Wpis powstał dzięki współpracy z:

Christopher Nolan zastanawiał się nad długą historią The Batman i dlaczego Bruce Wayne nadal jest aktualny.

Oto, co utrzymuje Batmana w świeżości dla nowych pokoleń, według Christophera Nolana

Christopher Nolan zastanawiał się nad długą historią The Batman i dlaczego Bruce Wayne nadal jest aktualny.

Christopher Nolan rozważał długą historię Batmana i dlaczego Bruce Wayne nadal jest aktualny.

Dla wielu fanów trylogia Mroczny Rycerz Christophera Nolana jest złotym standardem dla Batmana filmy, z którymi muszą się zmierzyć wszystkie przyszłe filmy. Ale osobiste poglądy filmowca są dużo bardziej charytatywne. W wywiadzie dla ET Online Nolan stwierdził, że jedną z pierwszych lekcji, jakich nauczył się o Caped Crusader, było to, że ogromna popularność postaci jest wynikiem ciągłego odkrywania na nowo.

Jest jasne, że Christopher Nolan nie ma sensu zazdrości, jeśli inni filmowcy próbują przejąć na własność świat Batmana. Mając tak hojny punkt widzenia, filmowiec nie może się doczekać, aby zobaczyć nadchodzące ponowne uruchomienie spuścizny Mrocznego Rycerza z Batmanem Matta Reevesa, w którym tym razem protegowany Tenet Nolana, Robert Pattinson, założy kaptur nietoperza. A Nolan jest przekonany, że aktor odniesie sukces w tej roli.

Uczucie, że postacie z komiksów są podatne na ciągłą reinterpretację, jest często powtarzane w ostatnich czasach. Jared Leto porównał swoją rolę Jokera w Suicide Squad do robienia dramatów szekspirowskich, w tym sensie, że Clown Prince of Crime był grany przez wielu wspaniałych aktorów, z których każdy ma bardzo różne postacie.

Todd Phillips również przypomniał fanom, że jego wersja Jokera nie miała być ostateczną wersją, ale po prostu jedną z długiej linii konkretnych interpretacji ogólnego materiału źródłowego. DCEU całym sercem przyjmuje tę ideologię w ciągu najbliższych kilku lat. Koncepcja multiwersu, która ma zostać wprowadzona w filmie Flash, pozwoli wielu aktorom grać te same postacie w różnych seriach, z których wszystkie istnieją w różnych wszechświatach, które są częścią tego samego, większego multiwersu.

Ta tradycja różnych wersji tej samej postaci rozpoczęła się w komiksach, w których historie Jima Lee z udziałem Batmana przedstawiały wyraźnie inną postać niż postać Scotta Snydersa itp. Tradycyjnie filmy były bardziej ograniczone ciągłością, a Indiana Jones kiedykolwiek grany tylko przez Harrisona Forda, a jest tylko jeden Luke Skywalker grany przez Marka Hamilla.

Na razie fani przyjęli nowy zwiastun The Batman, który wydaje się być kontynuacją tradycji pokazywania Nolana realistyczna strona Batmana, która łączy w sobie również gotycką estetykę, która sprawiła, że ​​dziesiątki lat filmów Tima Burtona o Batmanie były tak fascynujące. Dopiero okaże się, jak bardzo fani będą wspierać wiarę Nolana w Roberta Pattinsona jako najnowszego Bruce’a Wayne’a, mimo że aktor zdobył już wielu uznanie dzięki krótkim przebłyskom jego brutalnego, nawiedzonego występu w zwiastunie The Batman. Ta wiadomość pochodzi z ET Online.

Tytuł oryginalny: Here’s What Keeps Batman Fresh for New Generations According to Christopher Nolan
Źródło: movieweb

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Serdecznie polecamy nasze zaprzyjaźnione serwisy: