Wpis powstał dzięki współpracy z:

Ten ostatni fragment sezonu 1 Perry'ego Masona zawiera spoilery z definicji prawnej. Perry Mason przedstawił swoje argumenty końcowe na sezon 1. Podczas gdy jury było w impasie, czy Emily Dodson (Gayle Rankin) zamordowała swoje własne dziecko, Charliego, czy nie, werdykt był triumfem obrońcy i serialu nazwanego jego imieniem. ZA

Wyjaśnienie zakończenia Perry Mason

Ten ostatni fragment sezonu 1 Perry'ego Masona zawiera spoilery z definicji prawnej. Perry Mason przedstawił swoje argumenty końcowe na sezon 1. Podczas gdy jury było w impasie, czy Emily Dodson (Gayle Rankin) zamordowała swoje własne dziecko, Charliego, czy nie, werdykt był triumfem obrońcy i serialu nazwanego jego imieniem. ZA

Finał pierwszego sezonu Perry’ego Masona zawiera spoilery z definicji prawnej.

Perry Mason przedstawił swoje argumenty końcowe na sezon 1. Podczas gdy jury znalazło się w impasie, czy Emily Dodson (Gayle Rankin) zamordowała własne dziecko, Charliego, czy nie, werdykt był triumfem obrońcy i serialu nazwanego imieniem mu. Zawieszone jury może nie oznacza wyraźnej wygranej, ale jest zwycięstwem. Oznacza to, że pierwszy przypadek Perry’ego Masona (Matthew Rhys) nie był pełen zwycięzców. Mason popełniał błędy. Uczy się, prawdopodobnie popełnia więcej błędów, ale jego edukacja zmieni go w legendarną legendę. Gdyby seria zakończyła się zdecydowaną wygraną, byłoby to oszustwo.

Nie żeby Mason był ponad oszustwami. Widać to wyraźnie w tym, jak wysyła Petera Stricklanda (Shea Whigham) do pracy, aby przekupić jurora. Nie musiał tego robić. Dwóch innych przysięgłych było pod wrażeniem prezentacji Masona w sądzie. Zaczął kaszleć i mamrotać, ale zakończył to emocjonalnym wezwaniem do broni przysięgłych. Poprosił o odwagę, co w tym przypadku oznaczało bycie na tyle silnym, by spojrzeć poza oczywiste grzechy i skradzione pokusy, których bogobojny podejrzany postawił przed sądem i nadal przedkładał prawdę przed sprawiedliwość. Mason udowodnił co najmniej dwóm i zapłacił za jednego, zaakceptował fakt, że jeden nie miał nic wspólnego z drugim, i oddał swój głos na postawie pokrzywdzonej kobiety. To nie jest wygrana. To uzasadnione wątpliwości. Chociaż jest to coś więcej niż wyimaginowana wątpliwość, nie ma moralnej pewności co do istnienia winy.

Emily jest teraz wolną kobietą, pomimo obietnic, które prokurator okręgowy Maynard Barnes (Stephen Root) złożył, by ponowić sprawę. Poza historycznym faktem, że większość spraw nie przebiega dobrze, gdy trafiają do sądu po raz drugi, wiemy o tym, ponieważ Barnes słownie i prawie fizycznie zaatakował reportera, który insynuował, że przegrał sprawę. Barnes jest mistrzem insynuacji, a dla niego prześcignięcie przez stręczyciela na konkretnym kroku jest wyrokiem śmierci dla jego postaci, czymś, czego nie mógł sprzedać jury w sprawie oskarżonego. Jego wybuch oznacza również, że to koniec jego kandydatury na burmistrza i jego kadencji w biurze prokuratora okręgowego.

Miejsce Barnesa zajmie Hamilton Burger (Justin Kirk) w nadchodzącym sezonie, a Burger będzie prawnym nemezisem Masona. Strickland wykonuje dla niego pracę detektywa, a to oznacza, że ​​następny sezon będzie fajny. Strickland jadł gówno Masona przez sześć odcinków i nadal dłubał w zębach, gdy przekupił jurora, więc poproszenie go o wsparcie gościa, który będzie walczył z Masonem na palcach, przyniesie nową grę. Konkurencja czyni cuda w takich pokazach. Ostatni raz, kiedy widzimy Stricklanda, Burger grilluje go na stoisku w sprawie całego brudu, który znalazł przeciwko Zgromadzeniu Boga. Nie znamy werdyktu, ale możemy przypuszczać, że niektórzy starsi będą się starzeć w więzieniu.

Emily zostaje skazana na życie i opiekę nad kolejnym nowym życiem i nowym testamentem w Księdze Siostry Alice (Tatiana Maslany). Kiedy Emily akceptuje dziecko, o którym wie, że nie należy do niej, oznacza to, że na całe życie jest ofiarą okoliczności. Kiedy kołysze dziecko publicznie w kościele noworodka, oznacza to, że Birdy McKeegan (Lili Taylor) jest bezwzględnym głosem ewangelików. To nasuwa przynajmniej jedno pytanie. Skąd się wzięło dziecko? Czy jakieś dziecko zostało skradzione, kupione lub w inny sposób okradzione jakiejś nieszczęsnej matce? Charlie Dodson został porwany, czy jego następca znaleziono w jakimś nocnym koszu z dostawami w miejscowym sierocińcu, czy zostawiono go w koszu w sitowiu jak Moses? Birdy McKeegan z pewnością dokonuje wielkiego exodusu w swojej podróży w kierunku religijnego oszustwa.

Siostra Alice naprawdę wierzyła, że ​​pracuje dla Boga, chociaż miała pewien pomysł, że to wszystko było złudzeniem samego siebie. Tatiana Maslany była przyjemnością do oglądania, zanurzając się we wspomnieniach i obawach Alice o żywiołową i aktywną charakterystykę. Chociaż prawdopodobnie nie zobaczymy jej w drugim sezonie, jej zdanie o byciu samotnym sugeruje, że mogliśmy nie widzieć jej ostatniego. Być może zaspokoi romantyczną potrzebę Lupe Gibbs (Veronica Falcón), kiedy Mason mieszkał na jej terenie. Ci dwaj mogą kontynuować walkę na linach w sezonie 2, ale prawdopodobnie będzie to ograniczone do bardzo rzadkich wizyt. Jeśli serial jest podobny do książek Erle Stanleya Gardnera, Mason będzie musiał wynająć mieszkanie na piętrze z biura, aby nadążyć za sprawami, które będzie widział.

Zakończenie oznacza, że ​​nie zobaczymy zbyt wiele detektywa Perry’ego Masona, coś, co prokurator okręgowy Hamilton Burger zauważa w serii książek. Chociaż możemy być pewni, że będzie on zajmował się każdą sprawą, od dochodzenia po spór sądowy, ma on bardziej niż odpowiedniego pełnomocnika. Były oficer Drake oddał swoją odznakę, aby przyjąć tę pracę. Oznacza to, że może zadzierać z kiepskimi gliniarzami na zegarze. Drake miał pełen wydarzeń łuk. Zanurzył palec w zepsuciu i wyszedł czysty. Drake jest naprawdę zły, gdy drugi raz spotyka Perry’ego Masona i bije go na ulicy jak pies. On też jest już udręczony. Wie, że robi źle we właściwym czasie. Facet szukający prawdy rzucił brzydką salwę otwierającą i zasłużył na pokonanie za nią, ale Drake wie, jak ważna jest prawda. Nie dostanie tego, kiedy będzie miał na sobie mundur. Zostaje oszukany przez swoich przełożonych, biorąc krótkoterminową gotówkę, aby pogrzebać długoterminowy problem. Jest prześladowany, nękany i manipulowany, a Chris Chalk nie pozwala, by nic go nie omijało.

Jako Drake, Chalk musi stąpać po cienkiej linii między tym, co zostanie ujawnione, a tym, co jest ukryte. Oczy aktora oskarżają przełożonych na korzyść publiczności, wymykając się wykryciu przez oskarżonych detektywów. Nie rezerwuje tego tylko dla innych gliniarzy. Rzuca rozczarowane spojrzenie swojej żonie, całą serię reakcji na to, co uważa za wybryki Masona i silny błysk poparcia dla Della Street. Poufna sekretarka, wspólnik i pewnego dnia partner Masona przygotowywał adwokata, podczas gdy on nie patrzył, a Juliet Rylance wnosi do tej roli spokój i pewność siebie. Wszystko, co dotyczy jej portretu, jest zaniżone. Jest nie tylko najmądrzejszą osobą w pokoju, ale także najsilniejszą. Zarówno Drake, jak i Street zostały przedstawione w pierwszej powieści Gardnera o Masonie, The Case of the Velvet Claws, z 1933 roku.

Śmierć detektywa Ennisa oznacza, że ​​stracimy jedną z najciekawszych postaci w serialu. Ten facet był co najmniej skomplikowany, a jednak bardzo prosty. Mógł być jednym z największych złoczyńców telewizji kablowej, a my jesteśmy okradani z jego dalszych wyczynów. To był zły, zły policjant, który się pogarszał. Został skazany na śmierć przez własnego partnera. Prokurator nawet nie postawiłby go na trybunach. Ennis nigdy nie usprawiedliwia, nie umarza ani nawet nie wyjaśnia swoich czynów. Mason nigdy nie będzie miał do czynienia z nim, a on jest nemezisem. Ponieważ nie zobaczymy go więcej w przyszłym roku, Andrew Howard powinien zostać pochwalony za złą robotę, dobrze wykonaną. Nie tylko ożywił niuansowego maniaka, ale także uchwycił okres serialu w sposób, w jaki żaden inny aktor nie potrafił.

Ennis to twardy tyłek z lat 30. Mógłby grać Barton MacLane, choć przywołuje aktora Josepha Sawyera. Howard rejestruje nie tylko czas tupotu, ale także oldschoolową metodę działania przedstawioną przez Jamesa Cagneya: spójrz drugiemu facetowi w oczy i wypowiedz swoje zdanie. Ale miej ich na myśli. Kiedy Ennis odrzuca swoje drwiny na wyimaginowanym stoisku Masona, patrosząc panią Dodson, jest w pełni Amerykaninem 1932 roku. Howard jest Walijczykiem, a może innym obcokrajowcem podejmującym amerykańską pracę, mógłby powiedzieć jego bohater. Ennis rozwalił głowy, aby uchronić USA przed komarami. Howard zagrał także w odcinku z 2013 roku w krótkotrwałym remake’u Ironside stacji NBC. Wygląda na to, że nie może uciec od cienia Raymonda Burra.

Perry Mason wyróżnił się już z serii, która była uruchamiana na CBS w 1957 roku. Dokonała tego, zagłębiając się w serię powieści, aby dotrzeć do źródła tego, co sprawia, że ​​Mason działa. Serial HBO nie jest absolutnie ostry, jeśli chodzi o wierną adaptację. Kultowa seria i późniejsze powieści wspominają, że Mason służył na trałowcu marynarki wojennej podczas II wojny światowej. Seria HBO umieszcza Masona w okopach I wojny światowej, gdzie dostał „niebieski bilet”. Wcześniej sugeruje się, że dostał to za jakiś skandal seksualny, ale dowiadujemy się, że zabił rannych członków swojego oddziału, aby oszczędzić im straszliwej śmierci od trującego gazu i miotacza ognia.

Końcowa scena, w której Mason i jego zespół zbierają się i przyjmują pierwszego klienta, oznacza, że ​​to trio będzie nadal walczyć o najmniej wygrane sprawy. Kobieta wchodzi i mówi, że ma kłopoty. Wszystko w niej wygląda kłopotliwie, z wyjątkiem prowizji, którą może zapłacić z góry. Niezależnie od jej przestępstwa, sekwencje procesowe, które ją doprowadzą, będą bardzo wciągające. Prawo telewizyjne to gra w szachy, czasem obrona jest na topie, ale zwykle prokuratura jest za to odpowiedzialna. Zakończenie Perry Mason oznacza, że ​​równowaga zostanie przechylona.

Tytuł oryginalny: Perry Mason Ending Explained
Źródło: d-o-g

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Serdecznie polecamy nasze zaprzyjaźnione serwisy: