Wpis powstał dzięki współpracy z:

Joker nie był fartem i pojawi się więcej filmów solowych o tym, że pomysł został uznany za warty przez DC Films i Warner Bros.

Więcej filmów DC Elseworlds, takich jak Joker, wydarzy się, jeśli zapewnione zostaną mocne tony

Joker nie był fartem i pojawi się więcej filmów solowych o tym, że pomysł został uznany za warty przez DC Films i Warner Bros.

Joker nie był fartem i pojawi się więcej filmów solowych, a pomysł został uznany za warty przez DC Films i Warner Bros.

Oferta Jokera 2019 Todda Phillipsa jest już dostępna jako coś w rodzaju anomalii w świecie filmów komiksowych. Z twardą oceną R, niewielkim budżetem i bez widocznych wielkich scen akcji, Joker udowodnił, że filmy o superbohaterach mogą odnieść sukces poza gatunkiem przygodowych gier akcji. Zgodnie z postem na Twitterze opublikowanym przez DiscussingFilm, Walter Hamada, szef działu DC Films w Warner Bros. planuje nakręcić więcej filmów w tym samym duchu, jeśli koncepcja brzmi wystarczająco obiecująco.

Legenda głosi, że Warner Bros. był skrajnie pesymistyczny, jeśli chodzi o szanse Jokera podczas kręcenia filmu. Ale kiedy Joker zarobił ponad miliard dolarów w kasie i wygrał wiele akademii i innych prestiżowych nagród, studio próbowało sprawdzić, jakie inne właściwości komiksów można rozwinąć w tym samym duchu.

W tym celu, Plotka głosi, że samodzielny film o pochodzeniu Lexa Luthora jest w fazie produkcji, który miał należeć do tego samego „złoczyńcy” kinowego wszechświata co Joker. Chociaż na tym froncie nie przedstawiono żadnych nowych informacji, ogłoszenie wieloświata DCEU podczas DC FanDome otworzyło drzwi dla takiej właśnie serii, która mogłaby się rozwijać w ramach większego DCEU.

Wieloświat DCEU odnosi się do koncepcji z komiksów, w których wiele wszechświatów istnieje w tej samej przestrzeni, ale na różnych częstotliwościach. W szczególnych okolicznościach postacie z jednego wszechświata mogą wskoczyć do rzeczywistości innego wszechświata, na przykład w czasie, gdy filmy Flash z DC pojawiały się w epizodzie w odcinku fabuły Arrowverse’s Crisis on Infinite Earths.

Ale przez i duże, różne wszechświaty w multiwersie istnieją we własnej, odrębnej rzeczywistości. Dla DCEU to oznacza, że ​​filmy takie jak Joker, The Batman Matta Reevesa i Justice League Zacka Snydera będą należeć do oddzielnych rzeczywistości, bez potrzeby crossoverów, ale każda z tych rzeczywistości będzie istnieć z tym samym Multiverse i mogą się krzyżować, kiedy i jeśli filmowcy zdecydują się to zrobić.

W związku z tym nie ma już potrzeby jednej, spójnej ciągłości DCEU i brzydkich pytań, takich jak dlaczego zarówno Joaquin Phoenix, jak i Jared Leto grają w Jokera można wytłumaczyć stwierdzeniem, że obaj należą do różnych wszechświatów w multiwersie.

Dla fanów pozwoli to na tworzenie filmów DC z szalenie różnymi tonami i fabułami, które nie muszą już być zgodne ze wspólną fabułą. Co ciekawe, MCU również zmierza w tym samym kierunku, a nadchodzący Doctor Strange w Multiverse of Madness otwiera Marvel Cinematic Universe na możliwości współdzielonych wszechświatów.

Teraz okaże się, czy Joker było błyskotką, czy też Warner Bros. będzie w stanie zrobić więcej filmów komiksowych tego samego charakteru, które będą chwalić ich aktorstwo i wątki tematyczne, a nie CGI lub akrobacje akcji.

Tytuł oryginalny: More DC Elseworlds Movies Like Joker Will Happen If Strong Pitches Are Delivered
Źródło: movieweb

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Serdecznie polecamy nasze zaprzyjaźnione serwisy: