard) na trybunach, co najmniej wrogiego świadka. Della Street (Juliet Rylance) uważa, że ​​Emily Dodson (Gayle Rankin) powinna móc mówić w swoim imieniu po tym, jak została przeciągnięta przez błoto przez każdego mężczyznę na tyle blisko, by ją pociągnąć. Mason postrzega to jako krucjatę dla Delli i porównuje to do kampanii prowadzonej jako pełnomocnik do jej romansu z Hazel. Scena jest bardzo wymowna. Pojawia się po tym, jak Mason przepędził swoich najbliższych sojuszników i okazuje się okrutny. Wiemy, że Della ma rację, wskazując, że nie spodziewała się, że jej związek rzuci się jej w twarz po wyrazie twarzy Masona.

Rhys niczego nie ukrywa przed kamerą. Tak bardzo chcemy, żeby przeprosił, że dźwiga ten ciężar od powiek po policzki. Jest scena, w której pali, a poza kamerą, która nie pokazuje papierosa, dymu ani żadnych innych oznak zaciągnięcia się, nadal wygląda, jakby palił. Możemy powiedzieć, że chce się zaciągnąć. Sięgnąłem po zapalniczkę. Wie, że to, co powiedział Delli, jest niewybaczalne, tak jak Mason wie, kiedy przesadził ze swoją udręczoną złością. Rhys informuje nas o samoświadomości Masona. Tak jak on jest powodem, dla którego wiemy, że ulica Della jest zawsze najmądrzejszą osobą w każdym pomieszczeniu.

Mason również pomija wcześniejsze przeprosiny, gdy ponownie wbrew swojej woli ponownie udaje się do Petera Stricklanda (Shea Whigham). Strickland przyczepia go do połowy, mówiąc, że może takim był zawsze, gdyby się ogolił i założył garnitur. Może dlatego, że garnitur nie jest daleko od munduru, który Mason nosił w okopach. Ale to także sposób na wyjście z okopów i wszyscy o tym wiedzą. Mamy wrażenie, że Mason jest mężczyzną z zamkniętymi ustami. Strickland jest tak naprawdę jedynym męskim bohaterem serialu, który dużo mówi. Kontrast jest zabawny, nawet jeśli sceny nie są, ponieważ często te same rozmowy są opowiedziane w sposób bardziej szczegółowy, nawet jeśli są najbardziej bezpośrednie. Strickland dużo mówi, ale wypowiada się między wierszami, z wyjątkiem sytuacji, gdy wprost mówi Masonowi, ile pracy wykonał. Mason wydaje się oszczędzać swoje słowa na dwór lub desperackie napady złości. Są bardzo podobni, ale to, co działa dla ławy przysięgłych, to wrzód na dupie dla współpracownika.

Oficer Paul Drake (Chris Chalk), nowy w załodze Masona, przebywa na osobistym wygnaniu, aby chronić swoją przyszłą żonę, ale trzyma tę część siebie z dala, kiedy jest w pracy. Nadal musi wykupić gościa w nowym garniturze. Mason nie ma jednak w zwyczaju, a profesjonalny wygląd funkcjonariusza Drake’a jest dostosowany do potrzeb. Szczególnie imponujące jest, gdy marynarka jest zdjęta, kiedy zwraca pieniądze, które dostał, aby jego komisariat wyglądał dobrze podczas swojego występu na stoisku. Wzywa również swojego zwierzchnika „Joe” i oddaje odznakę.

Prokurator okręgowy Maynard Barnes znajduje tak wiele sposobów na przedstawienie słowa „seks” na rozprawie, że prawie zapomina się, że mówi cokolwiek innego, ale każde słowo wypowiedzi Stephena Roota ocieka insynuacjami, insynuacjami i teatralnym napięciem. Nie tylko zdania, każde słowo, ale kiedy tłukną Emily podczas przesłuchania krzyżowego, naprawdę wydaje się, że to on będzie tym, który spowiedział się na stoisku. To byłaby fajna zmiana, ale nie, tak naprawdę odwraca się od niego z mocą żałosnego przyzwolenia.

Mason w końcu dostaje dobry, solidny cios. Wygląda na to, że łączy się doskonale, a nawet może kogoś zabić, gdyby nie Ennis. Cofa się, ale to może być tylko po to, by pozwolić swojemu partnerowi z powrotem wsadzić Masona do kolumny. Detektyw Holcomb (Eric Lange) prawdopodobnie ratuje życie obrońcy, grożąc mu. Ennis zabił faceta w zeszłym tygodniu za zbyt długie branie proszku. To mężczyzna, który może wbić śmiertelny kolec w ramię zastępczej matki. Potrzeba trzech mężczyzn, aby ugasić ogień Ennisa, gdy nadejdzie ostatnia poprawka. W drugim sezonie nie będzie go widać.

Podsumowanie Barnesa mogło składać się z jednego słowa „winny” ze względu na całą niesmaczną żółć, którą włożył. Nie można by pomyśleć, że zamknięcie Masona mogłoby zostać odwrócone, było to równie skuteczne, jak słuszna prowokacja, jak w patosie, ale Barnes robi to z czystej wstrętu. Konferencja prasowa po werdykcie, która odbywa się na stopniach gmachu sądu, ma ponadczasowy charakter, tak jakbyśmy widzieli ją w dziesiątkach czarno-białych filmów.

Mason i Della do E.B. (John Lithgow) wrażenia z trzeciego dnia obrad. Pokazuje, ile człowiek dla nich znaczył, i jest małą chwilą więzi. Wymiana faktycznie kończy się podczas pojedynków na scenie konferencji prasowej na schodach sali sądowej, kiedy Mason przedstawia prasie Street jako swojego współpracownika. Jest to również jego potwierdzenie, że wszystko, co przewidziała, spełniło się, a jej status najmądrzejszej osoby w pokoju jest wyryty w kamieniu. Były detektyw Drake potwierdza to dalej, gdy wskazuje, że Mason dostaje jego tyłek podczas negocjacji płacowych.

OK, to jest spoiler, więc uważaj. Wisienką na szczycie zwycięstwa Masona w sądzie jest to, że nie musiał przekupywać przysięgłego, i tak zostałby ogłoszony błąd. Był taki dobry. Ale tak naprawdę powierzył Stricklandowi przede wszystkim obalenie prawa. Był taki zły. Samo w sobie jest naprawdę pyszne.

Emily i Charlie Dodson ponownie się spotykają. Jest to skok wiary, ale gotów jest dokonać tego, na który matka uwolniła się właśnie z impasu. Niemowlę jest mniejsze od Charliego, ma krótsze ramiona i brązowe oczy, zauważa. Wydobywa się niejasny klimat Dziecka Rosemary, gdy widzimy, jak uczy się akceptować to dziwne dziecko jako swoje własne, wypełniając mroczną obietnicę złożoną nosicielowi światła. Uderzający jest kontrast między tym, a Drake przyprowadza żonę i noworodka do ich nowego domu.

Siostra Alice (Tatiana Maslany) uciekła pod koniec „Rozdziału siódmego” i zniknęła. „W Albuquerque miała miejsce obserwacja” – mówi jej matka Birdy McKeegan (Lili Taylor). Emily jest u boku Birdy, kołysząc w ramionach dziecko, obecnie znane jako Charlie, wskrzeszone z martwych, gdy nowo utworzony Kościół Świętej Służby Nowonarodzonego Dziecka wraca do swoich korzeni odrodzenia namiotu.

Strickland wskakuje na statek do pracy dla Hamiltona w biurze prokuratora. To stała wypłata, która nie tylko pozwala mu odzyskać odznakę, ale także dobrze wykorzystać wszystkie zebrane dowody dla Masona. Kościół Radiant Assembly of God to oszustwo. „Oni wszyscy są tylko bandą oszustów udających mężów pana i mają na to różne sposoby” – zeznaje. Siostra Alice wierzy jednak do końca, kiedy Mason w końcu dogania ją w restauracji, w której pracuje. Ona jest zmęczona samotnością, tak jak on. Scena niesie ze sobą nutę romantycznego napięcia i mglistą obietnicę ponownej wizyty.

Mason postępuje słusznie nawet przez swoją przedsiębiorczą dziewczynę Lupe Gibbs (Veronica Falcón). Prawdą jest, że niezupełnie przeprasza, zostawia notatkę w butelce. Wygląda na to, że wszyscy wokół nowego prawnika wybaczają mu jego grzechy i urazy z powodu wykonywanej pracy.

Perry Mason dostał kontynuację w drugim sezonie, a „Rozdział ósmy” to dodatek zbliżony do sezonu wprowadzającego. To była zaskakująco interesująca podróż dla legendarnego adwokata i chociaż trochę zajęło mi przyzwyczajenie się do obskurnej historii, myślę, że przegapię łuk rozwoju nowego znajomego. Mam nadzieję, że jego przyszłe przypadki, które zapewne będą próbami sezonowymi, będą w stanie zastąpić rosnące zainteresowanie, jakie niesie ze sobą możliwości zawarte w głębinach odkryć. Wspaniale było poznać Masona i patrzeć, jak odkupuje siebie, stawiając prawdę przed sprawiedliwością. Sezony drugoplanowe mogą być ciężkie, więc jury zastanawia się, czy przejdzie na osobę, która będzie nadal interesować. Nie jest to bezprecedensowe, a pierwszy sezon był wystarczająco silny, aby unieść ciężar dowodu.

Tytuł oryginalny: Perry Mason Episode 8 Review: Chapter Eight
Źródło: d-o-g

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Serdecznie polecamy nasze zaprzyjaźnione serwisy: