Wpis powstał dzięki współpracy z:

Tę historię przedstawia: Zapomnij o kosmosie będącym ostatnią granicą, wszyscy wiemy, że kolekcjonuje prawdziwy nieodkryty kraj. A jeśli chodzi o fandom, nie ma nikogo lepszego niż Star Trek. W końcu Trekkies (lub Trekkers, tak czy inaczej są niesamowici) byli pierwszymi fanami w historii, którzy wskrzesili fandom, który

Karty kolekcjonerskie Star Trek: najfajniejsze kolekcje dla wędrowców

Tę historię przedstawia: Zapomnij o kosmosie będącym ostatnią granicą, wszyscy wiemy, że kolekcjonuje prawdziwy nieodkryty kraj. A jeśli chodzi o fandom, nie ma nikogo lepszego niż Star Trek. W końcu Trekkies (lub Trekkers, tak czy inaczej są niesamowici) byli pierwszymi fanami w historii, którzy wskrzesili fandom, który

Ta historia jest przedstawiona przez:

Zapomnij o kosmosie jako ostatecznej granicy, wszyscy wiemy, że zbiera się prawdziwy nieodkryty kraj. A jeśli chodzi o fandom, nie ma nikogo lepszego niż Star Trek. W końcu Trekkies (lub Trekkers, tak czy inaczej są niesamowici) byli pierwszymi fanami w historii, którzy ożywili fandom, który inaczej zniknąłby w przeszłości.

Pamiętaj, że był to wiek, w którym technologie takie jak internet wydawały się tak daleko idące, jak replikator lub transporter. Wierni Trek’owi w pierwszej kolejności podtrzymują nadzieję na pokojową przyszłość dzięki kampanii pisania listów, która dała programowi trzeci sezon. Po tym, jak NBC odwołało program w 1969 roku, widzowie podtrzymywali to marzenie poprzez biuletyny fanów i niektóre z pierwszych w kraju konwencji science fiction. Powszechnie wiadomo, że Star Trek był siłą, z którą trzeba było się liczyć, a jego Łazarz przyszedł w postaci osób w różnym wieku, ras i orientacji seksualnej, których łączyła kosmiczna nić optymistycznej przyszłości, w którą wplótł Gene Roddenberry ich życie.

W mrocznych czasach, kiedy istniał tylko Star Trek, towary go podtrzymywały. Jednym z najwcześniejszych i najtańszych produktów Treka były karty z gumy do żucia. Jedna strona karty zawierałaby przyciągający wzrok obraz z odcinka, a druga krótki opis. W czasach przed magnetowidami karty te były kieszonkowym sposobem na ponowne przeżycie przygód Kirka i załogi Enterprise…. wraz z fascynującymi wrogami, z którymi się zmierzyli. Od czasu wyprodukowania pierwszych kart Star Trek (quasi-legalnie, ale o tym poniżej), miliony rzeczy krążyły po całym świecie w oparciu o każdą erę serii. Trwają do dziś.

Oszczędzimy Ci obowiązkowego żartu o „ustawianiu fazerów na zabawę”. Cóż, może nie. Ale jesteśmy pewni, że spodoba ci się ten przewodnik po najfajniejszych, najbardziej kolekcjonerskich kartach Star Trek, jakie kiedykolwiek stworzono. Są to bowiem przedmioty, które będą żyć długo i wiesz, długo po naszym odejściu.

Nie możemy wymyślić lepszego sposobu na rozpoczęcie tego przewodnika po zbieraniu kart kolekcjonerskich w Star Trek niż w przypadku tego przedmiotu: nieoszlifowany arkusz 33 kart kolekcjonerskich Star Trek: The Motion Picture, który został specjalnie wydrukowany przez Topps w ramach promocji Rainbo Chleb z 1979 roku. Nadaje się do oprawiania i dostępny w oszałamiającej cenie – nawet przy wysyłce kosztuje to mniej niż 20 USD – to kolekcjonerska kolekcja pełna przyciągających wzrok grafik godnych niedocenianej debiutanckiej podróży kinowej Enterprise.

Kup tutaj Star Trek: The Motion Picture: Uncut Trading Card Sheet

Pierwsze karty kolekcjonerskie Star Trek pojawiły się niedługo po premierze programu… jeśli udało się je znaleźć. Podobnie jak podobnie nieuchwytna figurka Boba Fetta strzelającego rakietą, którą fani Gwiezdnych Wojen wciąż pożądają, te karty kolekcjonerskie zostały wyprodukowane w 1967 roku przez firmę Leaf Candy Company.

Dlaczego więc tak trudno było je wyśledzić? Legenda internetowa głosi, że były sprzedawane tylko na Środkowym Zachodzie i że szybko zostały wycofane z rynku, ponieważ firma Leaf mogła nie mieć licencji na ich produkcję.

Ups.

Nieuzasadniony czynnik z pewnością wyjaśnia, jak wyglądają, jakby karty zostały napisane przez osobę na wpół oszołomioną, dla której Star Trek jest niczym więcej niż marzeniem o gorączce wywołanej kwasem. I tak przybrały mityczne proporcje, zwłaszcza w czasach fandomu przed internetem, w którym podrabiane przedruki oryginalnych kart i opakowań Liścia były podstawą konsumpcyjnego Dzikiego Zachodu, jakim były pokoje dealerów Star Trek z lat 70.

Dla ciekawskich zwróćmy uwagę, że takie przedmioty są nadal łatwo dostępne do kupienia, czego nie potępiamy ani nie akceptujemy. Jeśli chodzi o wszystkich innych, jesteś winien sobie przynajmniej przyjrzeć się oryginalnemu opakowaniu sprzedawanemu w serwisie eBay w tej chwili. To nasuwa pytanie, czy naprawdę możesz umieścić metkę z ceną na fascynującym przypisie w historii Treka?

Kup tutaj opakowanie kart kolekcjonerskich Star Trek Leaf,

Star Trek: Deep Space Nine przyciąga wiele uwagi ze względu na to, jak zapoczątkowała serializowaną narrację science fiction, ale pośród poparcia krytyków serialu często pomijają, jak bardzo zabawne może być. Weźmy na przykład wysiłek siódmego sezonu „Take Me Out to the Holosuite”. Napisany przez Ronalda D. Moore’a (który później sterował ponownym uruchomieniem Battlestar Galactica) i zainspirowany, ze wszystkich rzeczy, odcinkiem Sławy napisanym przez showrunnera Deep Space Nine, Irę Stevena Behra, ten odcinek odciąga się od fabuły Dominion War, gdy Sisko się do niej dołącza pomoc jego oficerów w pokonaniu zarozumiałego rywala z Wulkanu na meczu baseballowym.

Zmiana tonu pozwoliła aktorom na spowolnienie – Worf Michaela Dorna, który ogłosił „śmierć opozycji” jako sposób na uspokojenie siebie, pozostaje punktem kulminacyjnym w telewizji lat 90. – a odcinek stał się … na pokaz.

Od prawie 20 lat Rittenhouse ma licencje na karty kolekcjonerskie do różnych serii Star Trek, a ich karty pościgowe są niezmiennie świetne. Ich zestaw Star Trek: Deep Space Nine Nine Heroes and Villains 2018 zawierał 12 kart z mini haftowanymi naszywkami z logo zespołu. Na powyższym zdjęciu ta „relikwia” kolekcjonerska z zestawu jest pamiątką z być może najgłupszej wycieczki serialu.

Kup kartę naszywki Star Trek: Deep Space Nine Niners tutaj,

Mówiąc o linii bohaterów i złoczyńców Rittenhouse w kartach Deep Space Nine, bylibyśmy niedbali, gdybyśmy nie wspomnieli, że firma zleciła Iggy Popowi podpisanie karty z autografem z jego występu jako Vorta w „The Magnificent Ferengi ”. Więc jeśli jesteś fanem zarówno punka, jak i Star Treka, jesteś prawie zobowiązany mieć to w swojej kolekcji.

Kup tutaj kartę z autografem Star Trek: Deep Nine Iggy Pop,

Fleer posiadał licencję Star Trek od połowy do końca lat 90-tych, wydając karty bogate w przyjemne dla fanów informacje, świetny projekt graficzny i subtelny połysk, który sprawiał, że kupujący czuli się tak, jakby naprawdę posiadali wysokiej klasy kolekcjonerski przedmiot w okazyjnej cenie.

W tym czasie Star Trek: Voyager był popularnym serialem science fiction, na lepsze i / lub gorsze, więc kolekcjonerzy, którzy chcieli przywieźć produkty z serii do domu, często kupowali całe pudełka z kartami „Profile” Fleer Skybox. Każde nieotwarte pudełko gwarantowało dołączenie jednej karty z autografem.

W chwili pisania tego tekstu w serwisie eBay dostępnych jest kilka zapakowanych w folię pudełek tych wciąż wspaniałych kart firmy Fleer. Jeri Ryan i / lub fani Neelixa, niech szanse będą na twoją korzyść.

Kup tutaj nieotwarte pudełko Star Trek: Voyager Profiles

Po wydaniu latem 1982 roku Star Trek II: The Wrath of Khan był hitem. To trochę dziwne, że film nie był celem sprzedaży kart kolekcjonerskich razem z E.T. i resztki kart Poszukiwaczy zaginionej arki w sklepach narożnych i na ciężarówkach z lodami w całej Ameryce. Ponieważ Topps nie miał już licencji (być może z powodu obojętności ich linii Star Trek: The Motion Picture kilka lat wcześniej), pojawiły się nowatorskie karty Fantasy.

Fantasy były w tamtym czasie najbardziej znane ze swojej linii kart Rocky Horror Picture Show, udowadniając, że odważnie podchodzą do przedmiotów kolekcjonerskich. Ten nietradycyjny etos został przeniesiony do ich wydań Star Trek II, które zawierały największe momenty Gniewu Khana w dwóch kartach ze zdjęciami 5 x 7 w opakowaniu. Powszechnie pomijane w momencie ich pierwszej premiery, stały się one cenione ze względu na niską wartość rynkową i rozmiar, który zachęca do kadrowania.

Kup karty fotograficzne Star Trek II: Gniew Khana tutaj,

Strata Ameryki to zysk Holandii, ponieważ dzięki firmie Monty Gum ten kraj otrzymał linię tradycyjnych niesportowych kart Star Trek II: The Wrath of Khan. Szczególnie godne uwagi jest to, jak kilka kart przedstawiało momenty, które nie zostały uwzględnione w kinowej wersji filmu (lata zanim reżyserska wersja filmu była błyskiem w czyimkolwiek oku).

Poza tym na odwrocie kart nie było następnego, co, jak sądzimy, jest w porządku, jeśli Trekkies kupując je przed wejściem filmu do kin, chcieli uniknąć jawnych spoilerów. Owijki po gumie (z Saavikiem) i pudełka z tej linii są również bardzo łatwe do zebrania, więc jeśli zobaczysz je na zewnątrz, rzucaj się. Żółte komety i gwiazdy, które podkreślają każdą kartę, również są świetnym wyborem. Khannnnnnnnnnnn !,

Kup zestaw kart kolekcjonerskich Monty Gum Star Trek II tutaj,

Wczesne lata 90. dały początek dostosowywanej grze karcianej. Po odrzuceniu jako niewypał podobny do Pog, format nadal rozwija się do dziś dzięki licencjom takim jak Magic: The Gathering i Pokémon. W 1994 roku firma Decipher, Inc. wydała Star Trek: The Next Generation CCG, pierwszy tego rodzaju w tej serii.

Chociaż ten Trek CCG (i jego odgałęzienia) nigdy nie zyskał popkultury w popkulturze swoich wyżej wymienionych rówieśników, wciąż ma swoich wściekłych zwolenników. Jeśli chcesz zaliczać się do ich grona, nieotwarte pudełka z zestawu startowego pozostają liczne.

Kup tutaj grę Star Trek: następna generacja z możliwością dostosowania,

Kolejnym piórem w czapce Rittenhouse jest sposób, w jaki udało im się zdobyć najcięższych zawodników Treka, którzy dostarczyli autografy do różnych kart pościgowych w ciągu roku. Jest to szczególnie przejmujące, gdy wspomniana gwiazda później umarła, tak jak w przypadku tej karty z autografem Leonarda Nimoya z linii Inflexions.

Kup kartę autografu Leonarda Nimoya Star Trek Inflexions tutaj,

Nie tylko karty są poszukiwane przez kolekcjonerów, materiały reklamowe, takie jak sprzedawane w arkuszach dla sprzedawców detalicznych, można regularnie znaleźć na aukcjach. Podobnie jak puste pola wystawowe na karty. Jeśli chodzi o franczyzy science fiction, takie jak Alien, Star Wars i Battlestar Galactica, często puste pudełka można znaleźć w znacznie bardziej rozsądnych cenach niż ich pełne odpowiedniki.

A gdybyśmy mogli przez chwilę skierować naszego wewnętrznego projektanta wnętrz, moglibyśmy wspomnieć, że posiadanie różnych klasycznych pudełek na karty kolekcjonerskie i ich przykuwająca wzrok grafika na regale lub półce Blu-ray daje każdemu pomieszczeniu dodatkowy nerdy flair?

Kup tutaj pudełko na karty kolekcjonerskie Star Trek Topps

Spójrz, Star Trek: Enterprise miał swoje problemy. Ale rzucanie ołowiu nie było jednym z nich. Scott Bakula wcielił się w postać kapitana Jonathana Archera z ciepłym człowieczeństwem – często wadliwym, ale zawsze wiernym jego ideałom i przekonaniom na temat potencjału Gwiezdnej Floty. W odpowiadającym im wierszu serii Rittenhouse umieścił kilka kart osadzonych w materiałach z mundurów różnych postaci – w tym Archera.

W tym artykule zdecydowaliśmy się nie badać, czy na kartach są kosmyki włosów Portho, ale Ty to robisz.

Kup kartę kostiumową Star Trek: Enterprise Captain Archer tutaj,

W ostatnich sezonach Star Trek: Deep Space Nine jedną z bardziej urzekających postaci drugoplanowych był holograficzny piosenkarz lounge Vic Fontaine. W tej roli aktor i piosenkarz z lat 60. James Darren, Vic dał DS9 prawdziwe serce, mając swój inspirowany Vegas salon schronieniem przed okropnościami wojny o Dominium. Rittenhouse uznał znaczenie postaci, czyniąc autograf Darrena częścią ich linii Complete Star Trek: Deep Space Nine.

To naprawdę kołyszący przedmiot kolekcjonerski i możesz go zanieść do banku, przyjacielu!

Kup kartę Star Trek: Deep Space Nine James Darren tutaj,

Dzięki stale rosnącej rzeszy fanów i nieprzerwanej dystrybucji, Star Trek nigdy tak naprawdę nie opuścił fal radiowych po anulowaniu go przez NBC w 1969 roku. W miarę upływu lat 70. popyt na więcej Trek cokolwiek wzrósł. W przypadku braku nowych programów towar musiałby wystarczyć. Topps zdał sobie z tego sprawę i stworzył czule zapamiętany zestaw 88 kart i 22 naklejek opartych na serii.

Po wydaniu w 1976 roku karty były sensacją – szybko przejęte przez starych i nowych fanów. Do dziś o „Topps 88” mówi się z tak dużym zainteresowaniem, że były one nawet tematem książki Abrams ComicArts, w której przedrukowano karty i stworzono kilka nowych naklejek w ich kultowym stylu. Posiadanie oryginalnego, nieotwartego rewersu kart Topps Star Trek z 1976 roku, to literackie trzymanie w dłoniach kawałka historii, a jaka to magia!

Kup pakiet Star Trek Sealed 1976 Topps tutaj,

Kiedy Star Trek: Discovery został wydany w 2017 roku, zapoczątkował nową erę dla serii, która od prawie 20 lat nie pojawiła się w telewizji. 24-pakowe, indywidualnie numerowane zestawy kart Rittenhouse oparte na serii dowiodły, że popyt na karty Trek był nie tylko żywy i dobry, ale kwitł.

Kup pudełko na karty kolekcjonerskie sezonu 1 Star Trek: Discovery tutaj,

Krążąc w kółko, zakończymy na kolejnej, niezwykle przystępnej cenie… choć trochę oszukującej. Chociaż sam w sobie nie jest oparty na Star Treku, kto nie chciałby karty kolekcjonerskiej ze zdjęciem nucącego Leonarda Nimoya? Dlaczego, jeśli uważnie posłuchasz, możesz nawet być odmianą „The Ballad of Bilbo Baggins”.

Ponadto ktoś musi jak najszybciej wydać zestaw kart In Search Of…

Tytuł oryginalny: Star Trek Trading Cards: Coolest Collectibles for Trekkies to Own
Źródło: d-o-g

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Serdecznie polecamy nasze zaprzyjaźnione serwisy: