Wpis powstał dzięki współpracy z:

Sfera może nie zaliczać się do elitarnych nieruchomości wyrosłych z głębokiej studni twórczej Michaela Crichtona, ale nieruchomość, zdefiniowana przez powieść zmarłego autora i późniejszy film adaptacyjny, odradza się jako szczytowa oferta telewizyjna od HBO, co oczywiście już się dzieje by pomieścić wybitną serię adaptacji Crichtona w Westworld. Ujawniono HBO

Seria Sphere in the Works w HBO od Westworld Producer

Sfera może nie zaliczać się do elitarnych nieruchomości wyrosłych z głębokiej studni twórczej Michaela Crichtona, ale nieruchomość, zdefiniowana przez powieść zmarłego autora i późniejszy film adaptacyjny, odradza się jako szczytowa oferta telewizyjna od HBO, co oczywiście już się dzieje by pomieścić wybitną serię adaptacji Crichtona w Westworld. Ujawniono HBO

Sphere, adaptowana do filmów powieść science-fiction Michaela Crichtona, zostanie zrestartowana jako serial HBO wyprodukowany przez producenta Westworld Denise Thé.

Sfera może nie zaliczać się do elitarnych nieruchomości wyrosłych z głębokiej studni twórczej Michaela Crichtona, ale nieruchomość, zdefiniowana przez powieść zmarłego autora i późniejszy film adaptacyjny, odradza się jako szczytowa oferta telewizyjna HBO, która oczywiście , tak się składa, że ​​w Westworld znajduje się już znana seria adaptacji Crichtona.

HBO ujawniło, że pracuje nad serialem Sphere, do którego wyznaczyło Denise Thé jako showrunnerkę, scenarzystkę i producenta wykonawczego, wnosząc ostatnie doświadczenie jako producent wykonawczy z trzeciego sezonu Westworld zeszłej wiosny. Serial będzie adaptacją powieści Crichtona z 1987 r., Która zamieniła się w podmorski thriller science fiction o zespole naukowców, którzy odkrywają 300-letni statek kosmiczny obcych na dnie Oceanu Spokojnego. Po wyprawie głębinowej w celu zbadania zaawansowanego technologicznie statku, natknęli się na coś, co wydaje się być obcą inteligencją, zwaną Harry, który ich zdaniem jest odpowiedzialny za surrealistyczny wachlarz incydentów, od ataków od gigantycznych stworzeń morskich po wybuchowe awarie. . Jednak prawda stojąca za tym zjawiskiem nie jest bezpośrednia. Powieść Crichtona Sphere została słynnie zaadaptowana na duży ekran w 1998 roku przez zdobywcę Oscara Barry’ego Levinsona na podstawie scenariusza Stephena Hausera i Paula Attanasio. Podczas gdy na filmie widoczna była markiza wypełniona nazwiskami takimi jak Dustin Hoffman, Sharon Stone, Samuel L. Jackson, Liev Schreiber i Queen Latifah, film – postrzegany jako pochodny i ostatecznie pozbawiony wydarzeń – zakończył się ogromną klapą. Rzeczywiście, kinowa premiera filmu 13 lutego 1998 r. Zadebiutowała na trzecim miejscu w weekend poprzedzony dziewiątym tygodniem Titanica i szanowanym drugim miejscem dla klasyka komedii Adama Sandlera The Wedding Singer. W ten sposób Sphere osiągnął tylko 73,4 miliona dolarów brutto w porównaniu z budżetem 80 milionów dolarów, hańbę potęgowaną przez powszechne dzikie krytyki.

Chociaż wydawało się, że nawet branding Crichtona po Jurassic Park nie mógł uratować filmu, stan adaptacji Crichtona zmienił się, zwłaszcza w związku z Westworld HBO, który przejął podstawową koncepcję parku tematycznego robotów Old West za koncepcją autora. 1973 napisany i reżyserski wysiłek, który przekształcił go w głębszą, egzystencjalną, opartą na postaciach epos. Tak więc nominacja absolwenta serialu HBO w Denise Thé nie jest wielkim zaskoczeniem, pozornie sugerując równie przejmujący zabieg adaptacyjny.

Do Thé, który był producentem wykonawczym trzeciego sezonu Westworld zeszłej wiosny, dołączą producenci / showrunnerzy tego serialu Jonathan Nolan i Lisa Joy poprzez ich Kilter Film, wraz z Robertem Downeyem Jr. i Susan Downey’s Team Downey (która już produkuje Perry Mason dla HBO) we współpracy z Warner Bros. Television. Nolan i Joy są również producentami wykonawczymi, do których dołączyli Athena Wickham oraz Robert Downey Jr z Team Downey, Susan Downey i Amanda Burrell. Oprócz występu w Westworld, Thé była producentem wykonawczym thrillera CBS z serii Person of Interest i była producentem konsultingowym w Fox’s Gotham.

Ciekawie będzie zobaczyć, jak Sphere przechodzi przez coś, co pod każdym względem jest soczewką tonalną / tematyczną w stylu Westworld jako serial HBO. W międzyczasie osoby niezaznajomione z filmem z 1998 roku mogą zapoznać się z historią, oglądając jego zwiastun poniżej.

Tytuł oryginalny: Sphere Series in the Works at HBO from Westworld Producer
Źródło: d-o-g

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Serdecznie polecamy nasze zaprzyjaźnione serwisy: