Wpis powstał dzięki współpracy z:

Uznane arcydzieło wojny wietnamskiej z 1987 roku Stanleya Kubricka, Full Metal Jacket, zostanie wydane 22 września w formacie Ultra HD Blu-ray i Digital.

W pełni metalowa kurtka zostanie wydana jesienią w rozdzielczości 4K na Blu-ray Ultra HD

Uznane arcydzieło wojny wietnamskiej z 1987 roku Stanleya Kubricka, Full Metal Jacket, zostanie wydane 22 września w formacie Ultra HD Blu-ray i Digital.

Warner Bros. Home Entertainment ogłosił dzisiaj, że Full Metal Jacket, uznane arcydzieło wojny wietnamskiej z 1987 roku Stanleya Kubricka, zostanie wydane 22 września na płytach Blu-ray Ultra HD i Digital. Na podstawie powieści Gustava Hasforda The Short- Timers, Full Metal Jacket został wyprodukowany i wyreżyserowany przez Kubricka na podstawie scenariusza Kubricka, Michaela Herra i Hasforda. W filmie występują Matthew Modine (Birdy, Vision Quest, TV’s Stranger Things), Adam Baldwin (Independence Day, Serenity), Vincent D’Onofrio (Men in Black, Jurassic World), Lee Ermey (Seven, seria Toy Story), Dorian Harewood (Gothika, Assault on Precinct 13), Arliss Howard (Amistad, Moneyball), Kevyn Major Howard (Alien Nation) i Ed O’Ross (Dick Tracy). Jan Harlan był producentem wykonawczym, a Philip Hobbs współproducentem.

Full Metal Jacket była nominowana do Oscara® na 60. ceremonii rozdania Oscarów za najlepszy scenariusz adaptowany dla Stanleya Kubricka, Michaela Herr i Gustav Hasford.

Uznawany za jednego z najbardziej utalentowanych, innowacyjnych i wpływowych reżyserów w historii filmu, Stanley Kubrick był perfekcjonistą, który zachował pełną kontrolę artystyczną i prywatność podczas kręcenia, a nawet późniejszego marketingu jego filmy. Wiele uznanych dzieł Kubricka zostało odebranych jako kontrowersyjne i prowokacyjne, ale nadal uważane za genialne i wizjonerskie. Filmy Kubricka otrzymały 19 nominacji do Oscara, w tym trzy za najlepszy film (Dr. Strangelove, A Clockwork Orange i Barry Lyndon) oraz cztery za reżyserię (Dr. Strangelove, 2001: A Space Odyssey, A Clockwork Orange i Barry Lyndon). W 1960 roku Spartakus Kubricka zdobył cztery Oscary (aktor drugoplanowy, kierownictwo artystyczne, zdjęcia i kostiumy). W 1968 roku Kubrick zdobył Oscara za specjalne efekty wizualne za 2001: Odyseja kosmiczna.

Remastering 4K został wykonany przy użyciu nowego skanowania 4K oryginalnego negatywu kamery 35 mm w Warner Bros. Motion Picture Imaging. Były osobisty asystent Stanleya Kubricka, Leon Vitali, ściśle współpracował z zespołem Warner Bros. podczas procesu masteringu. Ultra HD prezentuje rozdzielczość 4K z High Dynamic Range (HDR) i szerszym spektrum kolorów, oferując konsumentom jaśniejsze, głębsze i bardziej realistyczne kolory, zapewniając rozrywkę w domu, jak nigdy dotąd.

W pełni metalowa obudowa Ultra HD Blu-ray Combo Pack zawiera dysk Blu-ray Ultra HD z filmem fabularnym w 4K z HDR, dysk Blu-ray z filmem w wysokiej rozdzielczości i wcześniej wydanymi funkcjami specjalnymi w wysokiej rozdzielczości oraz cyfrową wersję filmu . Fani mogą również posiadać kurtkę Full Metal Jacket w jakości 4K Ultra HD, kupując ją u wybranych sprzedawców cyfrowych od 22 września.

Znakomity zespół wpada w genialną sagę Stanleya Kubricka o wojnie w Wietnamie i procesie odczłowieczania, który zmienia ludzi w wyszkolonych zabójców. Zjadliwy akt oskarżenia w filmie był nominowany do Oscara za najlepszy scenariusz. „ Joker ” (Matthew Modine), „ Animal Mother ” (Adam Baldwin), „ Gomer ” (Vincent D’Onofrio), „ Eightball ” (Dorian Harewood) i „ Cowboy ” (Arliss Howard) to tylko niektóre z rekrutów piechoty morskiej -obozowe piekło pod karnym dowództwem sierżanta Hartmana (R. Lee Ermy). Akcja jest okrutna, fabuła nie szczędząca, a dialogi pełne zjadliwego humoru.

22 września Full Metal Jacket 4K UHD będzie dostępna do przesyłania strumieniowego i pobrania do oglądania w dowolnym miejscu w wysokiej rozdzielczości i standardowej definicja na ulubionych urządzeniach wybranych sprzedawców cyfrowych, w tym GooglePlay, Vudu, Xbox i innych, i zostanie udostępniona cyfrowo w usługach wideo na żądanie od dostawców telewizji kablowej i satelitarnej oraz na wybranych konsolach do gier.

Tytuł oryginalny: Full Metal Jacket Gets Its First 4K Release on Ultra HD Blu-ray This Fall
Źródło: movieweb

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Serdecznie polecamy nasze zaprzyjaźnione serwisy: