Wpis powstał dzięki współpracy z:

Matt Reeves wyjaśnia, dlaczego Batman zaczyna się w drugim roku zamiast w pierwszym.

Dlaczego Batman nie jest filmem o pochodzeniu według reżysera Matta Reevesa

Matt Reeves wyjaśnia, dlaczego Batman zaczyna się w drugim roku zamiast w pierwszym.

Matt Reeves wyjaśnia, dlaczego Batman zaczyna się w drugim roku zamiast w pierwszym.

Chociaż Batman jest jednym z najpopularniejszych superbohaterów na świecie, większość fanów zgadza się, że „ mam dość jego historii pochodzenia. Każdy restart Batmana poświęca dużo czasu na pokazanie, jak morderstwo jego rodziców postawiło Bruce’a Wayne’a na drodze do zostania Mrocznym Rycerzem. Ale podczas wydarzenia DC FanDome reżyser Matt Reeves ujawnił, że jego film nie będzie historią pochodzenia, a zamiast tego zajmie się w pełni uformowanym krzyżowcem w pelerynie. To jest coś, co jest dość oczywiste w zwiastunie The Batman wydanym w weekend.

Dla Matta Reevesa ma sens, aby nie tracić czasu na ponowne pokazywanie morderstwa rodziców Bruce’a Wayne’a, ponieważ ta część mitologii Batmana jest już bardzo dobrze znany zarówno hardkorowym fanom, jak i szerokiej publiczności. Ale to, że tradycyjna śmierć Marthy i Thomasa Wayne’a nie jest częścią narracji, nie oznacza, że ​​obaj nie będą mieli żadnej roli do odegrania w The Batman. Według Reevesa, kluczowa część głównej tajemnicy filmu dotyczy roli, jaką przodkowie Bruce’a musieli odegrać w rozpadzie miasta Gotham w szambo.

Pomysł, że rodzice Bruce’a nie byli lśniące latarnie nadziei, którymi je sobie wyobraża, były już wcześniej badane w komiksach i filmach, ostatnio w Jokerze, gdzie Thomas Wayne okazał się wojowniczym biznesmenem bardziej zainteresowanym utrzymaniem swojego bogactwa niż pomaganiem biedniejszym częściom społeczności .

Wygląda na to, że Batman będzie podążał podobną drogą do odkrywania życia rodziców Bruce’a. Opierając się na dodatkowych uwagach Reevesa, opowieść o tym, jak ich syn stał się bohaterskim Batmanem, również obierze ciemniejszą ścieżkę.

Najnowsze wiadomości przychodzą za pośrednictwem naszych przyjaciół z Collider.

Tytuł oryginalny: Why The Batman Isn’t an Origins Movie According to Director Matt Reeves
Źródło: movieweb

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Serdecznie polecamy nasze zaprzyjaźnione serwisy: