Wpis powstał dzięki współpracy z:

Chris Matheson i Ed Solomon wyjaśniają, w jaki sposób wpadli na pomysł dwóch kultowych postaci w Doskonałej przygodzie Billa i Teda.

Bill & Ted’s Excellent Origins Revealed by Franchise Creators

Chris Matheson i Ed Solomon wyjaśniają, w jaki sposób wpadli na pomysł dwóch kultowych postaci w Doskonałej przygodzie Billa i Teda.

Chris Matheson i Ed Solomon wyjaśniają, w jaki sposób wpadli na pomysł dwóch ikonicznych postaci w Doskonałej przygodzie Billa i Teda.

Najdoskonalsze pochodzenie Billa i Teda to ujawnione przez twórców franczyzy Chrisa Mathesona i Eda Solomona. Doskonała przygoda Billa i Teda jest teraz dostępna w wybranych kinach w całej Europie dzięki zupełnie nowej renowacji 4K. Ponadto właśnie wydano nowy zestaw Blu-ray 4K z mnóstwem funkcji bonusowych, w tym Matheson i Solomon, którzy opowiadają o pochodzeniu Teda Theodore’a Logana (Keanu Reeves) i Billa S. Prestona, Esquire (Alex Winter). Jakby tego wszystkiego było mało, wszyscy mamy Bill & Ted Face the Music wyjdzie pod koniec miesiąca, po prawie 30-letnim oczekiwaniu.

Patrząc wstecz na początki Billa i Ted, Chris Matheson mówi, że duet powstał początkowo podczas sesji improwizacji, które on i Ed Solomon mieliby w pustym hollywoodzkim teatrze, który wynajmowali za jedyne 20 dolarów. Zaprosili innych komików i wszyscy po prostu gawędzili na pomysłach i handlowali tam iz powrotem. Jeden ze skeczów, które wymyślili, dotyczył trzech facetów, którzy siedzieli wokół i próbowali się uczyć, nie mając pojęcia, o czym mówią, mówi Solomon.

Chris Matheson dodaje: [Byli] naprawdę, bardzo ignoranccy nastoletni chłopcy, którzy nic o niczym nie wiedzą, próbujący rozmawiać o sprawach światowych. To było zanim historia i elementy podróżowania w czasie w Doskonałej przygodzie Billa i Teda zostały wrzucone do tej mieszanki. W tamtym momencie nie miało to nic wspólnego z historią. To były tylko bieżące wydarzenia. Ed Solomon wyjaśnił, że wszystko jest albo „fałszywe”, albo „doskonałe”, omawiając, skąd się wziął ich ikoniczny dialog. Wydaje się, że zarówno Matheson, jak i Solomon dobrze się bawią, spoglądając wstecz na początki ich stworzenia.

Doskonała przygoda Billa i Teda była hitem i ustąpiła miejsca kontynuacji, Bogus Journey Billa i Teda z 1991 roku. Przez lata po sequelu z 1991 roku fani pytali o potencjał trzeciego filmu. Chris Matheson i Ed Solomon, wraz z Keanu Reevesem i Alexem Winterem, nigdy nie odrzucili tego pomysłu, zauważając, że jest to możliwe. W ciągu ostatnich pięciu lat rozmowy o trzecim filmie stały się coraz głośniejsze, a Reeves i Winter otwarcie dyskutowali o tym, jak bardzo byli pod wrażeniem najnowszej wersji scenariusza.

W końcu mamy Billa i Ted Face the Music nie może się doczekać. Jak dotąd, za długo oczekiwaną kontynuacją istnieje silny pozytywny szum, dzięki tym, którzy mieli szczęście zobaczyć zaawansowany pokaz. Reżyser / scenarzysta Kevin Smith niedawno moderował wirtualny panel San Diego Comic-Con z Chrisem Mathesonem, Edem Solomonem i resztą głównej obsady, gdzie ujawnił, że widział film. Smith mówi, że udało im się przykleić podest, zauważając, że płakał (co nie jest zaskoczeniem). Bill & Ted Face the Music jest w kinach i na VOD od 28 sierpnia. W międzyczasie możesz udać się do Yahoo UK, aby zobaczyć Mathesona i Solomona omawiających pochodzenie franczyzy.

Tytuł oryginalny: Bill & Ted’s Excellent Origins Revealed by Franchise Creators
Źródło: movieweb

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Serdecznie polecamy nasze zaprzyjaźnione serwisy: