Wpis powstał dzięki współpracy z:

Co kilka lat internet przypomina sobie istnienie Dünyayı Kurtaran Adam, bezczelną próbę luźnego odtworzenia Gwiezdnych Wojen po wojskowym zamachu stanu w Turcji, który doprowadził do powstrzymania przez turecką komisję filmową zachodnich hitów kinowych wkraczających do kraju. Tureckie Gwiezdne Wojny po raz pierwszy wróciły do ​​fascynującego świata niskobudżetowych przebojów

Turecki film Gwiezdne Wojny na nowo odkryty online

Co kilka lat internet przypomina sobie istnienie Dünyayı Kurtaran Adam, bezczelną próbę luźnego odtworzenia Gwiezdnych Wojen po wojskowym zamachu stanu w Turcji, który doprowadził do powstrzymania przez turecką komisję filmową zachodnich hitów kinowych wkraczających do kraju. Tureckie Gwiezdne Wojny po raz pierwszy wróciły do ​​fascynującego świata niskobudżetowych przebojów

Co kilka lat internet przypomina sobie istnienie Dünyayi Kurtarana Adama, bezczelnej próby luźnego odtworzenia Gwiezdnych Wojen po wojskowym zamachu stanu w Turcji, który doprowadził do tego, że turecka tablica filmowa stłumiła zachodnie hity wchodzące do kraj.

Tureckie Gwiezdne Wojny po raz pierwszy dołączyły do ​​fascynującego świata niskobudżetowych przebojów w 1982 roku, kiedy reżyser filmu, Çetin Inanç, który wcześniej zajmował się erotyką, zdecydował, że to idealny czas na rozpoczęcie propagandy i zamiast tego filmy akcji. W ten sposób narodził się Dünyayı Kurtaran Adam (znany również jako Człowiek, który ocalił świat) i stał się rodzimym hitem.

Wirując razem gatunki science-fiction, fantasy, sztuk walki, przygody i superbohaterów, uwielbiany film z udziałem Cüneyt Arkın, wykorzystujący materiał filmowy, muzykę i efekty dźwiękowe nie tylko z Gwiezdnych Wojen, ale także z Flash Gordona, Battlestar Galactica i Raiders of the Lost Ark też – wszystko całkowicie nieautoryzowane. Rezultatem był wspaniały i szalony film Turksploitation w stylu Golden Harvest, w który zawsze trzeba zobaczyć, aby w to uwierzyć.

Jeśli już dobrze znasz Dünyayı Kurtaran Adam – a wielu ludzi w kręgach geeków i nie tylko jest tego świadomych – możesz być konsekwentnie oszołomiony świeżymi falami ludzi, którzy go odkrywają, ale tak jak The Room lub Manos: The Hands of Fate , Tureckie Gwiezdne Wojny zawsze doczekają kolejnego wschodu słońca w Internecie.

Dla wszystkich pozostałych, spójrzcie na Dünyayı Kurtaran Adam poniżej…,

Fabuła Dünyayı Kurtaran Adam to… dużo. Nawet oddani ludzie dodający do swojej strony Wikipedii mają problem z wyjaśnieniem tego i obiektywnie nie ma to zbyt wielkiego sensu, ale wrzucenie sztuk walki do jego niezbyt bardzo-bardzo-kociołka z wizualnymi składnikami jest prawdopodobnie jego najsilniejszy kawałek geniuszu, a zaraz po nim pojawienie się niektórych nikczemnych szkieletów na koniach – element, z którym wszyscy możemy się zgodzić, bardzo brakuje w Gwiezdnych wojnach i wszystkich innych filmach, w tym w The Notebook.

W 2018 roku historyk filmu Ed Glaser przywrócił film na uroczystą wycieczkę po Wielkiej Brytanii do 2 tys. w swojej firmie Neon Harbor Entertainment po tym, jak go zakochał.

„Nigdy nie widziałem filmu tak brutalnego i bezlitośnie rozrywkowego” – powiedział The Guardian. „Ciągle rzuca w ciebie niewiarygodne nowe rzeczy. Jest mumia, która ma wszystko na wszystkich. Następnie treningowy montaż, w którym bohater uderza pięściami w skały i pokonuje grawitację, przywiązując głazy do swoich nóg. Potem bójka w barze z czerwonymi yeti. ”,

Nie myli się. To naprawdę coś i możesz już teraz oglądać Dünyayı Kurtaran Adam w całości na YouTube, jeśli jesteś gotowy na pełnię wrażeń.

Tytuł oryginalny: Turkish Star Wars Movie Rediscovered Online
Źródło: d-o-g

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Serdecznie polecamy nasze zaprzyjaźnione serwisy: