Wpis powstał dzięki współpracy z:

Islandzka muzyk / aktorka zagra u boku Nicole Kidman, Alexandra Skarsgarda, Willema Dafoe i Ethana Hawke'a.

Bj & # 246rk zagra wiedźmę w filmie Roberta Eggersa The Northman, przybywa pierwszego zestawu zdjęć

Islandzka muzyk / aktorka zagra u boku Nicole Kidman, Alexandra Skarsgarda, Willema Dafoe i Ethana Hawke'a.

Björk dołączyła do obsady nadchodzącego filmu Roberta Eggersa The Northman. To pierwsza rola filmowa islandzkiego muzyka / aktorki od eksperymentalnego filmu artystycznego Drawing Restraint 9 z 2005 roku. Björk zagra w nadchodzącym projekcie Eggersa, który rozgrywa się w X wieku, wraz z Nicole Kidman, Alexandrem Skarsgardem, Willemem Dafoe, Anyą Taylor- Joy i Ethan Hawke. Film został opisany jako historyczny film o zemście wikingów, a Björk zagra w nim czarownicę. Skarsgard gra nordyckiego księcia, który szuka zemsty po zamordowaniu swojego ojca. Żadne inne szczegóły dotyczące filmu nie zostały ujawnione w tej chwili.

Kryzys zdrowia publicznego opóźnił produkcję The Northman o kilka miesięcy, ale zdjęcia rozpoczęły się niedawno w pobliżu wschodniego wybrzeża Irlandii. Zestaw przypomina historyczną wioskę wikingów na Islandii. Robert Eggers był współautorem filmu wraz z islandzką poetką Sjón, która jest wieloletnim współpracownikiem Björk, wracając do swoich dni w Sugarcubes. Sjón napisał teksty do Jógi, Cosmogony, Oceanii Björk i wielu innych. Na razie The Northman nie ma oficjalnej daty premiery, ale dopóki produkcja przebiega sprawnie, fani Eggers nie powinni czekać zbyt długo. Oprócz wiadomości z castingu do sieci wyciekły zdjęcia z planu, z których kilka drażni akcję Wikingów.

Robert Eggers zdobył uznanie za swój film The Witch z 2015 roku, w którym zagrała także Anya Taylor-Joy. Zeszłoroczna latarnia morska znalazła się na wielu listach najlepszych filmów roku i zdobyła nominację do Oscara za najlepsze zdjęcia, choć wielu uważało, że powinno być bardziej docenione, zwłaszcza za kreacje Roberta Pattinsona i Willema Dafoe. Mając to na uwadze, oczekiwania wobec The Northman są niezwykle wysokie.

Kariera filmowa Björk rozpoczęła się w 2000 roku w Dancer in the Dark Larsa von Triera. W tym samym roku zdobyła nagrodę dla najlepszej aktorki w Cannes, a ścieżka dźwiękowa otrzymała nominację do Oscara za najlepszą oryginalną piosenkę, którą wykonano podczas ceremonii wręczenia Oscarów w 2001 roku. Wspomniana piosenka, I Seen It All, to duet z frontmanem Radiohead, Thomem Yorke, który nie wykonał jej podczas ceremonii wręczenia nagród. W tym samym roku Björk założyła słynną sukienkę łabędzia na czerwonym dywanie, która przyciągnęła wiele uwagi. Jeśli chodzi o ponowne aktorstwo po Dancer in the Dark, muzyk / aktorka miał zamiar nigdy więcej tego nie robić.

Dancer in the Dark to dość intensywny film i był emocjonalnie obciążający dla Björk. W 2017 roku piosenkarz oskarżył reżysera Larsa von Triera o molestowanie seksualne na planie, któremu zaprzeczył. Nazwała go trudnym i twierdzi, że ukarał ją po tym, jak wielokrotnie odrzucała jego zaloty seksualne i nieodpowiednie zachowanie na planie. Björk kontynuował: „Po każdym ujęciu reżyser podbiegł do mnie i obejmował mnie przez długi czas na oczach całej załogi lub sam i głaskał mnie czasami przez minuty wbrew moim życzeniom. Kontynuowała, kręcąc w Szwecji, zagroził, że w środku nocy zejdzie z balkonu swojego pokoju do mojego z wyraźnym zamiarem seksualnym, podczas gdy jego żona była w pokoju obok. Nigdy nie wymieniła nazwiska von Trier. Deadline jako pierwsza poinformowała o dołączeniu Björk do obsady „The Northman” Roberta Eggersa.

Tytuł oryginalny: Bj&#246rk to Play a Witch in Robert Eggers’ The Northman, First Set Photos Arrive
Źródło: movieweb

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Serdecznie polecamy nasze zaprzyjaźnione serwisy: