Wpis powstał dzięki współpracy z:

Disney od lat próbuje odnowić The Haunted Mansion, a teraz wygląda na to, że tak się stanie.

Remake The Haunted Mansion Disneya powraca z pisarką Ghostbusters Katie Dippold

Disney od lat próbuje odnowić The Haunted Mansion, a teraz wygląda na to, że tak się stanie.

Disney od lat stara się doprowadzić do remake’u The Haunted Mansion, a teraz wygląda na to, że to może się wydarzyć.

Disney przygotowuje akcję na żywo The Haunted Mansion film, z Katie Dippold, która napisała scenariusz do remake’u Ghostbusters i The Heat z 2016 roku, dołączona jako scenarzystka. Rideback, studio odpowiedzialne za remake Disneya Aladdin, wspiera film jako producent.

Chociaż niektórzy pamiętają The Haunted Mansion jako film Eddiego Murphy’ego z 2003 roku, zarówno ten film, jak i nadchodzący projekt Disneya są oparte na Przejażdżka w Disneylandzie o tej samej nazwie, która zadebiutowała w 1969 roku i od tego czasu jest popularną podstawą parku. Przejażdżka ma formę wizyty w strasznym dworku pełnym nadprzyrodzonych istot, takich jak Madame Leota, szkieletowa panna młoda i zakapturzony duch w Hatboxie.

To nie pierwszy raz, gdy Disney chce wykorzystać jeden z nich przejażdżek w parkach rozrywki w formie przebojowej rozrywki. Najsłynniejsze, że Piraci z Karaibów zaczęli jako przejażdżka, zanim Imperium Myszy przekształciło je w wartą miliard dolarów franczyzę w kasie.

Jeśli chodzi o The Haunted Mansion, jego kinowa historia jest bardziej nierówny. Gwiezdny pojazd Eddiego Murphy’ego o tej samej nazwie, który pojawił się w 2003 roku, czerpał tylko najszerszą inspirację z jazdy i przekształcił się w zwyczajny, przyjazny dzieciom upiorny festyn, który był lekki na przerażeniach, efektach specjalnych lub fascynująca fabuła.

Podczas gdy założenia przejażdżki Piraci z Karaibów łatwo nadawały się do serii ekstrawaganckich przygód na pełnym morzu, które filmy mogły twórczo wydobywać przez lata, The Haunted Mansion oferuje znacznie bardziej zamknięty założenie, w którym akcja toczy się we wspomnianej nawiedzonej rezydencji i wokół niej.

Mimo to, jak dowiódł The Shining, możliwe jest nakręcenie doskonałego, wręcz kultowego horroru skupionego wokół budynku. Oczywiście Disney raczej nie zdecyduje się na prostą adaptację horroru. Zamiast tego prawdopodobnie otrzymamy kolejny film przygodowy z domieszką upiornych wibracji.

Z tej perspektywy warto zatrudnić tego samego scenarzystę, który napisał scenariusz do ponownego uruchomienia Ghostbusters w 2016 roku. Mimo że ten film nie zyskał żadnej przychylności krytyków, pokazał, że Katie Dippold jest gotowa zagrać w piaskownicy tego konkretnego gatunku, a jej praca nad The Heat pokazuje, że może opowiedzieć szorstką, zabawną historię, gdy jest poparta silną obsadą i reżyserią.

Wiadomość, że Disney zapowiada kolejny restart / remake, została przyjęta mniej niż ciepło przez część fandomu imperium myszy, która zmęczyła się formułą remake, adaptacji, restartu itp. co sprawia, że ​​Disney wypuszcza stare treści w nowej oprawie okiennej, co daje przewidywalny miliard dolarów sprzedaży kasowej.

Czas pokaże, czy nadchodzący restart The Haunted Mansion okaże się popularny wśród widzów, i tylko jak Piraci z Karaibów, zapewnij Disneyowi franczyzę, do której mogliby wracać przez następną dekadę pół tuzina lub więcej razy, tworząc w ten sposób nieuniknioną górę Splash, która zmienia się w film przygodowy na żywo. Ta wiadomość pochodzi z The Hollywood Reporter.

Tytuł oryginalny: Disney’s The Haunted Mansion Remake Is Back on with Ghostbusters Writer Katie Dippold
Źródło: movieweb

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Serdecznie polecamy nasze zaprzyjaźnione serwisy: