Wpis powstał dzięki współpracy z:

Ta recenzja Lovecraft Country zawiera spoilery. Lovecraft Country, odcinek 3 Leti siedzi w kościele i wpatruje się w nicość, podczas gdy zgromadzenie hucznie ją oddaje. „Które anioły dały ci swoje skrzydła? Które niebo latałeś? A kiedy dotarłeś do niebios, kto był tam, aby cię złapać, gdy upadłeś?

Recenzja Lovecraft Country Episode 3: Holy Ghost

Ta recenzja Lovecraft Country zawiera spoilery. Lovecraft Country, odcinek 3 Leti siedzi w kościele i wpatruje się w nicość, podczas gdy zgromadzenie hucznie ją oddaje. „Które anioły dały ci swoje skrzydła? Które niebo latałeś? A kiedy dotarłeś do niebios, kto był tam, aby cię złapać, gdy upadłeś? " Wykonano wiersz mówiony

Ta recenzja Lovecraft Country zawiera spoilery.

Leti siedzi w kościele i nie wpatruje się w nic, podczas gdy zgromadzenie hucznie ją oddaje. „Które anioły dały ci swoje skrzydła? Które niebo latałeś? A kiedy dotarłeś do niebios, kto był tam, aby cię złapać, gdy upadłeś? ” Wiersz ze słowem mówionym, wykonany przez Precious Ebony w ramach kampanii Nike #betrue, stanowi sugestywną ścieżkę dźwiękową do dysonansowej sceny.

Odcinek „Whitey’s On The Moon” z zeszłego tygodnia był tak wielkim odcinkiem, że aż trudno uwierzyć, że to dopiero druga część sezonu. Ilość zawartych w niej informacji, zarówno w ekspozycji, jak iw drobnych szczegółach, które zaczęły się ujawniać dopiero w tym tygodniu, wystarczy na cały sezon. Ale na Lovecraft Country nie brakuje pomysłów, co jest doskonale widoczne w tym tygodniu w odcinku „Holy Ghost”, uderzającym klasycznym danie z nawiedzonym domem doprawionym charakterystycznym dla Lovecraft Country smakiem: szczyptą rasizmu.

Tic mieszkał u wuja George’a z Hippolytą i Daną, ale czuje, że jego powitanie minęło. Hippolyta ma silne przeczucie, że historia, którą opowiada jej o śmierci męża, nie jest pełną historią, co jest prawdą. Tic pyta Montrose, czy może się tam rozbić, ale wpadają w to niemal natychmiast, nie zgadzają się, czy Hippolyta powinien wiedzieć o magii. Tic chce jej powiedzieć, Montrose nie. – Chcesz, żebyśmy powiedzieli im, że czarodzieje istnieją naprawdę. Biali ludzie mają po swojej stronie magię. Hippolyta nie może robić gówna. Nie możemy robić gówna. ”,

Ten argument jest jedną z klasycznych zagadek bohaterów: czy mówimy naszym bliskim prawdę, czy trzymamy ich w tajemnicy? Wielokrotnie superbohaterowie muszą rozważać korzyści i ryzyko, jakie ludzie w życiu znają, wiedząc o ich sekretnych tożsamościach, i zwykle sprowadza się to do tego, co zapewnia im najbezpieczniejsze. W świecie, który powstał w Lovecraft Country, ignorancja ma swoje koszty, a trzymanie ludzi z dala od prawdy może narazić ich na krzywdę. Ale świadomość niekoniecznie oznacza gotowość, a wiedza może być przytłaczająca. Mam o wiele więcej wiary w Hippolyta niż wydaje się Montrose. I nie wątpię, że ta rozmowa pozostanie aktualna przez cały sezon.

W Northside Leti przekonuje swoją siostrę Ruby, żeby wprowadziła się do domu, który właśnie kupiła, i wynajęła dodatkowe pokoje innym Czarnym. Ruby waha się, ponieważ niekoniecznie ufa Leti i nie chce być pionierką, przynajmniej jeśli chodzi o miejsce zamieszkania. Kiedy się zgadza, to dlatego, że wierzy, że Leti próbuje naprawić ich związek i zrobić coś bezinteresownego. Kiedy Leti przypadkowo ujawnia, że ​​kupiła dom za pieniądze, które zostawiła jej matka, po prostu jeszcze bardziej psuje ich związek. Ruby, podobnie jak Hippolyta, nie ma szerszego zrozumienia tego, przez co przeszła Leti (oraz Tic, Montrose i George), ale znajduje się w ich pobliżu, co czyni ją (i Hippolyta) bezbronną. Nie mogę się doczekać, jak zostanie to zbadane w przyszłych odcinkach.

Pierwszą oznaką, że coś jest nie tak w domu, poza faktem, że wygląda jak podręcznikowa definicja nawiedzonego domu, jest to, że Leti pokazuje Ruby windę, która spada z górnego piętra, najwyraźniej zamierzając usunąć przed siebie. Później Leti zrywa jej okładki przez coś, czego nie widzi, ale to, co widzimy, to groteskowa, kobieca postać. Potem, kiedy Leti idzie sprawdzić piec w piwnicy, coś grzechocze podłogę, próbując uciec z piwnicy.

Jak możesz sobie wyobrazić, dom pełen Murzynów nie pasuje do białych sąsiadów. Podczas parapetówki ktoś pali krzyż na podwórku i widzimy, jak wraca Letitia Fucking Lewis, która chwyta nietoperza i szynka na samochody sąsiadów, które zaparkowały przed domem i trąbiły nieprzerwanie od tygodnia. Wcześniej Tic i Montross opowiadają historię, którą wujek George często opowiadał o tym, jak bracia Freeman byli otoczeni przez białych chłopców i zostali uratowani przez nieznajomego z huśtawką nietoperza jak 42. To kontekstualizuje pojawienie się bohatera baseballu we śnie Tica w odcinku. jeden. I być może to wskazuje widzom, że wybuch Letiego jest aktem heroicznym. Przebywając w areszcie policyjnym, dowiadujemy się, że ma obszerną historię. Leti opowiada o tym życiu.

Po zjechaniu z radiowozu, żeby Leti mogła zostać brutalnie rzucona, funkcjonariusz Lancaster przesłuchuje ją na temat domu Winthropów, pyta, czy dzieje się coś dziwnego, pyta, kto kazał jej to kupić, i mówi jej o ośmiu martwych Murzynach (twarde) ciała, które tam znaleźli. Kiedy wraca do domu, jest zaatakowana przez ducha rasistowskiego Frankensteina: Hirama Epsteina. Poznaje imiona i twarze zaginionych Czarnych, na których eksperymentował. Mówi Ticowi: „Myślałam, że świat jest jednokierunkowy, a okazało się, że nie jest. To mnie przeraża. Ale nie mogę żyć w strachu, nie będę. Muszę stawić czoła temu światu i postawić na niego swoje roszczenia ”. Ponieważ Leti jest o. Że. Życie.

Leti wprowadza medium, które oczyszcza dom ze złego ducha. W piwnicy, źródle energii duchowej, zaczynają intonować. Zaczyna działać, ale Hiram włącza spryskiwacze, które zmywają ich ochronne ślady i posiada medium, a następnie Tic. Kiedy Hiram zaczyna przychodzić po Leti, wymawia imiona Ósemki i prosi ich, by „pomogli mi go wyrzucić”. Mówi im: „Jeszcze nie umarłeś, nadal możesz walczyć!” ściskają ręce w kręgu wokół Tica – i Hirama – i kontynuują śpiew. Kiedy śpiewają, ich okaleczone ciała ustępują miejsca ich prawowitym formom, aw ostatnim „pieprz się”, gdy Hiram opuszcza ten ziemski plan, Leti wrzeszczy „wypierdalaj z mojego domu !!!” W tym czasie trzech białych chłopców włamuje się do domu. Dwóch zostaje zabitych przez parę z kaloryfera, a drugi zostaje ścięty przez windę, zgodnie z wymaganiami wszechświata.

Bezcielesne duchy ofiar Epsteina, uwięzione w miejscu oprawcy i śmierci, i uwięzione w zbezczeszczonych formach, łamią serce. Ale oczyszczenie Hirama i jego zła oraz przywrócenie prawdziwych form Ósemki, ich pełnego i całego duchowego ja, jest potężne i wpływające. Ta scena jest jedną z moich ulubionych, a Jurnee Smollet jest w niej absolutnie porywająca.

Później Tic widzi Christinę Braithwhite wchodzącą do biura pośrednika – zapłaciła mu za doprowadzenie Letiego do domu Winthropów. Podąża za nią, zasłania rolety i naciąga na nią pistolet. Ale nie może pociągnąć za spust. Mówi Ticowi, że roszczenie jej ojca do sławy to nietykalność. „Pomyślał, że gdybyś nie mógł zostać skrzywdzony, mógłbyś żyć wiecznie”. Po ustaleniu, że nie można jej łatwo zabić, opowiada Ticowi o Horatio Winthropie i stronach, które ukradł z Księgi Imion, i mówi Ticowi, aby skontaktował się z nami, gdy będzie gotowy, aby dowiedzieć się więcej o „naszej” historii rodziny. Kończy: „Tic, naprawdę, musisz być sprytniejszy. Wiesz, że nie możesz tak po prostu zabijać białych kobiet ”. To jest odwrócenie dynamiki mocy z poprzedniego odcinka. Poza klubem dla chłopców Sons of Adam Christina jest białą kobietą, a Tic, Czarny mężczyzna, jest na jej łasce.

Pod koniec odcinka winda Winthrop House opuszcza się kilka stóp pod ziemię, mijając symbole Języka Adama, i ląduje przed korytarzem, w którym widzimy trzy świeże ciała wraz z dziesiątkami innych dawno martwych szkieletów. Ardham Lodge może zniknąć, ale Synowie Adama już nie. Lovecraft Country daje nam ekscytującą, częściowo samodzielną historię w ramach swojego większego łuku, co jest satysfakcjonującym małym triumfem pośród stale rozwijającej się narracji o zasadach.

Tytuł oryginalny: Lovecraft Country Episode 3 Review: Holy Ghost
Źródło: d-o-g

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Serdecznie polecamy nasze zaprzyjaźnione serwisy: