Wpis powstał dzięki współpracy z:

Poniżej znajdują się spoilery dla Lovecraft Country. Zakończenie drugiego odcinka Lovecraft Country mogło równie dobrze być finałem sezonu, jeśli nie serialu, wielu innych programów. W ciągu dwóch odcinków spotykają się nasi bohaterowie Tic Freeman (Jonathan Majors), Leti Lewis (Jurnee Smollett) i George Freeman (Courtney B. Vance)

Niespodzianka! Kraj Lovecrafta jest rzeczywiście antologią

Poniżej znajdują się spoilery dla Lovecraft Country. Zakończenie drugiego odcinka Lovecraft Country mogło równie dobrze być finałem sezonu, jeśli nie serialu, wielu innych programów. W ciągu dwóch odcinków spotykają się nasi bohaterowie Tic Freeman (Jonathan Majors), Leti Lewis (Jurnee Smollett) i George Freeman (Courtney B. Vance)

Poniżej znajdują się spoilery dla Lovecraft Country.

Zakończenie drugiego odcinka Lovecraft Country mogło równie dobrze być finałem sezonu, jeśli nie serialu, wielu innych programów. W ciągu dwóch odcinków nasi bohaterowie Tic Freeman (Jonathan Majors), Leti Lewis (Jurnee Smollett) i George Freeman (Courtney B. Vance) spotykają swoich przysłowiowych archilianów, dowiadują się o ich planie i ostatecznie je wysyłają.

Tic osiąga nawet finałowy poziom katharsis, spotykając cień swojej przodki, Hannah, która pomaga mu w pokonaniu Samuela Braithwhite’a (Tony Goldwyn) i pomaga mu znaleźć bezpieczne wyjście z rozpadającego się rezydencji Braithwhite. W ten sposób George traci życie. Wydarzenia z „Whitey’s on the Moon” są tak ogromne i konsekwentne, że widzom serialu może być trudno wyobrazić sobie, gdzie mogłoby to być następne.

Ostateczną odpowiedź na to pytanie znajduje się w odcinku 3 „Duch Święty”. Dokąd może się udać Lovecraft Country? Cóż, wracając oczywiście do początku. Tak, w trzecim odcinku Lovecraft Country z dumą ujawnił, że jest to swego rodzaju seria antologii, więcej niż serializowana akcja. Nie oznacza to, że serial całkowicie wrócił do punktu wyjścia. Wydarzenia z odcinka 1 i 2 nadal miały miejsce, a emocjonalne skutki śmierci George’a utrzymują się w Tic, Leti i bracie George’a Montrose (Michael K. Williams). Rodzina Braithwhite żyje nawet jako zagrożenie z Christiną Braithwhite (Abbey Lee), która podążyła za Ticem i Leti z powrotem do Chicago, aby pozostać w swoim biznesie.

Ale ogólny wątek fabularny Lovecraft Country resetuje się w odcinku 3, przedstawiając samodzielną historię o zakupie domu przez Letiego, tylko po to, by odkryć, że jest on nękany przez wszelkiego rodzaju duchy – dosłownie i w przenośni. Jest to format z plików X-Files „potwora tygodnia” i jest to bardzo zamierzone ze strony Lovecraft Country. W rzeczywistości format antologii programu jest nieodłącznym elementem książki, na podstawie której został zaadaptowany.

Autor Lovecraft Country, Matt Ruff, ujawnił w wywiadzie dla San Francisco Chronicle, że pierwotnie wyobrażał sobie powieść jako serial telewizyjny, który wykorzystywałby format tygodnia potwora z Archiwum X do opowiadania różnych nadprzyrodzonych historii z czarnej perspektywy. I to jest dokładnie to, co robi książka, a teraz pokazuje. Jak dowodzą opisy fabuły przyszłych odcinków, Lovecraft Country będzie utrzymywać ten format antologii w przyszłości.

W opisie odcinka 4, „A History of Violence”, czytamy: „Po tym, jak Christina pojawia się w jej drzwiach, Leti rozmawia z Atticusem o swoim planie potajemnego powrotu na Florydę w poszukiwaniu brakujących stron do kluczowego tekstu, Leti, Tic i Montrose jadą do Bostonu z Hippolyta i Diana na przejażdżkę ”. Towarzyszy temu zwiastun odcinka, który ma wyraźny klimat przygody z Indiany Jonesem.

W opisie odcinka 5, „Strange Case”, czytamy: „Po zawarciu diabelskiej umowy z Williamem Ruby wchodzi w zaczarowane buty białej kobiety, zdrada Montrose’a wyzwala stłumioną wściekłość Atticusa, pozostawiając Letiego głęboko zaniepokojony i wysłał Montrose’a w pocieszające ramiona swojego tajemniczego kochanka ”,

Zgadza się, przyrodnia siostra Leti, Ruby (Wunmi Mosaku), weźmie udział w akcji. Taka jest korzyść z serialu, który ma bardziej epizodyczny charakter – te odcinki mogą rozszerzyć punkt widzenia serialu daleko poza oryginalną obsadę.

Lovecraft Country podąża szlakiem antologii książki, w przeciwieństwie do bardziej liniowego opowiadania, ma pewne nieodłączne zalety i wady. Ale przynajmniej teraz serial oficjalnie zadeklarował swoje zamiary. A dla tych, którzy pragną bardziej serializowanego doświadczenia, jasne jest również, że zagrożenie Braithwhite nie zniknie w najbliższym czasie.

Tytuł oryginalny: Surprise! Lovecraft Country Is Indeed an Anthology
Źródło: d-o-g

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Serdecznie polecamy nasze zaprzyjaźnione serwisy: