Wpis powstał dzięki współpracy z:

Rola w niej schizmy Krakoa / Arakko i Apokalipsy była jedną z trwałych tajemnic post-House of X / Powers of X. Teraz wygląda na to, że otrzymamy więcej odpowiedzi. Niedawno wydany artykuł promocyjny Marvela obiecuje, że w X-Men # 12 (autorstwa X-mastermind Jonathana Hickmana i artysty Leinila Francisa Yu), En Sabah Nurs

Marvel X-Men Crossover, aby zbadać historię Apokalipsy

Rola w niej schizmy Krakoa / Arakko i Apokalipsy była jedną z trwałych tajemnic post-House of X / Powers of X. Teraz wygląda na to, że otrzymamy więcej odpowiedzi. Niedawno wydany artykuł promocyjny Marvela obiecuje, że w X-Men # 12 (autorstwa X-mastermind Jonathana Hickmana i artysty Leinila Francisa Yu), En Sabah Nurs

X-Men po raz kolejny zagłębią się w historię Apokalipsy.

Schizma Krakoa / Arakko i rola w niej Apokalipsy były jednymi z trwałych post-House of X / Moce X tajemnic. Teraz wygląda na to, że otrzymamy więcej odpowiedzi.

Niedawno wydany artykuł promocyjny Marvela obiecuje, że w X-Men # 12 (autorstwa X-mastermind Jonathana Hickmana i artysty Leinila Francisa Yu) , Historia En Sabah Nur z Arakko zostanie ujawniona.

Historia Apocalypse z Krakoa, Arakko i Okkara została ujawniona w retrospekcji w Powers of X # 4. Krakoa opowiedział swoją historię Cypherowi, nowemu mutantowi, który rozumie wszystkie języki.

Podsumowując: Okkara była kiedyś zjednoczona, zanim tajemniczy wróg rozdarł ją na dwoje – Kakaę i Arakko – mieczem zmierzchu. Ten wróg przedarł się przez przepaść z rozłamu. Został pomyślnie pokonany przez The First Mutant (Apocalypse), który przepchnął Arakko przez przepaść i wysłał swoich pierwszych Jeźdźców, aby go strzegli.

Później, w X-Men # 2, kawałek Arakko powrócił, a po niewygodnej scenie pocałunku między masą lądową a atolem, którzy bardzo się kochają, okazało się, że istota, która z nią podróżowała – Summoner – była dzieckiem Apokalipsy i jego jeźdźca wojennego. Przywoływacz ostrzegł Apokalipsę, że Arakko ma upaść, a Apocalypse obiecał uratować „wszystkie [jego] dzieci”.

Apocalypse trudził się na stronach Excalibura, pracując nad odbudową zmutowanej magii i zapoczątkowaniem wojna zastępcza z Otherworld, magicznym ogniwem wszystkich rzeczywistości i domem dla Merlina, Saturnyne i Korpusu Kapitana Wielkiej Brytanii. Robił krótkie przerwy w swojej magicznej pracy, aby zagrozić narodom G8 (.) X-Men # 4) tym samym losem, który zakończył epokę brązu, a także rzucić deportowanych mutantów w pojedynczej walce, aby uruchomić protokoły wskrzeszenia Krakoan. podczas gdy Nightcrawler rozpoczyna własną religię (.) X-Men # 7).

Wszystkie te wydarzenia prowadzą do X of Swords, pierwszego dużego crossovera ery Dawn of X. Obecnie 22-częściowy crossover zawiera wśród złoczyńców Death, War i Summoner, dziecko z X-Men # 2. Wśród wielu wydanych okładek są również te, które pokazują Saturnyne atakującego X-Men oraz Apocalypse na jego ceremonialnym stosie czaszek. Co to może znaczyć? Prawdopodobnie ton śmierci, a może tylko sygnał zmieniającej się estetyki dla Blue Dad.

Więcej o X of Swords, o flircie Apocalypse z Rictorem, rytuałach godowych na lądzie lub o czymkolwiek innym, co się pojawi w X-booku trzymaj się Den of Geek!

Tytuł oryginalny: Marvel X-Men Crossover to Examine History of Apocalypse
Źródło: d-o-g

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Serdecznie polecamy nasze zaprzyjaźnione serwisy: