Wpis powstał dzięki współpracy z:

Justice League Dark, koteria makabrycznych bohaterów DC Comics, od dawna występuje w programie DC Extended Universe w wielu formach, spędzając lata jako projekt filmowy, zanim został wprowadzony do produkcji w kwietniu zeszłego roku jako serial telewizyjny dla HBO Max. Teraz z jednego z odwołanych filmów wyłonił się interesujący artefakt

Rzecz z bagien ujawniona na grafikach koncepcyjnych z anulowanego mrocznego filmu Justice League

Justice League Dark, koteria makabrycznych bohaterów DC Comics, od dawna występuje w programie DC Extended Universe w wielu formach, spędzając lata jako projekt filmowy, zanim został wprowadzony do produkcji w kwietniu zeszłego roku jako serial telewizyjny dla HBO Max. Teraz z jednego z odwołanych filmów wyłonił się interesujący artefakt

Justice League Dark, koteria makabrycznych bohaterów DC Comics, od dawna występuje w DC Extended Universe w wielu formach, spędzając lata jako projekt filmowy, zanim został wprowadzony do produkcji w kwietniu ubiegłego roku jako serial telewizyjny dla HBO Max. Teraz z jednej z odwołanych iteracji filmu wyłonił się interesujący artefakt w postaci grafiki koncepcyjnej ujawniającej (powiedzmy „unikalną”) estetykę członka zespołu Swamp Thing.

Artysta koncepcyjny, Houston Sharp, opublikował swoje planowane projekty dla Swamp Thing, nad którym pracował z Davidem Massonem, do wersji Justice League Dark, którą miał wyreżyserować Doug Liman (.) Edge of Tomorrow, The Bourne Identity). Jak widać na dramatycznie zasypanym ogniem obrazie, pokazanym w całości poniżej, klasyczna postać miała zamanifestować się w filmie zespołowym w formie, która radykalnie różni się od każdej wersji, którą widzieliśmy – przynajmniej na arenie adaptacji na żywo . Jednak chudy, podziurawiony gałęziami drzewa, na nowo wynaleziony wygląd normalnie potężnego bohatera opartego na roślinach mógł, co zrozumiałe, przynieść szydercze porównania z innym podobnym do drzewa bohaterem, który cieszy się sukcesem na dużym ekranie, którym jest oczywiście Groot w Marvel’s. Filmy Strażnicy Galaktyki.

Jak Sharp wyjaśnia inspirację dla obrazu i tej szczególnej manifestacji bohatera: „Doug wpadł na pomysł, że Swamp Thing jest duchem bagien, który przybrał formę, gdy grupa podpalaczy podpaliła rośliny”. Jednak po przejęciu wcześniej wyznaczonego pomocnika w Guillermo del Toro, kadencja Limana w Justice League Dark ostatecznie okazała się bezowocna i dobiegła końca w maju 2017 roku, kiedy opuścił często opóźniany film w związku z konfliktami harmonogramu z innymi projektami. Jak na ironię, jednym z takich projektów był notorycznie opóźniany film Chaos Walking, w którym z udziałem Toma Holland i Daisy Ridley, po latach rzekomo kosztownych powtórek, do dziś jest uwiązany w postprodukcyjnym czyśćcu. Jednak wersja Groota… eee, Swamp Thing autorstwa Limana ujawnia ostry kontrast między jego zamierzoną interpretacją Justice League Dark a interpretacją poprzednika del Toro, którego wizja ukazała wydanie grafiki koncepcyjnej dla całego składu jego zespołu, w szczególności noszącej więcej tradycyjnie wyglądająca rzecz z bagien.

Oczywiście Swamp Thing stał się głównym elementem ekstrawaganckiego serialu telewizyjnego w usłudze przesyłania strumieniowego DC Universe. Jednak serial, który nosił fizyczną obecność Dereka Mears (widocznego na obrazku tytułowym) jako gigantycznego tytularnego naukowca, który stał się bagiennym stworzeniem, był chwalony przez krytyków, ale był zbyt ekstrawagancki (a może wygórowany) jak na swój własny dobrze, w wyniku czego DC Universe anulowało serię z powodu różnic twórczych zaledwie tydzień po premierze debiutanckiego odcinka 31 maja 2019 r. na streamerze. Jednak Swamp Thing będzie mógł cieszyć się nowym życiem uratowanym w jałowym programie telewizyjnym The CW z ery COVID, który będzie nadawany przez jedyny sezon serialu co tydzień, począwszy od wtorku 6 października.

W międzyczasie status serialu telewizyjnego HBO Max Justice League Dark pozostaje niezmieniony. W miniony weekend nie podano żadnych wiadomości podczas wirtualnych obchodów FanDome i grona wiadomości związanych z DCEU. Na razie prawdopodobnie możemy to po prostu zapisać w kategorii „brak wiadomości to dobra wiadomość”.

Tytuł oryginalny: Swamp Thing Revealed in Concept Art from Canceled Justice League Dark Movie
Źródło: d-o-g

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Serdecznie polecamy nasze zaprzyjaźnione serwisy: