Wpis powstał dzięki współpracy z:

Empire Magazine opublikował kilka nowych zdjęć z Dune przed ujawnieniem zwiastuna w przyszłym miesiącu.

Oficjalnie ujawniono nowy Wydmowy Czerw

Empire Magazine opublikował kilka nowych zdjęć z Dune przed ujawnieniem zwiastuna w przyszłym miesiącu.

Po raz pierwszy oficjalnie przyjrzymy się robakom piaskowym z nowego filmu o Dune. Reżyser Denis Villeneuve (Przybycie, Blade Runner 2049) ciężko pracował przez jakiś czas nad adaptacją ukochanej i kultowej powieści science fiction Franka Herberta. Teraz, przed premierą zwiastuna filmu w przyszłym miesiącu, trzy nowe okładki Empire Magazine dały nam nowe spojrzenie na to, co przygotował Villeneuve. A konkretnie gigantyczne obce bestie żyjące w piasku.

Na okładce, o której mowa, widzimy Paul Atreides, talerze autorstwa Timothee Chalamet (Call Me By Your Name, Little Women) wpatrującego się w usta gigantycznego robak piaskowy. Nie przyjrzymy się bestii w całości, ale to jest nasz pierwszy przedsmak tego, jak będą wyglądać te nowe wersje stworzeń. Na pierwszy rzut oka są groźnymi, potężnymi i onieśmielającymi wrogami, którzy będą tylko częścią spektaklu, który nadejdzie w tym roku. Zakładając, że aktualna data premiery pozostanie.

Kolejna okładka dotyczy House Atreides. Występują w nim Paul, Duke Leto (Oscar Isaac), Lady Jessica (Rebecca Ferguson) i Gurney Halleck (Josh Brolin). Na koniec dostrzegamy Fremenów z planety Arrakis. Zawiera Stiglara (Javier Bardem), Chani (Zendaya) i Liet-Kynes (Sharon Duncan-Brewster). Na tym zdjęciu widzimy także Duncana Idaho Jasona Momoa. Nie jest bezpośrednio spokrewniony z Fremenami, ale jest z nimi w jakiś sposób związany. Chociaż nie pokazują one zbyt wiele, wyczuwamy estetykę projektu, głównie dzięki kostiumom, a także niektórym przebłyskom piaszczystego tła.

Dune koncentruje się na Paulu Atreidesie, genialnym i utalentowanym młodym człowieku który urodził się w wielkim przeznaczeniu wykraczającym poza to, co rozumie. Pauls musi udać się na najbardziej niebezpieczną planetę we wszechświecie, aby zabezpieczyć przyszłość swojej rodziny i swojego ludu. Jednak wrogie siły wybuchają konfliktem dotyczącym zasobów planety w najcenniejszych istniejących zasobach, co może odblokować największy potencjał ludzkości.

Ogromna obsada obejmuje również Stellan Skarsgard (The Avengers), Dave Bautista (Guardians of the Galaxy), David Dastmalchian (Ant-Man and the Wasp), Chang Chen (Przyczajony tygrys, ukryty smok) i Charlotte Rampling (45 l.). Denis Villeneuve reżyseruje na podstawie scenariusza, który napisał wspólnie z Jonem Spaihts i Ericiem Rothem. Villeneuve wyprodukował także wraz z Mary Parent, Cale Boyterem i Joe Caracciolo, Jr. Tanyą Lapointe, Joshua Grode, Herbertem W. Gainsem, Jonem Spaihtsem, Thomasem Tullem, Brianem Herbertem, Byronem Merrittem i Kim Herbertem jako producenci wykonawczy.

Wokół filmu narosło wiele szumu. Chociaż został on wcześniej przystosowany, zwłaszcza przez Davida Lyncha na duży ekran, wzniosłe porównania do Władcy Pierścieni zostały dokonane w odniesieniu do wersji Denisa Villeneuve’a. Potwierdzono, że pierwszy zwiastun pojawi się 9 września, a Warner Bros. dostarczy ekskluzywny zwiastun w kinach z pokazami Tenet. Niektóre obrazy ze zwiastuna wyciekły już do sieci. Dune ukaże się w kinach 18 grudnia. Koniecznie sprawdź okładki Empire.

Tytuł oryginalny: New Dune Sandworm Officially Revealed
Źródło: movieweb

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Serdecznie polecamy nasze zaprzyjaźnione serwisy: