Wpis powstał dzięki współpracy z:

Przerobiona wersja utworu Nirvany z 1991 roku Something in the Way powraca na cyfrowe listy przebojów po wzmocnieniu z przyczepy The Batman.

Nirvana’s Something in the Way zdobywa listy przebojów muzyki cyfrowej po debiucie zwiastuna Batmana

Przerobiona wersja utworu Nirvany z 1991 roku Something in the Way powraca na cyfrowe listy przebojów po wzmocnieniu z przyczepy The Batman.

Przerobiona wersja piosenki Nirvany Something in the Way z 1991 roku wraca na cyfrowe listy przebojów po wzmocnieniu ze zwiastuna The Batman.

Zwiastun Batmana przyniósł piosenkę Nirvany z 1991 roku Coś stoi na przeszkodzie na szczycie list przebojów muzyki cyfrowej. Matt Reeves zaprezentował pierwszy zwiastun filmu podczas weekendowej imprezy DC FanDome. W zwiastunie można usłyszeć w tle przerobioną wersję piosenki napisanej przez Kurta Cobaina, dodając słyszalny mroczny klimat do materiału filmowego. To nadaje ton, choć wielu uważa, że ​​piosenka z The Cure byłaby lepsza, ponieważ Robert Pattinson w materiale bardzo przypomina frontmana Roberta Smitha.

W chwili pisania tego tekstu oficjalny zwiastun The Batman został obejrzany ponad 15 milionów razy. To dużo ludzi oglądających nadchodzący film i słyszących klasyczną piosenkę Nirvany, z których niektórzy mogli nawet nigdy nie słyszeć o zespole. Ten nowy rozgłos sprawił, że Something in the Way znalazł się na 18 miejscu listy przebojów muzyki cyfrowej Amazona i na 22 miejscu na liście 200 największych przebojów iTunes. W ten weekend utwór nie znajdował się nawet w pobliżu 200 najlepszych.

Coś na przeszkodzie został napisany o krótkim okresie, kiedy frontman Nirvany Kurt Cobain był podobno bezdomny i mieszkał pod mostem Aberdeen. Akustyczna piosenka zawiera rzadką instrumentację na oryginalnej płycie z wiolonczelą, a także basem i perkusją. W studiu Cobain miał trudności z uzyskaniem odpowiedniego wrażenia, ale producent Nevermind Butch Vig kazał mu nagrać to na żywo w reżyserce. Wersja piosenki Batmana dodaje więcej elementów orkiestrowych, a także elementów industrialnych, co znacznie różni się od prawie 30-letniej wersji z płyty.

Coś w drodze w wersji Batmana trwa. budować, aż osiągnie crescendo i ujawni długo oczekiwane logo filmu. Oryginalna piosenka nie buduje się w ten sposób, ale nowa wersja zdecydowanie podnosi jakość materiału filmowego Roberta Pattinsona, Paula Dano, Jeffreya Wrighta, Zoe Kravitz i Colina Farrella. To nie pierwszy raz, kiedy piosenka Nirvany została użyta i drastycznie zmieniona w filmie. Come As You Are pojawia się w Captain Marvel Marvel Studios, który również różni się od wersji piosenki z 1991 roku.

Matt Reeves zaprezentował o wiele więcej The Batman, niż ktokolwiek się spodziewał. Wydarzenie DC FanDome przyniosło wiele ważnych wiadomości, ale Reeves zdominował wydarzenie i weekend, wprawiając fanów DC w szał, jednocześnie prawdopodobnie wprowadzając nową generację do muzyki Kurta Cobaina i Nirvany. Studyjną wersję Something in the Way można znaleźć na bestsellerowym Nevermind z 1991 roku. Inną akustyczną wersję utworu można znaleźć na płycie Unplugged, natomiast Live! DVD „Tonight Sold Out” może się pochwalić wersją elektryczną, którą niektórzy mogą uznać za bardziej intensywną, niż nowa wersja, której Reeves użył w zwiastunie Batmana. Możesz obejrzeć powyższy zwiastun i posłuchać nowej wersji Something in the Way dzięki kanałowi Warner Bros. Pictures na YouTube.

Tytuł oryginalny: Nirvana’s Something in the Way Shoots Up Digital Music Charts Following The Batman Trailer Debut
Źródło: movieweb

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Serdecznie polecamy nasze zaprzyjaźnione serwisy: