Wpis powstał dzięki współpracy z:

Ta recenzja Wynonna Earp zawiera spoilery. Wynonna Earp sezon 4, odcinek 3 W recenzji z ostatnich tygodni powiedziałem, że odcinek mógł być (świetnym) finałem sezonu. Wynika z tego, że w tym tygodniu odcinek Look at Them Beans miałby klimat premiery sezonu, co w pełni robi. Nowe ustawienie! Nowe postacie!

Wynonna Earp, sezon 4, odcinek 3 Recenzja: Look at Them Beans

Ta recenzja Wynonna Earp zawiera spoilery. Wynonna Earp sezon 4, odcinek 3 W recenzji z ostatnich tygodni powiedziałem, że odcinek mógł być (świetnym) finałem sezonu. Wynika z tego, że w tym tygodniu odcinek Look at Them Beans miałby klimat premiery sezonu, co w pełni robi. Nowe ustawienie! Nowe postacie!

Ta recenzja Wynonna Earp zawiera spoilery.

W recenzji z zeszłego tygodnia skomentowałem, że odcinek mógł być (świetnym) finałem sezonu. Wynika z tego, że odcinek z tego tygodnia, „Look at Them Beans”, będzie miał klimat premiery sezonu, co w zupełności ma. Nowe ustawienie! Nowe postacie! I nowe problemy do rozwiązania przez Team Earp. (Ten ostatni nie ma wykrzyknika.),

Ustawienie odnosi się nie tylko do lokalizacji historii, ale także do jej czasu. Dlatego skoki czasu są skutecznymi sposobami zmiany scenerii programu telewizyjnego na kilka głównych, gwałtownych sposobów. Chociaż epizodyczna fabuła w „Look at Them Beans” jest nieco pobieżna, służy ona jako zabawny i szybki wehikuł do wprowadzenia nas w to nowe ustawienie oraz nowe postacie i problemy, które się z nim wiążą. Kiedy Wynonna zostaje aresztowana za zabójstwo Nedleya (tak, natychmiast odmówiłem zaakceptowania śmierci Nedleya jako rzeczywistości), siostry Earp i Doc zostają wrzuceni do nowej i nie ulepszonej struktury władzy w Czyśćcu. Na szczęście Wynonna ma współwięźnię, będącą pół-demona, Casey, która wyjaśni nam, co się działo przez ostatnie 18 miesięcy. Najwyraźniej po ewakuacji Trójkąta Widmowej Rzeki w celu „pożarów lasów” ludzie wyprowadzili się, a demony wprowadziły się do domu. Mieszkańcom pozwolono wrócić do domu, jeśli zechcą, do nowego normalnego życia, w którym władze miasta (jakiś brat zastąpił Nicole jako szeryfa) i lokalny las pełen potworów.

Kiedy programy telewizyjne wykorzystują skok w czasie, ogólnie oznacza to również podzielenie postaci na dwie grupy: „surogaty publiczności” i „tajemnice do rozwiązania”. Postacie „zastępcze publiczności” to te, którym wyciągnięto dywanik spod siebie. W Wynonna Earp mamy trzy postacie „zastępcze publiczności”: Doc, Waverly i Wynonna. (Co ciekawe, z różnych powodów, Nedley również zalicza się do tej kategorii.) „Tajemnice do rozwiązania” to postacie, które znamy i kochamy, których doświadczenie brakującego czasu jest nie tylko odmienne od nas, ale też nie. mają jakikolwiek bezpośredni wgląd w narrację – innymi słowy, mogą nam powiedzieć, co zamierzali, ale nie doświadczyliśmy tego razem z nimi. W Wynonna Earp te postacie to Nicole i Jeremy, a także postacie drugoplanowe, takie jak Mercedes i Rachel.

Niektóre z najlepszych części „Look at Them Beans” zaczynają wnikać w tajemnicę tego, co stało się z Nicole w ciągu 18 miesięcy, które przegapiliśmy. Może odzyskała miłość swojego życia, ale to nie znaczy, że jest w porządku – w rzeczywistości jest daleka od tego. Najwyraźniej przeszła przez jakieś gówno, odkąd ją ostatnio widzieliśmy i ma wiele objawów PTSD. Mimo że może odzyskać rodzinę oraz bezpieczeństwo i wsparcie, które z nią związane, jej część wciąż tkwi w tych trudnych miesiącach, kiedy to do niej należało zaopiekowanie się Osadą i Rachel, a wszystko to nie wiedząc, czy kiedykolwiek to zrobi. zobacz ponownie Waverly, Doc lub Wynonna.

Nie można też ukryć, jak postrzegana śmierć Nedleya, który był ojcem Nicole, wpłynęłaby również na zdrowie psychiczne Nicole w tym czasie. Chociaż my, widzowie, wiemy, że Nedley jest prawdopodobnie w porządku (i gdzieś w tym Sasquatch) od samego początku, Nicole nie ma takich zapewnień. Poproszono ją o zasmucenie postaci ojca bez jej głównego systemu wsparcia, a wszystko to podczas codziennej walki z potworami (a ja nawet nie wspomniałem o soku ze skunksa).

W (świetnie wyreżyserowanej) najlepszej scenie odcinka widzimy, jak Waverly, Doc i Nicole ratują Nedleya ze szponów futrzanego potwora, w który został przemieniony przez całą perspektywę Wynonna. Wynonna patrzy, jak jej rodzina robi to, co robi najlepiej: pojawia się dla siebie nawzajem, używając wszelkich narzędzi, które mają w pobliżu. (Tym razem jest to super kąpiel, pistolet w koszulce i trochę liny). Jest cholernie zabawny, zachwycający w swojej głupocie, ale jednocześnie niesamowicie się porusza. To moment, w którym Wynonna zdaje sobie sprawę, że jest w domu, a ona i jej rodzina są bezpieczni. Kiedy mówi Nedleyowi, że przeżył, sama sobie to mówi. To moment, w którym może uwolnić się od oddechu, który wstrzymywała, odkąd Waverly został wciągnięty do Ogrodu, a może nawet wcześniej. Z drugiej strony Nicole wciąż wstrzymuje oddech. Nadal jest w trybie przetrwania. Wciąż dźwiga ciężar swojego świata na swoich ramionach, nie jest jeszcze gotowa, by ufać, że naprawdę może odpuścić i pozwolić innym to nosić przez chwilę. Ponieważ kiedy puści, będzie musiała poczuć wiele rzeczy, na które nie była w stanie pozwolić sobie poczuć. Będzie bałagan i będzie bolesny, i miejmy nadzieję, że po drugiej stronie będzie trochę uzdrowienia. (Wiesz, że będzie. To Wynonna Earp.),

Inną główną „zagadką do rozwiązania”, o której jeszcze nie wspomniałem, jest Jeremy, któremu w skrócie możemy się dowiedzieć, kiedy Chrissy Nedley opuszcza Trójkąt Rzeki Widmo. Jeremy stacjonuje w punkcie kontrolnym, w mundurze, prawdopodobnie w pewnym zakresie dla Black Badge. Wydaje się, że Nicole uznała go za wiarygodnego sojusznika, ale trudno uwierzyć, że Jeremy nie ma jakiegoś większego planu, aby pomóc zespołowi Earp w akcji. Biorąc pod uwagę, że Wynonna zostaje porwana przez wojsko w ostatnich chwilach odcinka, Jeremy może zrozumieć zagrożenie dla Team Earp, którego jeszcze nie wiemy. A może, biorąc pod uwagę, że Chrissy dał mu czerpanie korzyści z powrotu jego przyjaciół do czyśćca, to on wydał rozkaz sprowadzenia Wynonna? Tak czy inaczej, tęsknię za Jeremym. Mam nadzieję, że raczej wcześniej niż później zagłębimy się w jego tajemnicę.

Poważnie. Co do figi, Chrissy Nedley?

Martina Ortiz-Luis zabija to jako Rachel. Cieszę się, że jest częścią trwającej obsady. Scena, w której Wynonna dziękuje Rachel za opiekę nad Nicole podczas ich nieobecności, a Rachel dziękuje Wynonna za to, że to zauważyła, była najważniejszym odcinkiem.

Mam nadzieję, że Casey też zostanie.

Podczas gdy wprowadzenie nowego czyśćca jest tylko w pewnym stopniu udane (częściowo dlatego, że nigdy nie miałem dobrego pojęcia o tym, jak stary czyściec faktycznie działał poza Homestead, barem i wydziałem policji), wprowadzenie demonicznego klubu Glory Hole skały. Doc ma poważną chemię z właścicielem klubu (w tej roli Noam Jenkins z Zaginionej Dziewczyny), co wywołuje to odwieczne pytanie dotyczące natury relacji Doca z Wyattem Earpem. (Byli zakochani, prawda?),

Mercedes pracuje w Glory Hole, udając demona. Nigdy się nie zmieniaj, Mercedes.

Wynonna stara się utrzymać fakt, że nie ma już Rozjemcy na DL, prawdopodobnie dlatego, że zakłada, że ​​dzięki temu demony nieco się jej boją. Osobiście uważam, że Wynonna może być przerażająca, niezależnie od tego, czy ma Rozjemcę, czy nie, chociaż ma sens, że zakładałaby, że tak duża jej moc leży nie w sobie, ale w spluwie / Klątwie.

Ciekawe, że Wynonna, Doc i Waverly wyjechali na ten sam okres, mimo że Wynonna przebywała w Ogrodzie znacznie krócej. Sugeruje to, że nie chodzi o to, że Ogród ma inne tempo w czasie, ale raczej o to, że tunel czasoprzestrzenny lub portal lub cokolwiek, co sprowadza ludzi z powrotem z Ogrodu do Trójkąta Rzeki Duchów, ma coś wspólnego ze zniekształceniem czasowym. Nie wiem. Rozproszenie czasu i / lub podróże powodują ból mózgu!

Ciekawe jest jednak to, że zarówno The 100, jak i Wynonna Earp mają w tym sezonie pewne rozwodnienie. (Chociaż zakładam, że będzie to o wiele mniej ważne w Wynonna Earp, ale kto wie?) Magowie również mieli to jako część swojej scenerii, ponieważ Fillory miał inne czasowe tempo niż Ziemia. Szczególnie interesujące jest oglądanie tego rodzaju historii o podróżach w czasie / rozcieńczaniu czasu w tym okresie pandemii i ogólnego wstrząsu społecznego, w którym czas wydawał się zwalniać wraz ze zmianą naszego status quos. Szczerze mówiąc, patrzenie, jak nasze postacie telewizyjne przechodzą przez coś podobnego, jest bardzo wiarygodne i trochę oczyszczające. To jak: „Och, na chwilę odwróciłeś wzrok i cały twój świat się zmienił? Same. ”,

To także sprawia, że ​​zastanawiam się nie tylko gdzie, ale kiedy skończyła się Ewa. A jeśli chodzi o to, ile czasu minęło dla niej w jakimkolwiek przecięciu czasu, w którym się znalazła? Miejmy nadzieję, że nie skończyła w naszej przeszłości. To jest podróż w czasie odpowiadająca początkowi.

Ten odcinek wyreżyserowała Melanie Scrofano i wykonała świetną robotę. To dwie pełnoetatowe prace, które wykonała znakomicie przy produkcji tego odcinka.

Włosy Wynonny zawsze wyglądają świetnie.

Ja, hm, musiałem poszukać w Google „imprezy w lesie”, mimo że dorastałem na wsi, gdzie był to główny rodzaj imprezy w szkole średniej. Ale nazwaliśmy je po prostu „imprezami”. Teraz uczę się slangu z Ontario.

Kate nie wróciła

Co się stało z Robinem ?! Dokończ zdanie, Nicole! Czy jego tajemnicza nieobecność ma związek z tym, dlaczego Jeremy znów pracuje dla Black Badge?

„Wakacje się skończyły, dupki. Nadszedł czas… na Holliday. ”,

Chcę trochę wegańskiego chili Waverly.

Tytuł oryginalny: Wynonna Earp Season 4 Episode 3 Review: Look at Them Beans
Źródło: d-o-g

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Serdecznie polecamy nasze zaprzyjaźnione serwisy: