Wpis powstał dzięki współpracy z:

Dev Patel jest genialny w zabawnej i inkluzywnej adaptacji Davida Copperfielda w reżyserii Armando Iannucciego.

Recenzja „Osobista historia Davida Copperfielda”: Charles Dickens Classic otrzymuje niesamowicie pomysłową aktualizację

Dev Patel jest genialny w zabawnej i inkluzywnej adaptacji Davida Copperfielda w reżyserii Armando Iannucciego.

Dev Patel jest genialny w zabawnej i wszechstronnej adaptacji Davida Copperfielda reżysera Armando Iannucciego.

Osobista historia Davida Copperfielda to śmiała i szalenie pomysłowa interpretacja klasycznego Charlesa Powieść Dickensa. Szkocki reżyser / współscenarzysta Armando Iannucci zachowuje klimat epoki wiktoriańskiej, ale wykorzystuje różnorodną, ​​wielorasową obsadę. Dev Patel, znany brytyjski aktor indyjskiego pochodzenia, prowadzi utalentowany zespół odzwierciedlający współczesne społeczeństwo. Film jest cudownie kapryśny z kilkoma głośnymi momentami śmiechu. Kreatywne zdjęcia i optymistyczna muzyka utrzymują tempo aż do dziwnie gwałtownego zakończenia.

David Copperfield (Dev Patel) wchodzi na scenę w teatrze, nucąc z niecierpliwości. Zaczyna czytać historię swojego życia. Wtedy postanawia, że ​​lepiej pokazać publiczności. Odwraca się i idzie przez tło do swojego dzieciństwa. Był kochany przez kochającą owdowiałą matkę (Morfydd Clark) i cenną nianię (Daisy May Cooper). Dociekliwy chłopiec, jego szczęście zostaje ograniczone przez małżeństwo jego matki z okropnym panem Murdstone (Darren Boyd). Młody David (Jairaj Varsani) wkrótce zostaje wygnany do życia w biedzie i ciężkiej pracy w fabryce butelek Murdstone w Londynie.

Wiele lat później dorosły David szuka pomocy u siostry swojego ojca, Betsey Trotwood (Tilda Swinton). Chciała siostrzenicę, ale niechętnie wspiera swojego siostrzeńca. David zaprzyjaźnia się z Agnes (Rosalind Eleazar), córką pijanego kierownika firmy jego ciotki, pana Wickfielda (Benedict Wong). I pomaga ich chorym psychicznie kuzynowi, panu Dickowi (Hugh Laurie), wydostać się ze skorupy.

David wraca do Londynu z wielkimi ambicjami. Stara się być bogatym dżentelmenem. Pije, huczy i zostaje zafiksowany na niedojrzałej debiutantce, Dorze Spenlow (granej również przez Morfydda Clarka). Smak luksusu Davida jest krótkotrwały. Dowiaduje się, że majątek jego ciotki przepadł w niewytłumaczalny sposób. Nowy partner pana Wickfielda, pochylony Uriah Heap (Ben Whishaw), jest teraz odpowiedzialny za jej sprawy finansowe. David jest jeszcze bardziej zaniepokojony, gdy Heap skupia się na Agnes.

Armando Iannucci (In the Loop, The Death of Stalin) stosuje wysokiej klasy film koncepcyjny do znanego towaru. Osobista historia Davida Copperfielda może być najbardziej oryginalnym podejściem do Dickensa, jakie widziałem. Każda część filmu jest artystycznie inna i stylizowana. Iannucci ma oko do przenoszenia małych obiektów do większego pola widzenia. Pisma dziennikarskie Davida rozpadają się na pięknie oświetlone i zaaranżowane dekoracje. Nakłada również akcję na obrazy wyświetlane w kluczowych punktach narracji. W ten sposób dodając kolejny wizualny nacisk, na którym publiczność może się skupić. Iannucci używa całego ekranu jako palety.

Dev Patel (Slumdog Millionaire, Lion) prowadzi film w nienagannym, komiksowym timingu. David Copperfield nieustannie spotyka dziwacznych i ekscentrycznych ludzi. Patel reaguje bez wysiłku, nie będąc przyćmionym przez swoją gwiazdorską obsadę drugoplanową. Pozostaje sympatycznym i ujmującym bohaterem, pozwalając innym zabłysnąć. Niełatwo było dzielić ekran z tak ważnymi postaciami, jak Tilda Swinton, Hugh Laurie i Peter Capaldi, który gra zawsze zepsutego pana Micawbera. Pogoń Davida za głupią Dorą Spenlow wciągnęła mnie w szwy. Ich głupkowaty romans jest absolutnie zabawny.

Osobista historia Davida Copperfielda traci spójność w pośpiesznym ostatnim akcie. Wydaje się, że ostatnie dwadzieścia minut jest w szybkim tempie. To prawie tak, jakby Armando Iannucci zabrakło sprytnych pomysłów i zdał sobie sprawę, że ma wiele nierozwiązanych wątków. Film trwa dwie godziny. Nieco dłuższa edycja byłaby mniej zwięzła i zachowana na tym samym poziomie dynamiki.

Osobista historia Davida Copperfielda to powiew świeżego powietrza dla zatęchłego gatunku. Angielskie kostiumy z epoki mogą być nudne i niedostępne dla większości widzów. Armando Iannucci tworzy wszechstronną i pełną energii aktualizację Charlesa Dickensa. Dev Patel jest tutaj genialny. Historia osobista Davida Copperfielda to produkcja FilmNation Entertainment. Zostanie wydany w kinach w Stanach Zjednoczonych 28 sierpnia nakładem Searchlight Pictures.

Tytuł oryginalny: The Personal History of David Copperfield Review: Charles Dickens Classic Gets a Wildly Imaginative Update
Źródło: movieweb

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Serdecznie polecamy nasze zaprzyjaźnione serwisy: