Wpis powstał dzięki współpracy z:

Half Baked 2 jest w drodze!

Pod koniec ubiegłego roku ujawniono, że komik Justin Hires napisał scenariusz do drugiej części.

Half Baked 2 zbliża się do rzeczywistości. Kontynuacja znalazła się wśród kilkunastu projektów wybranych wcześniej w tym tygodniu, które otrzymały część 40 milionów dolarów ulgi podatkowej przyznanej przez California Film Commission. Według stanu ulgi podatkowej produkcja musi rozpocząć się w ciągu najbliższych 180 dni, a dla Half Baked 2, która odbędzie się w Los Angeles. Pod koniec zeszłego roku ujawniono, że Justin Hires, gwiazda restartu MacGyver, przygotowywała scenariusz do kontynuacji.

Jeśli chodzi o to, kto będzie zaangażowany w Half Baked 2, to nie jest jasne chwila. Dave Chappelle najprawdopodobniej nie będzie miał nic wspólnego z projektem po tym, jak ujawnił swoje rozczarowanie w pierwszej części. W 2014 roku Chappelle powiedział: Half Baked nie wyszedł tak, jak chciałem. Byłem tym bardzo zdenerwowany, ponieważ był to naprawdę fajny scenariusz. Wydaje mu się, że film był skierowany do dzieci, co nie miało miejsca, gdy przeczytał oryginalny scenariusz.

Chociaż Dave Chappelle, który grał zarówno Thurgooda Jenkinsa, jak i rapera Sir Smokes-A-Lot , prawdopodobnie nie będzie miało to nic wspólnego z Half Baked 2, historia podobno skupi się na synu Jenkinsa. Nie udostępniono żadnych innych szczegółów na temat kontynuacji i okaże się, czy wezmą w niej udział oryginalne gwiazdy Jim Breuer, Guillermo Diax lub Harland Williams, choć wydaje się, że prawie musieli. Choć historia może pójść w innym kierunku, Half Baked 2 będzie potrzebować niektórych z oryginalnych postaci, aby fani będą chcieli zobaczyć ją w kinach, gdy się pojawi.

Half Baked był daleki od hit, gdy otworzył się w kinach. Po wydaniu zarobił zaledwie 17,5 miliona dolarów, choć jego budżet wyniósł zaledwie 8 milionów dolarów. Krytycy wysadzili film w powietrze i wydawało się, że był skazany na zagładę. Jednak po wydaniu domowego wideo stał się kultowym klasykiem, głównie dzięki Dave’owi Chappelle’owi, który zapisał się do Comedy Central na koncert Chappelle’s Show, który był ogromny i miał fanów szukających czegokolwiek z imieniem komika. Od tego czasu Half Baked został ponownie zbadany, a nawet krytycy, którzy pierwotnie wystrzelili, wrócili do niego. Justin Hires jest podekscytowany i pewny siebie z Half Baked 2. W grudniu 2019 roku powiedział: Z przyjemnością ogłaszam, że będę pisać kontynuację Half Baked. Wiem, że oryginał jest klasykiem i tak, ta kontynuacja będzie [ogniem], ponieważ go piszę. O tak, ja też piszę scenariusze. Podczas gdy Hires brzmi pewnie, fani oryginału będą potrzebować czegoś więcej niż obietnicy, że będzie ogień. W tej chwili nie ogłoszono żadnej obsady ani reżysera, ale jeśli Half Baked 2 będzie musiał zostać wprowadzony do produkcji w ciągu najbliższych kilku miesięcy, powinniśmy wiedzieć wkrótce. Metaflix jako pierwszy poinformował o nowościach Half Baked 2.

Tytuł oryginalny: Half Baked 2 Is Ready to Go, Will Follow the Son of Dave Chappelle’s Thurgood Jenkins
Źródło: movieweb

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Serdecznie polecamy nasze zaprzyjaźnione serwisy: