Wpis powstał dzięki współpracy z:

Filmy o wojnie w Afganistanie

Caleb Landry Jones zasługuje na nominację do Oscara w The Outpost, wstrząsającej adaptacji powieści Jake'a Tappera, dziennikarza CNN.

Wojna w Afganistanie trwa od dziewiętnastu brutalnych lat. Najdłużej trwający konflikt w Ameryce jest ponownie wiadomością na pierwszej stronie. Wybuchowe odkrycia, że ​​Rosjanie płacili nagrody za cel wojskom amerykańskim, wstrząsnęły politycznym establishmentem. The Outpost, wstrząsający film o krwawej bitwie wojny, nie mógł mieć bardziej odpowiedniej daty premiery. Jest to wyraźne przypomnienie o straconych ludziach i bohaterach, którzy dzielnie walczyli o swój kraj. Film zadaje najważniejsze pytania. Czy poświęcenia są tego warte? I dlaczego umieściliśmy nasze wojska w miejscu, którego nie można było obronić ?, Placówka jest adaptacją powieści Jake’a Tappera z 2012 roku, dziennikarza CNN. Zaczyna się w październiku 2006 r. Od Sierżanta Sztabu Clint Romesha (Scott Eastwood) i jego jednostki przybywających do PMT Kamdesh pod osłoną ciemności. Obóz Kamdesh, położony w głębokiej dolinie na północy Afganistanu, został nazwany przez żołnierzy Obozem Custer. Placówka była wysuniętą do przodu bazą operacyjną przeciwdziałania powstańcom. Otoczony był stromym pasmem górskim, w którym bojownicy talibów mogli łatwo strzelać do żołnierzy poniżej. Wzmocnienia były oddalone o czterdzieści minut w najlepszych warunkach.

Kapitan Keating (Orlando Bloom) aktualizuje informacje o swojej nowej sytuacji. Misją jest nawiązanie współpracy z lokalnymi wieśniakami, aby zdobyć serca i umysły. Prosi o shurę, konsultację ze starszymi. Stany Zjednoczone zapłacą im za budowę szkół, dróg i mediów dla swoich domów. Ale muszą złożyć ręce i dostarczyć wywiadu o talibach. Starsi nie widzą różnicy między wojskami brytyjskimi, rosyjskimi, a teraz amerykańskimi w swoim kraju. Są okupantami.

Caleb Landry Jones zasługuje na Nominacja do Oscara dla The Outpost, wstrząsająca adaptacja powieści non-fiction Jake'a Tappera z CNN. Caleb Landry Jones zasługuje na nominację do Oscara dla The Outpost, wstrząsającej adaptacji powieści non-fiction Jake’a Tappera z CNN.

The Placówka przedstawia nas żołnierzom i ich codziennym czynnościom. Sierżant sztabowy Gallegos (Jacob Scipio) jest twardy jak paznokcie. Szeregowy Scusa (Scott Alda Coffey) jest życzliwy i opiekuje się bezpańskim psem obozu. Porucznik Bundermann (Taylor John Smith) słucha skarg swoich ludzi. Specjalista Carter (Caleb Landry Jones) to dziwny człowiek. Obcy z natury nie lubi atmosfery bractwa. Żołnierze żyją w ciągłym strachu przed atakiem. Powstańcy strzelają do nich przez cały czas.

Placówka ponosi straty w miarę upływu czasu. Nowi dowódcy przychodzą i odchodzą, niektórzy w torbach z ciałami. Wczesnym rankiem 3 października 2009 r. Setki talibskich żołnierzy zaatakowało obóz z gór powyżej. Niesprzyjająca pogoda zapobiegała wzmocnieniu przez dwie godziny. Żołnierze, niektórzy przygniatani ogniem wroga, walczyli zaciekle o każdy centymetr obozu. Ludzie kawalerii Bravo Troop 3-61 staną się najbardziej odznaczonymi Operacją Enduring Freedom. Dwóch żołnierzy zdobyło Medal of Honor, najwyższe wyróżnienie Ameryki za męstwo. Po raz pierwszy od pięćdziesięciu lat jednostka otrzymała wiele medali. Bitwa o Kamdesh była najbardziej śmiercionośną walką w wojnie w Afganistanie. Teraz jest znany pod inną nazwą. Film wyjaśnia dlaczego. Reżyser Rod Lurie (The Contender, Straw Dogs) oferuje niezachwiany wizerunek żołnierzy w walce. Ich młodość, nadzieje i marzenia są niszczone przez ponurą rzeczywistość ich sytuacji. Umieszczono ich w pozycji nie do obrony, bez wsparcia. Ich życie było po prostu pokarmem dla nieudanej strategii wojskowej. Porywający punkt kulminacyjny Posterunku przypomina rzeź inwazji Szeregowca Ryana na plażę. Zostaniesz poruszony do łez przez śmierć i zniszczenie. Caleb Landry Jones (X-Men: First Class, Get Out) zapewnia najlepszą karierę jako specjalista Ty Michael Carter. Jego charakterystyka w całym filmie jest porywająca. Carter był człowiekiem postronnym, ale oddanym towarzyszem broni. Jego bohaterstwo pod ostrzałem jest definicją odwagi i bezinteresowności. Ostatnie sceny Cartera w filmie są absolutnie bolesne. Uosabia poczucie dewastacji i straty. Caleb Landry Jones zasługuje na nominację do Oscara.

Placówka to trudny zegarek w czasach mrocznej pandemii. Ale nie możemy pozwolić, aby wojna w Afganistanie stała się późniejszą refleksją. Nasi przywódcy polityczni i wojskowi muszą zostać pociągnięci do odpowiedzialności za pozornie niekończący się konflikt. Zbyt wielu naszych współobywateli zapłaciło najwyższą cenę. The Outpost to produkcja Millennium Media i York Films. Będzie dostępny 3 lipca na żądanie w Screen Media Films.

Tytuł oryginalny: The Outpost Review: A Gut-Wrenching Account of the Afghanistan War
Źródło: movieweb

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Serdecznie polecamy nasze zaprzyjaźnione serwisy: