Wpis powstał dzięki współpracy z:

Reżyser Matt Reeves i jego zespół włożyli dużo czasu i wysiłku, aby Batman wyglądał tak wyjątkowo.

Zaprojektowanie kostiumu Batmana i Batmobilu zajęło rok

Reżyser Matt Reeves i jego zespół włożyli dużo czasu i wysiłku, aby Batman wyglądał tak wyjątkowo.

Fani DC w końcu po raz pierwszy w pełni rzucili okiem na nowy kostium Batmana dzięki niedawno wydanemu zwiastunowi The Batman, a reakcja była w dużej mierze pozytywna. Wyglądając jak coś, co młody Bruce Wayne Roberta Pattinsona ułożył sam, garnitur wygląda zupełnie inaczej niż wszystko, co widzieliśmy wcześniej na ekranie. Reżyser Batmana przedstawił nieco wgląd w projekt kostiumu i sugeruje, że będzie on ewoluował, gdy Bruce Wayne stanie się bardziej doświadczony.

Mamy oczywiście niesamowitą projektantkę kostiumów Jacqueline Durran, a kostium Batmana został zaprojektowany przez Glyna Dillona i są geniuszami. Wspaniale się z nimi pracowało. Jedną z rzeczy, które są naprawdę ważne, jest możliwość pracy z aktorami, powiedział Reeves podczas weekendowej imprezy DC FanDome, mówiąc o Batmanie.

Fakt, że Pattinson jest tak zaangażowany w tworzenie kostiumu Batmana, to świetna sprawa. poruszać się, bo oczywiście Bruce Wayne jest tym, który złożył to na pierwszym miejscu. Powinno to również zapewnić, że aktor będzie wyglądał dobrze w nieporęcznym kostiumie, ponieważ będzie musiał szybko nagrać film, gdy zmierzy się z różnymi oprychami i złoczyńcami zamieszkującymi miasto Gotham.

Reeves również ujawnił, że Wiele nietoperzowych broni w arsenale Batmana, a nawet Jaskinia Batmana, było konceptualizowanych, gdy on wciąż pisał scenariusz, a projekt wszystkiego odpływał i płynął zgodnie z historią. Kiedy pisałem, miałem już włączonego projektanta produkcji, więc on wysyłał – kiedy piszę sceny, mógłbym wysłać coś do Jamesa, a on powiedział: „ No cóż, a co z Batcave? ‚ wspominał. I tak, musieliśmy zbudować do tego zestaw, ale myślę, że to niesamowicie oryginalny i inny zestaw. Myślę, że dla publiczności będzie naprawdę fajnie odkryć, jaka dokładnie wersja tej Batjaskini będzie.

Tak wiele przemyślenia poświęcono elementom takim jak kostium batmobilowy i batmobil, że ostateczne projekty zajęły rok. przyjść razem. Chodzi mi o to, że Glyn [Dillon] pojawił się dość wcześnie i pracowaliśmy nad jego projektowaniem, ponownie, kiedy pisałem i pomysł, żeby mógł w nim walczyć, wyjaśnił Reeves. Zaczęli więc ilustrować i powiedziałbym, że bez problemu spędziliśmy rok na zrobieniu kostiumu batmobilu, a następnie wsiadaniu do batmobilu, i to oczywiście jest sen. Myślisz o stworzeniu własnej wersji Batmobilu, po prostu myślisz: „co?”. To niesamowity cukierek, prawda?

Poziom pracy włożony w zaprojektowanie wszystkich tych różnych części jest wyraźnie widoczny, nawet po stosunkowo krótkim zwiastunie, a także poświęceniu i pasji Reevesa ponieważ jego obsada i ekipa powinni zapewnić, że Batman jest rzeczywiście czymś wyjątkowym.

Batman to opowieść napędzana noir, która rozpoczyna się wraz z Brucem Waynem około dwóch lat jego kariery w walce z przestępczością. Młody Bruce Wayne był zniechęcony brakiem wpływu, jaki ma na zbrodnię w Gotham, kiedy nagle z rąk Człowieka-Zagadki dochodzi do serii morderstw. Prowadź ścieżkę, która ujawni mroczne sekrety jego rodziców, Bruce jest zmuszony stawić czoła zepsuciu, które ma miejsce w cieniu jego miasta, jednocześnie próbując złapać Riddlera, zanim ponownie zabije. Reeves przywołał kilka słynnych komiksów jako inspirację dla The Batman, w tym Batman: The Long Halloween Jepha Loeba i Tima Sale’a oraz Batman: Ego Darwyna Cooke’a, w którym introspekcyjnie spojrzymy na torturowany związek Bruce’a Wayne’a z jego alter ego.

W ciągu ostatnich kilku lat mieliśmy kilka różnych wersji słynnego superbohatera DC, ale Reeves ma nadzieję, że wniesie coś innego zarówno do kostiumu, jak i złamanej psychiki Bruce’a Wayne’a, czyniąc tę ​​wersję Batmana bardziej wadliwą niż on kiedykolwiek byłem. Dla mnie ekscytujące było nie robienie tego, nie robienie pochodzenia, nie robienie tego, co widzieliśmy tak pięknie w innych filmach, ale zamiast tego spotkanie go w środku tego eksperymentu kryminologicznego, zobaczenie go, jak staje się Batman i widzieć, jak popełnia błędy jako Batman i widzieć, jak rośnie, ponosi porażkę i jest bohaterski, rób wszystkie rzeczy, które kojarzymy z Batmanem, ale w sposób, który wydawał się bardzo ludzki i bardzo wadliwy, Reeves powiedział o Bruce’u Wayne w The Batman .

Jednym błędem, którego nie zrobi wersja Mrocznego Rycerza Pattinsona, jest łatwizna dla napotkanych przestępców, a brutalne pobicie na końcu zwiastuna sprawia, że ​​fani zastanawiają się, czy film się skończy aby uzyskać ocenę R.

Robert Pattinson przebiera się za Zamaskowanego Krzyżowca, a reszta obsady obejmuje takie osoby jak Zoë Kravitz jako Kobieta-Kot, Paul Dano jako Riddler, Colin Farrell jako Penguin, Andy Serkis jako Alfred Pennyworth, John Turturro jako Carmine Falcone, Peter Sarsgaard jako Gil Colson i Jef Fery Wright jako komisarz Gordon. Premiera Batmana jest obecnie zaplanowana na 1 października 2021 r., A filmowanie w Wielkiej Brytanii ma rozpocząć się już w przyszłym miesiącu po przerwie w produkcji. To pochodzi z panelu The Batman w DC FanDome.

Tytuł oryginalny: The Batman Batsuit and Batmobile Took a Year to Design
Źródło: movieweb

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Serdecznie polecamy nasze zaprzyjaźnione serwisy: