Wpis powstał dzięki współpracy z:

New World, nowy tytuł MMO od Amazona, to druga oferta gier wideo tej firmy technologicznej po tym, jak jej strzelanka online Crucible miała mniej niż gwiezdną premierę na początku tego roku. Dzięki temu nowemu podejściu do dobrze wydeptanego gatunku PC, Amazon ma nadzieję przywrócić swój raczkujący podział gier na właściwe tory. Opracowany przez Relentless Studios,

New World: praktyczny podgląd nowej gry MMO firmy Amazon

New World, nowy tytuł MMO od Amazona, to druga oferta gier wideo tej firmy technologicznej po tym, jak jej strzelanka online Crucible miała mniej niż gwiezdną premierę na początku tego roku. Dzięki temu nowemu podejściu do dobrze wydeptanego gatunku PC, Amazon ma nadzieję przywrócić swój raczkujący podział gier na właściwe tory. Opracowany przez Relentless Studios,

New World, nowy tytuł MMO od Amazona, jest drugą grą wideo oferowaną przez firmę technologiczną po tym, jak jej strzelanka online Crucible miała mniej niż znakomitą premierę na początku tego roku. Dzięki nowemu podejściu do dobrze wydeptanego gatunku komputerów PC Amazon ma nadzieję przywrócić swój raczkujący podział gier na właściwe tory.

Gra, opracowana przez Relentless Studios, osadzona jest w XVI wieku, podczas „Age of Exploration”, na tajemniczej wyspie Aeturnum. Magia, broń historyczna i broń palna współistnieją w folklorystycznym otoczeniu, gdy trzy frakcje walczą o terytorium i zasoby na opanowanej przez potwory wyspie.

Gra jest ciężka w walce i unika tradycyjnego systemu opartego na klasach na rzecz systemu opartego na broni, w którym niestandardowe konfiguracje i zestawy umiejętności są powiązane z bronią. Walka jest podobna do Dark Souls: rzuty na uniki, blokowanie i idealnie zgrane w czasie ataki to klucze do zwycięstwa w walce. Ale reakcja nie jest tak ostra jak brzytwa, jak w grach Souls, ale biorąc pod uwagę, że gra jest MMO, byłem pod wrażeniem tego, jak ogólnie grała.

Podczas gdy gra była pierwotnie nastawiona tylko na PvP, Relentless ostatnio przeniosła uwagę na PvE, co jest prawdopodobnie jednym z powodów, dla których gra została opóźniona na przyszły rok. New World zawiera również głęboki system rzemiosła, tradycyjne zadania, a także wojnę frakcyjną, w której gracze walczą o swoje grupy i wnoszą do nich zasoby, próbując przejąć kontrolę nad kilkunastoma terytoriami gry i budować kolonie według własnego uznania. .

Osoby, które zamówiły grę przed premierą, mogą uczestniczyć w kompilacji wstępnej, która rozpocznie się dzisiaj. Przed uruchomieniem buildu Den of Geek został zaproszony do wzięcia udziału w gigantycznej, 30-minutowej sesji PvP 50v50 „War”, w której jedna frakcja broni fortecy przed drugą. Byłem członkiem broniącej się frakcji, a wynikająca z niej bitwa była co najmniej chaotyczna.

Forty są wyposażone w potężną, możliwą do zamontowania broń, taką jak wieżyczki ze strzałami i zrzucane kotły z gorącym olejem, a także wysokie kamienne mury i wieże z widokiem na pole bitwy poniżej. W tej chwili dostępny jest tylko jeden układ fortu dla wojny, niezależnie od terytorium, chociaż twórcy powiedzieli podczas briefingu prasowego podczas dema, że ​​może być więcej dostępnych układów w przyszłości. W międzyczasie atakująca frakcja jest również wyposażona w montowalne bronie oblężnicze, a także stacje uzbrojenia, które uzupełniają zapasy i amunicję.

Od samego początku bitwy stało się jasne, że walka będzie taktyczna. Od razu wielu napastników zeszło na jeden z kilku punktów kontrolnych na polu bitwy i jako chrząknięcie dzierżący młot bojowy ruszyłem na spotkanie. Zostałem szybko pokonany i po kilku zgonach i odrodzeniach zdałem sobie sprawę, że bardziej strategiczny, skoordynowany wysiłek z moimi sojusznikami był w porządku, więc spróbowaliśmy usunąć broń oblężniczą wroga, która powoli była umieszczana coraz bliżej naszych bram. .

Próbowałem też innych taktyk, takich jak zamontowanie wieżyczki ze strzałami, aby uszkodzić machiny oblężnicze wroga i wyeliminować wrogów, którym udało się dotrzeć do jednej z naszych bram. W końcu napastnicy przedarli się przez nasze bramy i byliśmy zmuszeni bronić głównego punktu kontrolnego w centrum naszego fortu, gdzie zasadniczo zostaliśmy otynkowani przez zaklęcia AOE (kule ognia spadały na nasze głowy i tak naprawdę nie pozostało nam nic do zrobienia ).

Mimo że była to jednostronna bitwa, podobało mi się krótkie spojrzenie na grę. Walka jest całkiem niezła, niezależnie od tego, czy hakujesz i tniesz, czy używasz pocisków, takich jak magiczne laski lub pistolety. Najczęściej używałem mojego wielkiego młotka.

Dostosowywanie postaci jest dość standardowe, a do Twojej dyspozycji jest wiele opcji kosmetycznych. Prawdziwe mięso znajduje się w drzewku umiejętności broni, w którym wykorzystujesz punkty mistrzostwa do nauki nowych umiejętności i doskonalenia się w każdym typie broni. Mimo że nie ma klas postaci, możesz szybko przełączać się między broniami w locie, a każda broń ma zasadniczo inny wygląd. Łączenie broni z różnymi elementami zbroi i wyposażenia dodatkowo pogłębia personalizację i oznacza, że ​​gracze mogą stworzyć super-specyficzną konstrukcję dostosowaną do ich stylu gry.

Jest wiele innych rzeczy dostępnych dla graczy w Nowym Świecie, chociaż niestety nie widziałem ich zbyt wiele podczas mojej wersji demonstracyjnej (przez kilka chwil spojrzałem na mapę świata i spędziłem czas w mieście kwadrat, czekając na wojnę, ale to wszystko). W przyszłości będę zainteresowany wypróbowaniem niektórych wydarzeń PvE, w których grupy graczy pokonują hordy sąsiadujących z zombie potworów, aby otrzymać duże nagrody. Ale jeśli chodzi o to, co widziałem do tej pory, jestem przynajmniej zaintrygowany tą grą, zwłaszcza że walka jest jedną z najlepszych, w jakie grałem w MMO do tej pory.

New World ukaże się w 2021 roku na PC

Tytuł oryginalny: New World: Hands-on Preview of Amazon’s New MMO
Źródło: d-o-g

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Serdecznie polecamy nasze zaprzyjaźnione serwisy: