Wpis powstał dzięki współpracy z:

Pierwszy zwiastun The Batman zawiera kilka interesujących szczegółów dotyczących kolejnego wcielenia najbardziej kultowego superbohatera DC Comics.

Podział materiału filmowego Batmana: 15 rzeczy, których dowiedzieliśmy się o filmie

Pierwszy zwiastun The Batman zawiera kilka interesujących szczegółów dotyczących kolejnego wcielenia najbardziej kultowego superbohatera DC Comics.

Długo oczekiwany zwiastun The Batman został ostatecznie odsłonięty podczas wydarzenia DC FanDome. Od tego czasu fani przeglądali każdą sekundę dwu i pół minutowego materiału z najdrobniejszymi szczegółami, aby odkryć jak najwięcej wskazówek. Oto zestawienie wszystkiego, co zwiastun mówi nam o nowym podejściu Reevesa do świata Gotham i Mrocznego Rycerza.

Zwiastun zaczyna się od zamaskowanego napastnika przyklejającego taśmę do twarzy skłonna postać. Słowa „Nigdy więcej kłamstw” są nabazgrane na taśmie, a wycinki z gazet ujawniają, że zwłoki należą do burmistrza Gotham, Dona Mitchella Jr., który sądząc po linii „Nigdy więcej kłamstw”, był zaangażowany w jakąś formę korupcji. Potwierdza to uwagi Reevesa podczas panelu DC FanDome, że Batman zbada ogromną ilość korupcji, która nęka Gotham na każdym poziomie.

W pewnym momencie złoczyńca powiedział Batmanowi, że jest częścią problemu. To, w połączeniu z poprzednim stwierdzeniem Reevesa, że ​​rodzice Bruce’a Wayne’a brali udział w zepsuciu Gotham, prowadzi do możliwości, że Riddler zna tajną tożsamość Batmana i obwinia Bruce’a częściowo za problemy miasta.

W w jednej scenie widzimy w tle umieszczoną w tle gazetę z nagłówkiem mówiącym, że szef przestępstwa Salvatore Maroni został zatrzymany. Maroni był wybitnym gangsterem zarówno w filmach The Dark Knight, jak i Batman: The Long Halloween.

Tradycyjnie Riddler jest przedstawiany jako jeden z najbardziej zwariowanych złoczyńców Batmana, ubrany w jasnozielony spandex i tworzący skomplikowane zagadki zadzierać z Mrocznym Rycerzem. Ale Riddler w tym filmie jest o wiele bardziej psychotyczny, seryjny morderca, który popełnia makabryczne zbrodnie i zostawia za sobą wskazówki i symbole, aby wyśmiewać Batmana.

Widzimy Roberta Pattinsona jako Batmana przechodzącego przez miejsce zbrodni i wchodzącego w interakcję z komisarzem Jim Gordon. Oznacza to, że Batman Pattinsona ściśle współpracuje z policją, w przeciwieństwie do poprzednich wersji postaci, które były postrzegane jako bezprawne strażnicy. Reeves powiedział, że jego podejście do Batmana jest uważane przez mieszkańców Gotham za użytecznego sojusznika, ale obawia się go również ze względu na jego nieprzewidywalną naturę. W innej scenie widzimy, jak Batman prawie rozpoczyna zamieszki w więzieniu, zanim zostaje zatrzymany przez policję w Gotham, co dodatkowo wskazuje na niespokojny związek między gliniarzami a Batmanem.

Dokładnie przyjrzymy się nowemu kostiumowi Batmanowi w akcji. Ma szorstki, domowy charakter i wydaje się nieco zużyty z powodu nadużywania. Potwierdza to Reeves, który stwierdził, że Batman sam wykonał kostium i używa go bardzo często w ciągu dwóch lat swojej działalności.

Gordon przekazuje Batmanowi wiadomość pozostawioną po zbrodni scena zawierająca specjalną wiadomość dla Zamaskowanego Krzyżowca od Człowieka-Zagadki. Pokazuje się, że wiadomość ma tajny język wydrukowany na dole i ten język prawdopodobnie będzie musiał zostać rozszyfrowany, aby Batman mógł rozszyfrować plany Człowieka-Zagadki.

W poprzednich wersjach Batmana wykazano, że wyraźne rozgraniczenie między ich życiem jako strażnika i bogatego towarzysza. Jednak wydaje się, że Bruce Wayne z Pattinsona poświęcił całe swoje życie byciu Batmanem. W niektórych scenach widać, że ma na sobie czarny eyeliner, który nakłada pod osłoną, nawet jeśli nie jest w kostiumie. Oznacza to, że Batman Pattinsona ma mało czasu na cokolwiek innego niż walkę z przestępczością, ponieważ jest pokazany podążając za podejrzanym pojazdem w biały dzień na rowerze bez swojego kostiumu do walki z przestępczością.

W jednej scenie widzimy Batmana reagować wyjątkowo gwałtownie na przestępcę żądającego poznania jego tożsamości. Reakcja Batmana polega na brutalnym uderzeniu przestępcy i kontynuowaniu uderzania go po upadku. To sprawia, że ​​reszta przestępców wycofuje się, nigdy nie próbując walczyć z Mrocznym Rycerzem. Najwyraźniej ten Batman nie ma problemu z wybraniem ultra-brutalnej drogi do walki z przestępczością.

Patrzymy, jak Selina Kyle włamuje się do sejfu, zanim Batman nam przeszkodzi. Chociaż umiejętności walki i złodziei Seliny są tak dobre, jak w poprzednich wersjach tej postaci, nie ma ona jeszcze swojego kultowego kostiumu Kobiety-Kot.

Colin Farrell również pojawia się na kilka sekund jako pingwin, ale jest to trudne miejsce jako jego słynna postać, ponieważ nie ma na sobie kultowego smokingu ani cylindra. Reeves powiedział, że Oswald Cobblepot nie został jeszcze szefem mafii supervillainów Penguinem, a tak naprawdę nienawidzi, gdy nazywa się go tym imieniem.

Batman walczy z grupą zbirów, którzy noszą biały makijaż, który można powiedzieć, że przypomina szkielety lub żartownisie. Zbiry są albo zatrudniane przez Człowieka-Zagadkę, albo Jokera, o którym mówi się, że pojawi się w serii kontynuacji Batmana.

Fani są przyzwyczajeni do oglądania Jaskini Batmana, która w wyjątkowy sposób reprezentuje unikalną estetykę każdego Batmana. . Jednak w przypadku Batmana Pattinsona jaskinia wydaje się być po prostu dużym pomieszczeniem z różnymi urządzeniami do zwalczania przestępczości zaśmieconymi wokół niej i klatkami schodowymi prowadzącymi do pozostałej części rezydencji Wayne Manor.

Widzimy również Batmobil napędzany niebieskim płomieniem wystrzeliwującym z jego pleców w jednej scenie. Poza płomieniem, samochód wydaje się być podobny do zwykłych samochodów, a nie do gigantycznego czołgu, który widzieliśmy w filmach Christophera Nolana.

Chociaż liczne zagadki rozrzucone po przyczepie mogą sprawiać wrażenie chociaż Riddler jest głównym złoczyńcą tej historii, osoba, która jest odpowiedzialna za wszystkie zabójstwa, nie może być definitywnie potwierdzona jako słynny supervillain. Oprócz zielonego płaszcza i okularów tajemniczy złoczyńca nie ma żadnych wskaźników kostiumowych, które w rzeczywistości są Zagadką. Biorąc pod uwagę, że Batman jest okrzyknięty kryminałem, byłoby zbyt przewidywalne, aby ostatnim złoczyńcą okazał się Riddler. Fani zauważyli, że wygląd złoczyńcy przypomina złoczyńcę Batmana Husha, który może okazać się niespodzianką w całej historii.

Tytuł oryginalny: The Batman Footage Breakdown: 15 Things We Learned About the Movie
Źródło: movieweb

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Serdecznie polecamy nasze zaprzyjaźnione serwisy: