Wpis powstał dzięki współpracy z:

Recenzje Enoli Holmes dotarły, czy Millie Bobby Brown właśnie uruchomiła franczyzę Netflix?

Pierwsze recenzje Enoli Holmesa z Netflixa pochwalają centralny występ Millie Bobby Brown, ale czy ogólnie jest to godna adaptacja?

Pojawiły się pierwsze recenzje Enoli Holmesa z Netflix, a ten rodzinny kryminał brzmi tak, jakby mógł być kolejnym wielkim hitem dla giganta streamingu. Koncentrując się na nastoletniej siostrze już słynnego Sherlocka Holmesa i na podstawie serii powieści Nancy Springer, czy podejście Netflix do Enoli Holmesa jest godną adaptacją?

Variety pochwalił główny występ gwiazdy Stranger Things Millie Bobby Brown, porównując pracę aktorki z pracą innego słynnego dzieła z epoki.

Recenzja w Digital Spy odzwierciedla te uczucia, wykorzystując zdolność Browna do uziemienia tego, co mogło być irytującą postacią. Chociaż mieli jakiś problem z filmem jako całością, na zakończenie krytyk Millie Bobby Brown jest wspaniała jako Enola Holmes, charyzmatyczna i ujmująca w roli, która mogła być irytująca. Szkoda, że ​​sama tajemnica nie jest tak interesująca. Niestety, Flickering Myth również uznał Enolę Holmes za nijakie, uznając film za raczej meandrujący i mówiąc, że nie do końca spełnia oczekiwania, irytujące, bliskie przegapienia filmu, w którym największą tajemnicą jest dlaczego jest tak długi meandrujące.

Jednak The Hollywood Reporter uznał Enolę Holmes za rozkoszny kawałek filmowego eskapizmu, chwaląc stworzenie świata dla głównej bohaterki, oddzielonej od jej słynnego starszego brata.

Empire, który przyznał filmowi przyzwoitą ocenę 3 na 5, nie zgadzał się ze sposobem, w jaki oryginalny film Netflix obsługuje niektóre z jego tematów, ale ostatecznie uznał Enolę Holmes za ekscytujące doświadczenie.

Recenzja została zakończona w Daily Mirror podobnie uznał film za wesoły czas spędzony przed ekranem i ponownie pochwalił występ Browna, ale niestety Enola Holmes uznał, że Enola Holmes jest dość zapomnianym filmem, który marnuje jego potężną obsadę, Enola Holmes to przewiewna rodzinna przygoda, która potwierdza dalej gwiazdorstwo dla Millie Bobby Brown. Jednak ostatecznie brakuje mu zapamiętywania i nie wykorzystuje skutecznie swojej obsady.

Solzy w filmach, choć bardzo lubił Enolę Holmesa, nawet mając nadzieję, że będzie to początek czegoś nowego dla tajemniczego świata Holmesa.

Enola Holmes ma obecnie 78% udziału w Rotten Tomatoes i ma więcej recenzji do naśladowania i chociaż nie wygląda na to, że zdobędzie wiele nagród, może z powodzeniem zdobyć publiczność dzięki swoim poczucie radosnej przygody i fascynujący główny występ Millie Bobby Brown.

Nie powinno dziwić, że występ Browna stał się głównym punktem sprzedaży Enoli Holmes, a reżyser Harry Bradbeer wcześniej wychwalał młodych niezwykły poziom spontaniczności i inwencji aktorki, a także jej odwaga, z aktorką rzucającą się w fizyczne aspekty roli. Bez względu na to, czy zanurzałeś ją w wiadrze z wodą i próbowałeś ją utopić, czy rzucałeś w nią fajerwerkami, była na to tak gotowa, powiedział o 16-letniej gwieździe.

Enola Holmes z Netflixa jest adaptacją serii książek o tajemniczym thrillerze pod tym samym tytułem, napisanej przez Nancy Springer. Materiał źródłowy, na którym zostanie oparty film, jest kroniką przygód młodszej siostry Sherlocka Holmesa Enoli, która jest wytworem Springera, a nie częścią ustalonego kanonu Sherlocka Holmesa, która po zniknięciu jej matki postanawia zostać super- detektyw sama w sobie. Uciekając do Londynu, gdzie rozpoczyna tajną karierę detektywa specjalizującą się w dochodzeniach w sprawie zaginionych osób, Enola musi także wyprzedzać swoich braci, którzy są zdeterminowani, by schwytać ją i zmusić do spełnienia ich oczekiwań.

Oficjalne streszczenie ponieważ adaptacja Netflix jest następująca, Anglia, 1884 – świat u progu zmian. Rankiem w swoje szesnaste urodziny Enola Holmes (Millie Bobby Brown) budzi się i odkrywa, że ​​jej matka (Helena Bonham Carter) zniknęła, pozostawiając dziwny asortyment prezentów, ale bez wyraźnej wskazówki, gdzie odeszła ani dlaczego. Po swobodnym dzieciństwie Enola nagle znajduje się pod opieką swoich braci Sherlocka (Henry Cavill) i Mycrofta (Sam Claflin), którzy obaj postanowili wysłać ją do szkoły dla młodych dam. Odmawiając spełnienia ich życzeń, Enola ucieka, by szukać swojej matki w Londynie.

Ale kiedy w jej podróży uwikłana jest tajemnica otaczająca młodego zbiegłego lorda (Louis Partridge), Enola staje się super-detektywem w jej własne prawo, przechytrzając swojego słynnego brata, gdy odkrywa spisek, który grozi cofnięciem biegu historii. Oparta na uwielbianej przez Nancy Springer serię książek Enola Holmes to nowa, dynamiczna tajemnicza przygoda, która wprowadza największego detektywa świata do jego najbardziej zaciekłej rywalizacji: nastoletniej siostry. Gra jest w przygotowaniu.

Nadchodząca adaptacja zgromadziła wielki talent zarówno przed, jak i za kamerą, a główną bohaterką jest Millie Bobby Brown, Henry Cavill jako Sherlock Holmes i Sam Claflin jako Mycroft Holmes, obok Fiony Shaw, Adeel Akhtar i Frances de la Tour, a także Heleny Bonham Carter jako Eudorii Holmes, Enoli, Sherlocka i matki Mycrofta. Enola Holmes wyreżyserował Harry Bradbeer, a scenariusz napisał Jack Thorne. Bradbeer odniósł ostatnio wiele sukcesów w postaci takich hitów jak Fleabag i Killing Eve, podczas gdy Thorne jest autorem zeszłorocznej adaptacji His Dark Materials. Enola Holmes bez wątpienia okaże się kolejnym wielkim sukcesem giganta strumieniowego, kiedy zostanie wydany 23 września.

Tytuł oryginalny: Enola Holmes Reviews Arrive, Did Millie Bobby Brown Just Launch a Netflix Franchise?
Źródło: movieweb

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Serdecznie polecamy nasze zaprzyjaźnione serwisy: