Wpis powstał dzięki współpracy z:

Filmy wracają! Przyznane, że tak naprawdę nigdy nie opuścili, a Netflix, Amazon, Disney + i inni utrzymywali nas w stanie nasycenia treściami przez ostatnie pięć miesięcy. Mimo to streamery zostaną wzmocnione dla tych, którzy chcą wrócić do kin: nadchodzą wielkie hity kinowe w Hollywood, a ograniczone premiery powoli wracają do kin na całym świecie.

Z tego powodu we wrześniu przygotowaliśmy listę potencjalnych wrażeń związanych z filmami, czy to na dużym ekranie (proszę wziąć pod uwagę ryzyko związane z pokazem kinowym), czy w domu za pośrednictwem wideo na żądanie. Nadszedł czas, aby popcorn zaczął pękać.

Teraz gra w kinach i na VOD w USA (23 września w Wielkiej Brytanii)

Jeden z największych filmów, który dotychczas uniknął swojego przewidzianego okna kinowego w celu wydania premium wideo na żądanie (PVOD), to ta najwspanialsza przygoda. Minęło 29 lat, odkąd po raz ostatni widzieliśmy Teda, Teda, Alexa Wintera lub wiecznie zdumionego Billa Keanu Reevesa, ale dobrze jest mieć oboje z powrotem w swoich legendarnych rolach palacza.

Fakt, że są w średnim wieku i wciąż przeżywają przygody w czasie i przestrzeni oraz w obliczu Śmierci – on wciąż oszukuje! – jest całkiem słodki. Podobnie jak Keanu wraca do tej roli, jeden Speed, trzy Matrixes i prawie pięć rozdziałów o Johnie Wicku później. Ale tym razem mają córki (grane przez Samarę Weaving i Brigette Lundy-Paine)… ale zapewniamy, że dzieci są tak samo rozbawione jak ich ojcowie.

Teraz gram w Wielkiej Brytanii (3 września w USA)

Tenet, który już gra w Wielkiej Brytanii, we wrześniu zadebiutuje w „wybranych miastach w Stanach Zjednoczonych”. Nadal nie wiemy do końca, jak to będzie wyglądać, ale mamy nadzieję, że będzie to warte zachodu w przypadku tego tajemniczego i olśniewającego wizualnie eposu Christophera Nolana.

Wczesne recenzje są już dostępne, a większość z nich obiecuje najbardziej ekscytujące wykorzystanie spektaklu IMAX przez Nolana, chociaż nawet bez spoilerów ten może być zbyt duży dla własnego dobra. Nasza własna Rosie Fletcher opisuje to jako długo szeptane przez Nolana o Jamesie Bondzie spotkanie z Doktorem Who…

Teraz grasz w USA (4 września, Wielka Brytania)

Podróż Josha Boone’a do uniwersum X-Men została cofnięta tak wiele razy, że wydaje się prawie jak mityczny zaginiony film. Więc kiedy w końcu pojawi się w brytyjskich kinach 4 września (wylądował w USA pod koniec sierpnia), może wydawać się dziwną retrospekcją do innej epoki – a mianowicie z 2017 roku, kiedy miała miejsce główna sesja zdjęciowa.

Maisie Williams, Anya Taylor-Joy, Charlie Heaton, Blu Hunt i Henry Zaga wcielają się w pięciu młodych mutantów przetrzymywanych w złowrogim obiekcie wbrew ich woli. Został ustawiony jako horror akcji, który w teorii brzmi całkiem fajnie, chociaż nikt nie wie, jak będzie wyglądać ostateczna wersja.

4 września (Disney + z premium),

Dzień po debiucie Tenet w USA Disney, a dokładniej Disney +, oferuje zupełnie inną wizję przyszłości kina z Mulan. Podczas gdy Tenet spróbuje przyspieszyć filmowanie, Disney wypchnął jeden ze swoich największych hitów z 2020 roku wyłącznie do przesyłania strumieniowego na wszystkich rynkach, na których działa Disney +, w tym w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Oznacza to, że jeśli chcesz zobaczyć oczekiwane przez Niki Caro ponowne wyobrażenie sobie animowanego filmu Disneya z 1998 roku, będziesz musiał zapłacić 30 dolarów oprócz subskrypcji Disney +, aby dostać ładunek tego złego chłopca na nowy model PVOD.

Mimo to, potrzeba odejścia filmu od ikonografii wersji z 1998 roku – chińscy kinomani na ogół nie lubią musicali – wydaje się być okazją do stworzenia nowoczesnego eposu 2020, który może stanąć na własnych nogach.

4 września (Netflix)

Charlie Kaufman robi horror? Cóż, może ?! Na potrzeby swojej pierwszej oryginalnej produkcji Netflixa, idiosynkratyczny scenarzysta i reżyser stojący za scenariuszem Synecdoche, New York and the Being John Malkovich adaptuje thriller Iaina Reida, I’m Thinking of Ending Things. Ale oczekuje się, że Kaufman podejdzie do tego z jego wyjątkowo niecentralnej perspektywy.

Film przedstawia ponurą scenę młodej kobiety (granej przez utalentowaną Jessie Buckley z Wild Rose), która ma spotkać się z rodzicami swojego chłopaka (Jesse Plemons). Jednak kiedy poznaje mamę i tatę (Toni Collette i David Thewlis), sprawy staną się dziwniejsze, jeśli niekoniecznie lepsze dla związku…

11 września (Wielka Brytania),

Tęskny dramat Sally Potter był nominowany do Złotego Niedźwiedzia na Festiwalu Filmowym w Berlinie na początku roku przed zamknięciem świata. Podąża za Leo (Javier Bardem), człowiekiem z demencją, który wyobraża sobie różne ścieżki życiowe, które mógł obrać, podczas gdy jego córka Mollie stara się pomóc mu w utrzymywaniu różnych spotkań i zmaga się z decyzjami dotyczącymi własnej przyszłości. Bardzo osobiste studium choroby psychicznej, smutku i żalu.

16 września (Netflix),

Southern smażony noir może być najbardziej przerażającym noir. Dzięki wiejskiej i słonecznej scenerii i uśmiechniętej chrześcijańskiej twarzy, jej uprzejmości zaprzeczają złemu sercu. A Tom Holland ze wszystkich ludzi będzie jechał prosto do mrocznego centrum w The Devil All the Time, nowym thrillerze scenarzysty i reżysera Antonio Camposa.

Gotowi pokłonić się w tym miesiącu w Netflix, gwiazdorska obsada, w skład której wchodzą także Bill Skarsgård, Riley Keough, Sebastian Stan i Robert Pattinson, jako kaznodzieja ognia i siarki, The Devil All the Time na nowo wyobraża sobie post- Tennessee podczas II wojny światowej jest wylęgarnią korupcji, hipokryzji i morderstw. Brzmi dobrze.

18 września (tylko w USA)

Wydaje się, że współautorzy i reżyserzy Gerard Bush i Christopher Renz złamali kod, sprawiając, że jedna z ulubionych fantazji stała się przerażająca. Znasz ten typ: od Jankesów z Connecticut Marka Twaina na Dworze Króla Artura do Północy w Paryżu, jakiś sympatyczny człowiek wraca do miejsca w historii, które kocha i spędza wspaniałe chwile. Teraz wyobraź sobie ten sam scenariusz, z tym że główną bohaterką jest czarna kobieta. Została wysłana na Przedwojenne Południe w przededniu wojny secesyjnej. Boisz się jeszcze?

Jest to niepokojące założenie, które ma na celu umieszczenie Antebellum w tej samej sterówce, co ostatnie horrory, które zmierzyły się z amerykańskim rasizmem, w tym „Get Out and Us” Jordana Peele’a. W filmie występuje zawsze fascynująca Janelle Monáe jako autorka XXI wieku uwięziona w koszmarze XIX wieku i jest to jedna z najbardziej intrygujących scenerii roku. Będzie również dostępny na VOD i w wybranych kinach.

18 września (16 września w Wielkiej Brytanii)

Kingsman: The Secret Service było jedną z milszych niespodzianek 2015 roku. Lepszy film o Bondzie niż film o Bondzie z tego roku, wyreżyserowany przez Matthew Vaughna i współautora Jane Goldman, szpiegowska przygoda była zarówno satyrą, jak i miłym hołdem dla filmów 007 lata sześćdziesiąte i siedemdziesiąte, z nadmiernym zuchwalstwem i stylem. Niestety Kingsman: The Golden Circle (2017) nie dorównuje swojemu poprzednikowi. Zarobił jednak wystarczająco dużo pieniędzy, aby stworzyć prequel. Co prowadzi nas do The King’s Man.

W najnowszym wydaniu Disney / 20th Century Studios Vaughn wraca na krzesło reżysera, podróżując w czasie do I wojny światowej i początków tajnych służb Kingsman. W tym samym głupawym stylu, ale teraz w stroju z epoki (sprawdził się w przypadku Vaughna w X-Men: First Class), prequel ma nadzieję odzyskać urok oryginału. Z pewnością ma zwycięską obsadę, w skład której wchodzą Ralph Fiennes, Daniel Bruhl, Djimon Hounsou i Gemma Arterton.

18 września (9 października w Wielkiej Brytanii)

Jedno z szczęśliwych odkryć tegorocznego festiwalu filmowego w Sundance, „Kajillionaire” firmy Focus Features, to film, na który mieliśmy oko od jakiegoś czasu. Obraz jest przyjemną wizją scenarzysty i reżysera Mirandy July na temat przestępczości i napadów jako elementu budowania zespołu rodzinnego. Weź Evan Rachel Wood jako starego Dolio. Jest dorosłą córką, której depresja zmusiła ją do mieszkania w domu ze swoimi małymi złodziejami. Ale mama i tato (Debra Winger i Richard Jenkins) mają plan: włączą swoją córkę do następnego napadu i wyprowadzą ją z lęku. To urocze założenie, które przekonało prawie każdego krytyka, który widział to w styczniu.

18 września (tylko w USA)

Kolejna atrakcja tegorocznej edycji Sundance, The Nest Seana Durkina przedstawia się jako złowieszczy dramat. Jako kontynuacja reżyserki Marthy Marcy May Marlene, film ma być niepokojącą relacją z bogatego małżeństwa schodzącego na poziomy manipulacji Gaslight. Z Jude Law jako bogatym patriarchą i Carrie Coon jako jego cicho cierpiącą żonę, nagła przeprowadzka do kraju ujawnia mroczne wymiary ich związku i kruchości domowej. Jeśli wierzyć szumowi, napięcie WASPy w tym przypadku może udusić słonia.

23 września (Netflix)

Czy wiesz, że Sherlock Holmes miał młodszą siostrę? Za chwilę będziesz dzięki silnemu, synergicznemu mojo, które toczy się w Netflix z Enolą Holmes, nowej tajemnicy / przygodzie, w której gra Wiedźmin Henry Cavill jako Sherlock, Helena Bonham Carter z The Crown jako pani Holmes i Stranger Things „Millie Bobby Brown jako tytułowy Enola. Zgadza się, Eleven użyje własnego angielskiego akcentu i zagra młodszą siostrę Sherlocka.

Często trzymana w cieniu swojego słynnego brata, Enola musi zrobić mu coś lepszego, gdy wyrusza na poszukiwanie ich tajemniczo zaginionej matki. W tym procesie udowadnia, że ​​sama jest super-detektywem i ujawnia śmiertelny spisek. Gra się rozpoczyna!

25 września (Otwarte w Wielkiej Brytanii),

Zadowolony tłum, który zadebiutował na początku roku w Wielkiej Brytanii, Misbehavior ma wszystkie znamiona uroczego dramatu z konsekwencjami w prawdziwym świecie. W rzeczywistości dzieje się to podczas wydarzeń z konkursu Miss World w 1970 roku, transmitowanego przez telewizję konkursu piękności w Londynie, który był wówczas najczęściej oglądanym wydarzeniem na świecie. W tym kontekście Ruch Wyzwolenia Kobiet osiągnął międzynarodowe uznanie, przerywając postępowanie, a kolorowa Kobieta z Grenady została pretendentką do tytułu Miss Świata.

Reżyser Philippa Lowthorpe (.) The Crown) podobno bada te wydarzenia, aby osiągnąć wyniki z zespołem graczy, którym Keira Knightley i Jessie Buckley jako główni działacze, Gugu Mbatha-Raw jako Jennifer Hosten (aka Miss Grenada) i Greg Kinnear w swoim najbardziej tłustym wieku jako starzejący się Bob Hope.

25 września (tylko w USA)

Wyobraź sobie: kometa, która ma delikatnie minąć Ziemię, została błędnie oceniona przez społeczność naukową, a zamiast tego dochodzi do kataklizmu na poziomie wymierania, w którym fragmenty komety niszczą części świata po jednej scenie akcji na raz! Tak, w 2020 roku to brzmi właściwie. To także fabuła Grenlandii, nowego filmu akcji o wysokiej koncepcji survivalowej, w którym Gerard Butler wciela się w rolę mężczyzny rodzinnego, który, zdając sobie sprawę, że Floryda odeszła, a jego stan rodzinny jest następny, próbuje uratować swoją żonę (Morena Baccarin) i dziecko, sprowadzając rodzinę do ostatniego miejsca, które można oszczędzić: bunkry wojskowe na Grenlandii!

I myślałeś, że przywódcy Stanów Zjednoczonych są śmieszni, kiedy kilka lat temu próbowali kupić kraj…

Tytuł oryginalny: Upcoming Movies in September 2020: Theaters, Streaming, and VOD
Źródło: d-o-g

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Serdecznie polecamy nasze zaprzyjaźnione serwisy: