Wpis powstał dzięki współpracy z:

Nieżyjący już Chadwick Boseman nakręcił zaledwie 15 filmów przed swoją szokującą, druzgocącą śmiercią w zeszłym tygodniu z powodu raka okrężnicy. Ale wiele z tych 15 filmów (jeden, Czarny dno Ma Rainey, wkrótce ukaże się z Netflix), pozostawiło już niezaprzeczalny, aw niektórych przypadkach ogromny wpływ na kino, nawet zanim stał się trwałym dziedzictwem

Gdzie oglądać filmy Chadwicka Bosemana

Nieżyjący już Chadwick Boseman nakręcił zaledwie 15 filmów przed swoją szokującą, druzgocącą śmiercią w zeszłym tygodniu z powodu raka okrężnicy. Ale wiele z tych 15 filmów (jeden, Czarny dno Ma Rainey, wkrótce ukaże się z Netflix), pozostawiło już niezaprzeczalny, aw niektórych przypadkach ogromny wpływ na kino, nawet zanim stał się trwałym dziedzictwem

Nieżyjący już Chadwick Boseman nakręcił zaledwie 15 filmów przed swoją szokującą, druzgocącą śmiercią w zeszłym tygodniu z powodu raka okrężnicy. Ale wiele z tych 15 filmów (jeden, Black Bottom Ma Rainey, wkrótce ukaże się z Netflix) już pozostawiło niezaprzeczalny, aw niektórych przypadkach ogromny wpływ na kino, nawet zanim stał się trwałym dziedzictwem niesamowitego aktora, który został nam odebrany zbyt wcześnie. .

Nie tylko jego rola króla T’Challa w Marvel’s Black Panther i trzech innych filmów Marvel Cinematic Universe zmieniła samą historię filmu, ale także pokazał na ekranie niektóre z najważniejszych postaci zarówno czarnej, jak i amerykańskiej kultury. Jackie Robinson i Thurgood Marshall byli amerykańskimi bohaterami gigantycznej postury, a Bosemanowi udało się przedstawić ich nowym pokoleniom widzów poprzez wrażliwe, złożone portrety.

Wszystko wskazuje na to, że Chadwick Boseman chciał, aby każda jego rola coś znaczyła. Chciał opowiedzieć historię Blacków i popychać ją do przodu za każdym razem, gdy stanął przed kamerą. Podczas gdy wiele z jego filmografii to osiągnęło, było wyraźnie znacznie więcej, niż dałby nam ten utalentowany artysta, gdyby żył. Widać jego moc, jego przyzwoitość, jego godność i jego charyzmę w każdym ujęciu naszej pracy i na szczęście prawie wszystko jest dla nas dostępne. Niestety to będzie musiało wystarczyć.

Chadwick Boseman pojawił się w kilku programach telewizyjnych, zanim dostał swoją pierwszą rolę w filmie fabularnym. Chociaż jego rola jako młodej wersji prawdziwego Pro Football Hall of Famer Floyd Little była stosunkowo niewielka, zapowiadała zwroty gwiazd Bosemana w późniejszych filmach sportowych, takich jak 42 i fikcyjny Draft Day. Jeśli chodzi o sam The Express, historia Erniego Davisa – pierwszego Afroamerykanina, który wygrał Heisman Trophy – była niestety rozczarowaniem kasowym pomimo dobrych recenzji, ale może zostać ponownie odkryta.

Dostępne na Amazon

Minęły cztery lata, zanim Boseman ponownie pojawił się na dużym ekranie w wojskowym thrillerze z Peterem Greene i Billym Zane’em. Jest to istotne, ponieważ jest to pierwsza główna rola Bosemana w filmie: gra porucznika Samuela Drake’a, byłego żołnierza piechoty morskiej cierpiącego na zespół stresu pourazowego, któremu agenci wywiadu zlecają wytropienie i zabicie innego irackiego weterynarza, który wypadł z głębokiej wody. Niskobudżetowy wpis ma tylko 25% punktów w Rotten Tomatoes, ale gracze mogą chcieć zobaczyć, co robił Boseman, zanim wylądował na swoim przełomowym koncercie.

Dostępne na Amazon

Film, który jako pierwszy przyciągnął uwagę Bosemana, na który zasługiwał jako główny nadchodzący talent, jest dopiero drugim filmem teatralnym (po The Jackie Robinson Story z lat 50., w którym grał sam Robinson), który opowiada historyczną historię pierwszego afroamerykańskiego baseballisty aby dostać się do głównych lig.

Boseman jest pełen siły, prezencji i wdzięku i pięknie gra z Harrisonem Fordem jako właściciel Brooklyn Dodgers, Branch Rickey, w jednym z najlepszych współczesnych przedstawień tego aktora. Inspirujący, poruszający film.

Dostępne na Amazon

Boseman kontynuował 42 kolejny dramat sportowy, tym razem fikcyjną opowieść o tym, jak dyrektor generalny Cleveland Browns, Sonny Weaver (Kevin Costner), dokonuje nieoczekiwanego pierwszego draftu w linii obrońcy Vontae Mack (Boseman) i musi poradzić sobie z następstwami tego . Boseman gra tu rolę drugoplanową i dobrze sobie z tym radzi, podczas gdy sam film może być przyjemny dla fanów NFL, ale nieco zagmatwany dla ogółu widzów. W 2014 roku lepiej było przyjść od aktora.

Dostępne na Amazon

Boseman rozświetla ekran w tym filmie biograficznym legendarnego Jamesa Browna, tańcząc samodzielnie, a nawet śpiewając jako Ojciec Chrzestny duszy. Sam film w reżyserii Tate Taylor (.) The Help) nie jest doskonały, bawi się różnymi strukturami narracyjnymi i pomija szereg incydentów z życia Browna. Ale główną atrakcją jest ponownie Boseman, który nie tyle naśladuje Browna, ile zamieszkuje jego dzikiego, nieokiełznanego, często niespokojnego ducha.

Dostępne w HBO Max,

Ta na wpół upieczona saga fantasy, której akcja toczy się w starożytnym Egipcie, jest prawdopodobnie jednym z najniższych punktów w karierze Bosemana, nie tylko ze względu na wybielające kontrowersje związane z niektórymi obsadami. Sam Boseman przyjął rolę Thota, egipskiego boga mądrości, aby upewnić się, że w mieszance będzie osoba pochodzenia afrykańskiego, ale nawet jego zwykła godność nie może uratować tego bałaganu z komputerami komputerowymi.

Dostępne na Amazon

Kiedy Marvel ujawnił Bosemana jako człowieka, który zagra w T’Challa / Black Panther na imprezie dla fanów w 2014 roku, wydawało się to najbardziej naturalnym wyborem na świecie. I okazało się, że było to od razu: wprowadzenie Bosemana w roli w Wojnie secesyjnej było elektryzujące, a aktor popisał się nie tylko swoimi umiejętnościami akcji, ale także królewskością i siłą osobowości niezbędną do zagrania młodego króla afro-futurystycznego narodu. Wakandy. Jego kolej w wojnie secesyjnej tylko zaostrzyła apetyt fanów na to, co miało nadejść.

Dostępne w Disney +

Jacob King (Boseman) podróżuje z Kapsztadu w RPA do Los Angeles, aby dowiedzieć się, co stało się z jego siostrą, ostatecznie wyruszając na misję pomszczenia jej śmierci na tle gangów, polityki i zdeprawowanych producentów z Hollywood. Boseman był także producentem wykonawczym projektu, który wyreżyserował belgijski filmowiec Fabrice Du Welz, który nakręcił brutalnego Calvaire w 2004 roku.

Dostępne w serwisie Netflix

Ostatni portret Bosemana przedstawiający główną czarną postać w historii Ameryki był ukryty w momencie jego premiery i miejmy nadzieję, że teraz zwróci na siebie uwagę (choć w okropnych okolicznościach). Reżyser Reginald Hudlin i scenarzyści Jacob i Michael Koskoff koncentrują się na wczesnych latach pierwszego Afroamerykanina zasiadającego w Sądzie Najwyższym, i chociaż niestety pomija to niektóre z jego późniejszych tytanicznych osiągnięć, film wciąż jest porywającym dramatem sądowym, który pokazuje gigant w trakcie tworzenia.

Dostępne na: Amazon,

Co można powiedzieć o Czarnej Pantery, czego jeszcze nie powiedziano? Ekscytujący, przełomowy i historyczny, pierwszy film o superbohaterach nie tylko prowadzony przez osobę kolorową, ale całkowicie przesiąknięty kulturą afrykańską, był wspaniałym osiągnięciem pod każdym względem. W każdym kadrze czuć pasję reżysera Ryana Cooglera, a olśniewająca obsada jest prowadzona z mocą przez swojego króla, który uosabia T’Challa w tak całkowicie ukształtowany sposób, że zawsze będzie kojarzony z postacią.

Dostępne w Disney +

Przy tak wielu postaciach do żonglowania w starciu all-in Marvela z Thanosem było nieuniknione, że niektórzy mieli mniej do zrobienia niż inni. T’Challa odgrywa kluczową rolę w nakłonieniu armii Wakandy do walki z Szalonym Tytanem w drugiej połowie filmu, a Boseman ponownie wnosi potężną obecność, nawet mając mniej do zrobienia. Jednak nie jest przypadkiem, że niektóre z najgłośniejszych westchnień publiczności nastąpiły, gdy T’Challa był odkurzony pod koniec filmu – tylko uderzył w głowę, jaki wpływ wywarł już na MCU.

Dostępne w Disney +

Ponieważ większość Avengersów i ich sojuszników zdematerializowała się do końca filmu, T’Challa nie odgrywa dużej roli w wydarzeniach Endgame. Ale podobnie jak w przypadku reakcji publiczności na jego odkurzanie w Infinity War, reakcja, gdy on, Shuri (Letitia Wright) i Okoye (Danai Gurira) jako pierwsi wyłaniają się z portalu i dołączają do ostatecznej walki, pozostaje najwyższym punktem widzenia Endgame z publiczność. To bardzo smutne, że już nigdy nie zobaczymy Bosemana w tej roli.

Dostępne w Disney +

Dobra obsada i ciekawe założenie – Boseman gra detektywa, który zamyka wszystkie 21 mostów na Manhattanie i poza nim, aby złapać dwóch zabójców policjantów – nie może uchronić tego filmu przed przeciętny. Boseman ma niestety niewiele do roboty, jeśli chodzi o jego charakter. Film może pochwalić się kilkoma niesamowitymi sekwencjami akcji i pościgów, ale ostatecznie kończy się raczej typowym thrillerem.

Dostępne na Amazon (ukaże się w Showtime 5 września),

Norman Earl Boseman „Stormin’ Norm ”Holloway jest widziany jako dowódca swojej eskadry w Wietnamie tylko podczas retrospekcji w niechlujnym, ale często genialnym dramacie wojennym Spike’a Lee. Ale jego obecność jest filarem, na którym opiera się ta potężna, przejmująca historia, gdy ocalali członkowie tego oddziału wracają do kraju dziesiątki lat później, aby znaleźć szczątki Hollowaya (i zakopany zapas złota). Ten przejmujący komentarz na temat wojny przez filtr doświadczenia Czarnych prawdopodobnie będzie głównym kandydatem do Oscara.

Dostępne w serwisie Netflix

Tytuł oryginalny: Where to Watch Chadwick Boseman Movies
Źródło: d-o-g

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Serdecznie polecamy nasze zaprzyjaźnione serwisy: